Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 1,216,813,613.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 11,000,000 2014-07-17 2014-07-18 55021010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane sit pastrim ne janar 2014n shkrese 1945/1 dt 21.02.2014 kont ne vazhd 8779/5 dt 12.09.13 sit 5 dt 1-31 janar 2014 fat 05713894 dt 03.02.14
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 10,439,614 2014-06-18 2014-06-18 132 21650012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore lik pastrimi vazhd kontr 29.02.2012,situac 5+7 dt 31.12.2013,fat 137+138 dt 30.04.2014, nr 63 dt 29.10.2013,seri 05713968,969,841
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,371,143 2014-06-10 2014-06-11 45121010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane PASTRIM KONT SHTESE 8779/5 DT 12.09.13 SIT 4 DT 01-31 DHJETOR 2013 FAT 05713890 DT 07.01.2014 SHKRESE 246 DT 04.02.2014
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 1,000,000 2014-06-11 2014-06-11 87 27950012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Komuna Petrele lik pastrim Komuna ,vazhd kontr 29.07.2011,,situac 29.07.2011-29.4.2012,fat 314 dt 29.04.2014 seri 41601868
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,659,936 2014-06-10 2014-06-11 45821010012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane PASTRIM KONT SHTESE 8779/5 DT 12.09.13 SIT 4 DT 01-31 DHJETOR 2013 FAT 05713894 DT 02.02.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 6,311,888 2014-06-05 2014-06-05 11610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 28.12.2012, seri 05713965 dt 21.4.2014
  Komuna Ndroq (3535) FUSHA Tirane 450,491 2014-06-02 2014-06-03 5628030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA NDROQ garnaci kont ne vazhd 248 dt 04.10.09 akt kolaudim 24.09.10 akt dorz 10.09.10 relacion 10.09.10
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 1,060,488 2014-05-28 2014-05-28 7427950012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Petrele 5% garanci punimi , up.nr.12 dt.20.05.2009 njof.fit. dt.05.10.2009 pv.dt.11.08.2009 kont.06.10.2009 sit. perf.29.08.2011 pv. kol.dt.08.09.11 fat.nr.234 dt.29.11.2011 seria 41601825 pv. marrje dorezim 22.05.2014
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 899,995 2014-05-28 2014-05-28 7327950012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Petrele 5% garanci punimi , up.nr.09 dt.29.10.2008 njof.fit. dt.15.12.2008 pv.dt.11.122.2008 kont.05.01.2009 sit. perf.04.04.2011 pv. kol.dt.12.04.11 fat.nr.235 dt.30.11.2011 seria 41601826 pv. marrje dorezim 21.05.2014
  Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 4,378,797 2014-05-28 2014-05-28 7227950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Petrele Detyrime te Prapambetura vkm50dt.05.02.2014,sit.perf04.04.11,kont.dt.05.01.09 fat.235 dt.30.11.2011 seria 41601826 pv. dorez.21.05.2014,up09 dt.29.10.08,njof.fit.15.12.08 pv.11.12.08
  Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 4,560,000 2014-05-26 2014-05-26 20921460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SHESHI FLAMURIT BASHKIA 2146001 KONT 2198 DT 03.08.2012
  Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 13,497,646 2014-05-22 2014-05-22 3928110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM FARKE rik rruge farke e vogel up 2082/7 dt 03.06.2013 njoft fit 17.06.2013 kont 2082/8 dt 03.06.2013 fat 122 dt 06.03.2014 sr 05713953 pv marrje ne dorz 1069 dt 21.05.2014 akt koalduim 13.07.2013
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,824,988 2014-05-14 2014-05-15 348 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhdim shtese kontr 87795 dt ,situac nr 3 dt 30.11.2013,fat seri 05713869 dt 05.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 1,000,000 2014-05-14 2014-05-15 353 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhdim shtese kontr 87795 dt ,situac nr 4 dt 31.12.2013,fat seri 05713890 dt 07.01.2014
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 14,052,798 2014-05-06 2014-05-07 324 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhdim shtese kontr 87795 dt ,situac nr 2 dt 31.10.2013,fat seri 05713854 dt 06.11.2013
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,000,000 2014-04-25 2014-04-25 242 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane lik rikual urb fusha Aviac ,vazhd kontr 5031 dt 02.06.2010,situac 20.04.2011,fat 41601795+799 dt 11.07.2011+02.08.2011
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 6,076,178 2014-04-11 2014-04-14 201 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,urdh prok nr 8779 dt 10.09.2013,proc verb dt 11.09.2013,njoft fit 8779/4 dt 11.09.2013 kontr 87795dt ,situac nr 1 dt 30.09.2013,fat seri 05713835 dt 07.10.2013
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 8,009,485 2014-04-11 2014-04-11 207 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 8510 dt 5.09.2008,,situac gusht shtator 2013,fat seri 05713834+821 dt 30.08.2013, 05.09.2013dt 31.07 + dt 05.9.2013,
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) FUSHA Tirane 354,807 2014-04-10 2014-04-11 4810940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare TVSH per kontraten nr.934 dt.06.08.2013 fat.121 dt.05.03.2014 seria 05713952 urdher per likujdim dt.09.04.2014
  Komuna Kashar (3535) FUSHA Tirane 5,144,364 2014-04-09 2014-04-10 9928090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore kom kashar ndet kuz ur.prok. nr.33 dt.14.10.13 p v klasif.ofert. dt.14.11.2014 njof. fituesi nr.2297/1 prot.dt.27.11.2013 kontrate nr.18/1dt.07.01.2014 sit. pun. nr.1 dt.31.03.14 ft.nr.128 dt.03.04.14 seria 05713959