Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 1,216,813,613.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 139,288,597 2014-12-30 2014-12-31 179510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 9322/1 dt 29.12.14 Sit2 Fat Nr. 237 dt 19.12.14 ser 05713570 Kontrata Nr 3279/10 dt 30.09.13
  Bordi i KullimitDurres (0707) FUSHA Durres 1,156,051 2014-12-29 2014-12-30 31310050682014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME 5% GARANCI TE FURNIZIMIT DHE VENDOSJE TE DY ELEKTROPOMPAVE NE HIDROVORI PORTO ROMANE DURRES
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 15,426,230 2014-12-29 2014-12-30 29621650012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrim qyteti,vazhd kontr 19/6 dt 13.05.2011,sit permbl nr 8 01.11.2013-31.12.2013,fat 233 dt 15.12.2014 seri 05713565
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 7,600,000 2014-12-29 2014-12-30 28221650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Vore,lik vandosje antixhurma,,urdh prok nr 166 dt 19.07.2013,njoft kontr 166/2 dt 5.9.2013,APP dt 12.8.2013,kontr 166/5 dt 3.10.2013,situac 11.12.2014,fat 230 dt 11.12.2014 seri 05713562
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 4,106,179 2014-12-29 2014-12-30 129621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Tirane 5% RIKOSNT POLICIA BASHKA SHKRESA 1227 DT 19.04.12 KON 759 DT 24.01.08 PV 04.10.11 PV KOLAD 30.12.14 SIT 22.12.08
  Bashkia Lushnje (0922) FUSHA Lushnje 21,159,063 2014-12-22 2014-12-29 70721290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001Bashkia Lu lik.situacioni perfundimtar,Permiresimi i kushteve te banimit per komunitetin rom, fat.nr.05713950 dt.26.11.2014,kontr.nr.3746 dt.26.09.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) FUSHA Durres 1,330,372 2014-12-26 2014-12-29 23223310120032014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/REHABILITIM PRANE UNIVERSIT TIRANE
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 8,887,482 2014-12-29 2014-12-29 23327950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Petrele,lik ujesjelles Bunoc Çelik,,vazhd kontr 2 dt 22.06.2009,sit perf 20.08.2010,proc verb kolaud 7.11.2010, fat 348 dt 30.07.2012,seri 41601902,proc verb dorez dt 10.03.2014
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 2,477,479 2014-12-26 2014-12-29 71521460012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO BASHKIA 2146001 NDRICIMI BUL VLORE SKELE
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 3,770,778 2014-12-27 2014-12-29 23027950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Petrele,lik mur prites ,fshati daias,urdh prok nr 8 dt 23.07.2014,njoft fit dt 24.11.2014,kontr dt 24.11.2014.sit perf 15.12.2014,fat 236 dt 19.12.2014 seri 05713568,mbajt 5% ne fat
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,495,183 2014-12-23 2014-12-24 123521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Tirane 5% garanci zyra polici eshkresa 1228 dt 19.04.12 ko 12827 dt 24.12.08 pv 04.10.11 sit 08.08.09 pv kolad 28.10.09
  Sanatoriumi Tirane (3535) FUSHA Tirane 285,120 2014-12-23 2014-12-24 74310130512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUSM SHEFQET NDROQI, EVADIM MBETURINASH UP.14 DT. 13.02.2014 KONTR. DT. 05.03.2014 FAT.178(05713909) DT. 05.09.2014 4 FH. 23/1 DT. 30.07.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 29,923,404 2014-12-23 2014-12-24 88010120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES, ft.38 dt.01.10.14 seri 05713738 kont.3534 dt.05.08.14 shtese kont.4075/3 dt.11.09.14 situacion perfundimtar 22.09.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 25,125,224 2014-12-23 2014-12-24 87910120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES, ft.40 dt.03.11.14 seri05713740 kont.3534 dt.05.08.14 shtese kont.4075/3 dt.11.09.14 situacion perfundimtar 22.09.14
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 283,536 2014-12-23 2014-12-24 123621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Tirane 5% rikonstruksion zyra shkresa 1229 dt 19.04.12 sit perf 08.08.19 pv kolaud 15.12.09
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 4,272,196 2014-12-23 2014-12-24 22827950012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Petrele,lik ndert muri lagja Baxhak,nga fondi emergj Min Rendit,urdh prok nr 11 dt 13.10.2014,njoft fit dt 27.10.2014,kontr 1916 dt 17.10.2014,sit perfund 5.12.2014,fat 227 dt 8.12.2014,seri 05713558
  Komuna Kashar (3535) FUSHA Tirane 566,694 2014-12-23 2014-12-24 42928090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik ndert kuz kontr vazhd 119/1 dt 17.01.2014 fat 149 dt 13.06.2014
  Komuna Krrabe (3535) FUSHA Tirane 1,445,645 2014-12-22 2014-12-23 11528120012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2812001 Komuna Krrabe lik sherb pastrimi,urdh prok nr 1 dt 196 prot dt 24.4.2014,njoft fit 29.5.2014, kontr 270/1 dt 30.05.2014,situac ,fat 228 dt 9.12.2014 seri 05713560
  Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 4,310,506 2014-12-19 2014-12-22 18128110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik sistemim asfaltim rruga qender komune kontr vazhd 1856/5 dt 18.01.2013 sit permb 18.01.2013-18.04.2014 pv perf 18.04.2014 akt kol 22.04.2014 fat 189 dt 30.09.2014 seri 05713920 fat 194 dt 10.10.2014 seri 05713925
  Bashkia Durres (0707) FUSHA Durres 72,828,000 2014-12-19 2014-12-19 66521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT I NDERTIM I RR PARALEL ME PORTIN FAT NR 234 DT 16.12.2014