Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KADIU All 14,341,879.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 148,800 2014-08-26 2014-08-26 25410050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim mjetesh transporti , MITSUBISHI,Kontr.ne vazhdim nr 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 16.08.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 18.08.2014, certifikate garancie dt 18.08.2014, fat nr 410 dt 18.08.2014.seri 15624489
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 1,213,560 2014-08-18 2014-08-19 25110050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim mjetesh transporti , autovetura, kont.ne vazhdim nr 5643/1 dt 06.08.2014, u.p. nr 199--199/1 dt 28.04.2014, nj.fit nr 3033/4 dt 30.07.14.fat nr 393-394-395- dt 14.08.2014, fat 397/398 dt 11.08.2014, ft 404 dt 13.08.14
  Qarku Tirane (3535) KADIU Tirane 477,600 2014-08-18 2014-08-18 14420350012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kesh Qarkut PJESE KEMBIMI UP 27 DT 15.08.14 PV EMERGJENCE 15.08.14 FAT 1703 DT 15.08.14 SR 15624093
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) KADIU Tirane 76,320 2014-08-08 2014-08-11 7110111582014 Pjese kembimi, goma dhe bateri IKAP bl pj kemb up 7 dt 2.7.14 njf 37 dt 9.7.14 njf 9.7.14 ft 1536 dt 18.7.14 s 15624976 fh 8 dt 18.7.14
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) KADIU Tirane 205,680 2014-08-08 2014-08-11 7210111582014 Pjese kembimi, goma dhe bateri IKAP bl pj kemb up 7 dt 2.7.14 njf 37 dt 9.7.14 njf 9.7.14 ft 1520 dt 18.7.14 s 15624959 fh 9 dt 18.7.14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) KADIU Durres 36,000 2014-08-04 2014-08-04 15510100472014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK PJESE KEMBIMI
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 919,200 2014-06-11 2014-06-20 25110060012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MTI,shpenz.riparim automjetesh,Fat.252,nr.sl12567830,Fat.253nr.S12567831,fat.258,nrS.12567836,fat.nr.254,nrS.12567832,Fat,256nr.S.12567834,,fat.257,nr.S.12567835,fat.255,nr.S.12567833,f.260,S.12567838,f.259S.12567837)tegjitha dt.29.05.14
  Materniteti Tirane (3535) KADIU Tirane 158,400 2014-06-16 2014-06-17 17410130502014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602,SUOGJ M.GERALDINA,sherbim transport,up 1/4 d 6/6/14,pv eme 6/6/14,fat 332 d 6/6/14 s 12568941,
  Spitali Elbasan (0808) KADIU Elbasan 27,720 2014-06-13 2014-06-16 26710130162014 Pjese kembimi, goma dhe bateri bateri Spitali Civil Elbasan
  Sp. Mirdite (2026) KADIU Mirdite 108,000 2014-06-10 2014-06-11 15610130792014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit spitali mirdite per mirmbajtje automjeti
  Zyra per te Drejten e autorit (3535) KADIU Tirane 35,000 2014-05-26 2014-05-27 5810120632013 Shpenzime te tjera transporti 1012063 , DREJTA AUTORIT pagese riparim auto, pv emergj 20.05.14, form 4 dt 21.05.14, fat tat 239 dt 22.05.14, seri 12567817
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 737,280 2014-04-14 2014-04-15 10310280012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Prokuroria Pergjithshme sh aut up 18.3.2014 k 25.3.2014 f 31.3.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) KADIU Tirane 462,000 2014-04-04 2014-04-07 5810290112014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602-Gjyk.Rrethi.Tir servis makine,up nr 57 dt 19.12.2013,ftese per ofert dt 19.12.2013,njoftim dt 23.12.2013,fat nr 1245 dt 30.12.2013,seri 08848520
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) KADIU Tirane 9,800 2014-03-20 2014-03-20 6010930052014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 SHGJSH pjese kembimi per makina urdher 347 dt 17.3.14 up 4 dt 3.3.14 ft 433 dt 3.3.14 seri 12565996 fh 6 dt 3.3.14 pv me vlera te vogla dt 3.3.14
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) KADIU Tirane 14,300 2014-03-10 2014-03-11 6110630012014 Unspecified 602 KLD bateri per automjete ft 101 s 12566860 dt 25.2.14 pv emergjence 25.2.14
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) KADIU Elbasan 98,000 2014-01-27 2014-01-28 1110940052014 Unspecified pjese kembimi Aluizni Elbasan 1094005