Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 1,216,813,613.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Baldushk (3535) FUSHA Tirane 1,762,360 2014-04-04 2014-04-07 2327970012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Kom Baldushk Ndert ure fshati Mumajes up 1 dt 04.03.2013 pv shp fit 25.04.2013 kontr 30.05.2013 sit perf 22.07.2013 pvmd 22.07.2013 fat 510 dt 15.08.2013 pjesore
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 15,339,282 2014-02-27 2014-02-28 4910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt.28.12.2012,FAT87/114,03.12.2013,13.3.2013.S057713867/895,SIT 2-301.8.2013-15.9.2013-30.11.2013,
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 29,009,980 2014-02-26 2014-02-26 84 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 8510 dt 5.09.2008,,situac korrik,gusht 2013,fat seri 05713814, + 821 dt 31.07 + dt 05.9.2013,
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 7,125,000 2014-02-26 2014-02-26 5421460012014 Unspecified RIKONCEPTIM SHESHI FLAMURIT BASHKIA 2146001 SIT PJESOR.
  Komuna Berzhide (3535) FUSHA Tirane 500,000 2014-02-20 2014-02-20 2527960012014 Unspecified Komuna Berzhite Sherb pastrimi up 3 dt 27.05.2010 njoft kontr 551 prot 18.07.2010 kontr 592 prot 09.08.2010 sit perf 05.06.2011 fat 217 dt 09.09.2011
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,000,000 2014-02-17 2014-02-18 63 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane likrikual urban Parku Aviac ,vazhd kontr 6937 dt 17.8.2009,situac 17.2.2011,fat 41601766+85 dt 31.3.2011+31.5.2011
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,000,000 2014-02-17 2014-02-18 67 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane likrikual urban Parku Aviac faza 2 ,vazhd kontr 5031 dt 22.6.2010,situac 20.04.2011,fat 41601795+799 dt 11.7.2011, 02.8.2011dt 31.3.2011+31.5.2011
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 7,125,000 2014-01-31 2014-01-31 2621460012014 Unspecified SIT NR 2 SHESHI FLAMURIT BASHKIA 2146001 KONT 2198 DT 03.08.2012
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) FUSHA Tirane 605,729 2014-01-20 2014-01-21 16410940202013 Unspecified PMI Zona bregdetare TVSH Urdher 520/1 dt.03.05.2013 kontrate 934 dt.06.08.2013 fat.90 DT.11.12.2013 SERIA 05713871 Udhezim MINFIN 29 dt.24.12.2013