Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 1,216,813,613.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Tirane (3535) FUSHA Tirane 20,878,161 2014-12-17 2014-12-17 21620350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Keshilli Qarkut sit perf kont en vazhd rik asf pellumbas kllojke 06.11.12 fat 222+232 dt 05.12.14 sr 05713533 +12.12.14 sr 05713564
  Qarku Tirane (3535) FUSHA Tirane 10,773,000 2014-12-17 2014-12-17 21720350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kesh Qarkut sist asfa kolljk up 25 dt 25.05.14 pv 03.07.14 njof fit 21.07.14 kont 23.07.14 si tperf 05.12.14 fat 225 dt 05.12.14 sr 05713556
  Qarku Tirane (3535) FUSHA Tirane 10,639,278 2014-12-17 2014-12-17 21820350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kesh Qarkut shtese kont rikon rrug pelumm kojke up 28 dt 11.06.14 pv 27.06.14 njof fit 0307.14 kont 08.07.14 sit perf 05.12.14 fat 224 dt 05.12.14 sr 0571355
  Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) FUSHA Durres 112,365,753 2014-12-16 2014-12-16 14910260072014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore TDO 0707 DREJTORIA SHERBIMIT PYJOR 1026007 LIK SIT.PERF. REHABILITIM E PYLLEZIM KODER CURRILA FAT 229
  Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) FUSHA Durres 59,197,350 2014-12-16 2014-12-16 14710260072014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 DREJTORIA SHERBIMIT PYJOR 1026007 LIK SIT.2 REHABILITIM E PYLLEZIM KODER CURRILA FAT 210
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) FUSHA Tirane 81,000 2014-12-05 2014-12-11 73310170012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602-Minis.Mbrojtje sherbim pastrimi kontrate sherbimi 6307 dt 30.12.12 ft 105 dt 31.12.13seri 05713886
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,077,287 2014-12-11 2014-12-11 116221010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane pastrim kone ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 sit 11 dt 31.07.14 fat 0571400 dt 07.08.14
  Mini Bashkia 6 (3535) FUSHA Tirane 18,176,941 2014-12-10 2014-12-11 31221011402014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min Bashk Nr 6 Rehabilitim rruga S Mosko kontr vazhd 847 dt 04.08.2014 sit 2 dt 05.12.2014 fat 223 dt 05.12.2014 seri 08713554
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 22,620,294 2014-12-11 2014-12-11 70821460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SHESHI I FLAMURIT SITUACION PERFUNDIMTAR BASHKIA 2146001 FAT 216,217 DT 26.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 46,547,849 2014-12-04 2014-12-05 112121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane Rivitalizim shehsi nene tereza faza 1 fat 05713929 DT 16.10.14 sit 01.09-14 kont 11148/12 dt 15.08.14 up 11148 dt 06.08.14 urdher kom 11148/1 dt 06.08.2014 pv 14.08.14 njof fit 11148/10 dt 14.08.14
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) FUSHA Durres 6,650,190 2014-12-02 2014-12-03 20220310120032014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/REHABILITIM I HAPESIRES PRANE UNIVERST TE TIRANES
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 13,065,606 2014-12-02 2014-12-03 73210120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001,MIN KUL,sherb.per podiumit te Papes UP 239 dt.10.09.14oferte 10.09.14 fit.4129/1 dt.12.09.14; 4129/2 dt.12.09.14 kont.4130 dt.12.09.14 sit.01-18.09.14 proc.marr d.1 dt.18.09.14' nr2dt.20.09.14;3dt.21.09 ft196 dt.10.10.14/05713927
  Komuna Shengjin (2020) FUSHA Lezhe 19,926,630 2014-12-01 2014-12-02 18225720012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM SHENGJIN PAG FAT NR 202 DT 28.10.2014 &FAT NR 211 DT 10.11.2014
  Komuna Baldushk (3535) FUSHA Tirane 1,870,000 2014-11-18 2014-11-19 7627970012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Baldushk Rikon. rr. Feti Vogli up.8dt14.05.2014 njof.fit.05.06.2014 kont.30.06.2014 sit. perf.10.10.2014 pv. marrje dorez.07.08.2014fat.195 dt.10.10.2014 sri05713926 lik.pjesore e fatures pv. kol.11.08.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) FUSHA Tirane 2,073,685 2014-11-14 2014-11-14 19310940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare rimb sist.furniz.me uje Lukove sit nr 3 kont va 934 06.08.2013 fat 207 s 05713938 urdher 13.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 14,176,009 2014-11-11 2014-11-12 103321010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit 9 dt 31.05.14 fat 05713978 dt 09.06.2014.14 FAT 05713973 dt 08.05.14
  Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 13,430,722 2014-11-11 2014-11-12 15228110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Sistemim asfalt rruga nacionale pv perf 18.04.2014 akt kol 22.04.2014 fat 189/194 lik pjesor kontr vazhd 1856/5 dt 18.01.2013 pv ndrysh prev 20.01.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 15,593,995 2014-11-11 2014-11-12 103821010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 shkresa 5199/1 dt 05.05.14 sit 10 dt 31.06.14 fat 05713989 dt 09.07.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) FUSHA Tirane 7,601,862 2014-11-07 2014-11-10 28621011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 6 rehabilitim rruga S.Mosko up 1 dt 17.05.2014 pv 2/3 dt 11,30/06/2014 rap permb 05.07.2014 njoft fit 08.07.2014 sit nr 1 dt 05.11.2014 kontr 847 dt 04.08.2014 fat 208 dt 05.11.2014 seri 05713939
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 10,000,000 2014-11-04 2014-11-04 99521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane rikons objekti agush gjergjevica kont 82/5 dt 30.11.12 sit perf 17.11.13 fat 05713972 dt 01.05.14 ne vazhd