Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 1,216,813,613.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 10,000,000 2014-11-04 2014-11-04 93221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane rikons blloku 63 kont 2307 dt 24.03.111 pv 23.07.12 pv 23.07.12 pv kolaudim 24.05.13 akt marevshje 6018 dt 16.09.11 ,5186/2 dt 06.06.12 fat 05713765 dt 31.03.2013
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 991,356 2014-10-28 2014-10-29 18327950012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Komuna Petrele likshpenz pastrim teritor komune,vazhd kontr 29.07.2014,vazhd situac 29.07.2011---29.04.2012,vazhd fat 314 dt 29.04.2012 seri 41601868
  Bashkia Lushnje (0922) FUSHA Lushnje 6,704,175 2014-10-27 2014-10-28 54521290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 Bashkia Lushnje permiresim i kushteve te banimit per komunitetin rom,fat.nr.197,dt.15.10.2014,seria 05713928,kontr.nr.3746 dt.26.09.2014
  Komuna Kashar (3535) FUSHA Tirane 10,093,628 2014-10-23 2014-10-24 34328090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik ndert KUZ vkk 3 dt 24.01.2013 up 32 dt 10.04.2013 pv 16.12.2013 njoft fit 30.12.2013 kontr 119/1 dt 17.01.2014 sit pjesor 1 dt 08.09.2014 fat 190 dt 03.10.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,793,844 2014-10-16 2014-10-16 88921010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit7 DT 01.-31.03.14 FAT 05713973 dt 08.05.14
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 1,000,000 2014-10-15 2014-10-16 17327950012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Komuna Petrele lik pastrim Komuna ,vazhd,gjithe procedura, kontr 29.07.2011,,situac 29.07.2011-29.4.2012,fat 314 dt 29.04.2014 seri 41601868
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 3,811,580 2014-10-15 2014-10-15 49221460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONCEPTIM SHESHI FLAMURIT BASHKIA 2146001 SIT PJESOR FAT 521 DT 17.09.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 654,002 2014-10-06 2014-10-07 14410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 57 FAT NR 152 DT 17.06.2014 SR 05713983
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 24,728,082 2014-09-26 2014-09-29 82621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane Rivitalizim shehsi nene tereza faza 1 fat 05713915 dt 15.09.14 sit 01.09-14 kont 11148/12 dt 15.08.14 up 11148 dt 06.08.14 urdher kom 11148/1 dt 06.08.2014 pv 14.08.14 njof fit 11148/10 dt 14.08.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 70,694,022 2014-09-23 2014-09-24 84110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa 5887/1 dt 11.09.14 Sit 1 Fat N176 dt 01.09.14 ser 05713907 Kontrata Nr 3279/10 dt 30.09.13
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 10,000,000 2014-09-22 2014-09-22 78921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane KONT RIKUALIFIM URBAN BLLOKU AVIACION KONT 1913/1 DT 03.03.11 SIT PERF 02.05.12 FAT 41601893 DT 30.06.13 FAT PJESORE 41601905 DT 31.07.12 PV KOLAUDIM 31.07.12 UP 193 DT 01.03.11 PV 03.01.11 RAP PERF 363 DT 03.03.11
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,000,000 2014-09-10 2014-09-11 73421010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit7 DT 01.-31.03.14 FAT 05713962 DT 08.04.14
  Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) FUSHA Durres 57,575,700 2014-09-09 2014-09-09 10710260072014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore TDO 0707 DREJTORIA SHERBIMIT PYJOR 1026007 LIK SIT.1 REHABILITIM E PYLLEZIMKODER-CURRILA FAT 170
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 8,550,000 2014-09-03 2014-09-04 181 21650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore lik rikon rruge brend lagje Koder-Vore loti 2,vazhd kontr 238 dt 20.12.2010,sit nr 2 dt 31.07.2014,fat 166 dt 31.07.2014,seri 05713997
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FUSHA Tirane 734,098 2014-08-22 2014-08-25 35110260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIN MJDEDISIT tvsh rezervati Prespa vkm 11.9.2014 f 25.7.2014 sh 1.8.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 11,859,098 2014-08-13 2014-08-14 67821010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit 7 dt 31.03.14 fat 05713962 dt 08.04.14
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,423,986 2014-08-13 2014-08-14 67521010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit 6 dt 28.02.14 fat 05713951 dt 05.03.2014
  Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 13,430,722 2014-08-06 2014-08-07 9928110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke shtese punimesh Rikons. rruga Bluri-Varrezat fat.123 dt.06.03.14 seria 05713954 up.2081/7 dt.03.06.113 sht. kont.2081/8 dt.03.06.2013njof. fit.2081/9 dt.10.06.13 sit. perf.02.07.2013 pv. kol.13.07.2013 lik pjesor
  Komuna Shengjin (2020) FUSHA Lezhe 318,000 2014-07-25 2014-07-29 9925720012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOM SHENGJIN LIK FAT.161 DT.17.07.2014
  Komuna Shengjin (2020) FUSHA Lezhe 408,000 2014-07-25 2014-07-29 9825720012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOM SHENGJIN LIK FAT.161 DT.17.07.2014