Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 335,214,352.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,544,300 2014-12-31 2014-12-31 58324100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,555,700 2014-12-30 2014-12-31 58224100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 342,000 2014-12-30 2014-12-31 26126140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014
  Komuna Kodovjak (0810) BOSHNJAKU. B Gramsh 368,354 2014-12-29 2014-12-30 30624310012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2431001 5% garanci defkti objakti" Rikons shkoll 9-vjeçare Bersnik " Komuna Kodovjat
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,021,389 2014-12-29 2014-12-30 34724220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 situacion punimesh per KUZ
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 3,799,905 2014-12-26 2014-12-29 34523530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K.Kala e Dodes 2353001 rik shkolles 9-vjecare radomire fat nr 36 date 23.12.14
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,565,092 2014-12-26 2014-12-29 34424220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 situacion punimesh per KUZ
  Komuna Shushice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 1,119,837 2014-12-29 2014-12-29 23628410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK.KUZ I FSHATIT LLAKATUND-SHUSHICE FAT.NR.31 K.SHUSHICE 2841001
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 4,988,990 2014-12-22 2014-12-23 25626140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014,SITUACION NR.6
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 7,775,153 2014-12-18 2014-12-19 24326140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014,SITUACION NR.5
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 7,599,560 2014-12-18 2014-12-19 34123530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Kala e Dodes 2353001RIK.SHKOLLA 9-VJECARE RADOMIR FAT NR 23 DATE 16.12.14
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 495,305 2014-12-18 2014-12-19 136910110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rikostruksion kontrate 2270/1 dt 3.09.2014 fat 15 dt 9.10.2014 sit 3.10.201416508615
  Komuna Shushice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 15,113,661 2014-12-18 2014-12-19 22628410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve RIK.KUZ I FSHATIT LLAKATUND-SHUSHICE KONTR.DT.17.09.2012 FAT.NR.23 K.SHUSHICE 2841001
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 3,000,000 2014-12-17 2014-12-18 27021290102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129010 Nd. Pasurise Publike blerje pllaka trotuari fat.16508616 dt.31.10.2014,kontr.nr.79 dt.18.08.2014
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 3,878,574 2014-12-12 2014-12-17 23521470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014,SITUACION NR.3
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,797,214 2014-12-17 2014-12-17 32724220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Strum Fier 2422001 sit.punimesh Kuz
  Komuna Kapaj (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 2,399,177 2014-12-17 2014-12-17 114 2640001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER BOSHNJAKU B NGA KOMUNA SELITE MALLAKASTER
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 14,395,238 2014-12-15 2014-12-16 31824220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Strum Fier 2422001 sit.punimesh Kuz
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,919,523 2014-12-12 2014-12-16 32621130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,411,257 2014-12-12 2014-12-15 40121110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature