Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 335,214,352.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,063,653 2014-07-25 2014-07-25 15224110012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K Libofshe Fier 2411001 5%garanci punimesh
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,387,883 2014-07-16 2014-07-16 PT19221120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Raskovec 2113001 5% garanci objekti
  Bordi i Kullimit Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,496,423 2014-07-16 2014-07-16 8210050702014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONSTR I KANALIT UJITES BORDI I KULLIMIT FIER
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 315,926 2014-07-16 2014-07-16 19321130012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Raskovec 2113001 5% garanci objekti
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,256,086 2014-07-14 2014-07-15 9824200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Kurjan Fier 2420001 situacion nr.9
  Komuna Fratar (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 1,013,500 2014-07-11 2014-07-14 113 2638001 2014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala PAGESE PER BOSHNJAKU SHPK PER KOMUNEN FRATAR
  Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,019,018 2014-07-09 2014-07-10 14724110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K Libofshe Fier detyrime te prapambetura rikonstruksion shkolla 9-vjeçare Ndernenas
  Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 865,587 2014-07-08 2014-07-09 PT13724110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Libofshe Fier 24111001 te prapambetura likujdim fature
  Komuna Fratar (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 7,399,457 2014-07-04 2014-07-07 105 2638001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER BOSHNJAKU SHPK NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 901,693 2014-07-02 2014-07-03 16910110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati RIKOSTRUKSION UP 78 DT 8.11.2013 NJ. FIT 7.01.2014 KONTRATE 3101/2 DT 28.01.2014 SIT 17.06.2014 FAT 17.06.2014 SERI 13423477
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 371,935 2014-06-17 2014-06-18 16421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Raskovec2113001 Ndertim trotuari
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 2,680,848 2014-06-13 2014-06-16 15010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rikostruksion kontrate ne vazhdim dt 28.01.2014 prot 3101/2 fat 10 dt 10.06.2014 seri 02312044 sit 5 dt 10.06.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 2,870,519 2014-06-02 2014-06-04 13910110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rik fak dr up 78 dt 8.11.13 njf 7.1.14 kontr vazhd 28.1.414 ft 22 dt 20.5.14 s 13423472 sit 4dt 20.5.14 shk 30.5.14
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,243,914 2014-05-14 2014-05-15 6024200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kurjan 2420001 sit.nr.4 'Ndertim ujesjellesi"
  Komuna Kolonje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,487,946 2014-05-09 2014-05-14 6826080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM.KOLONJE 2608001 SA XH.PER LIK.SHTRIM ASFALTIM RRUGA "CESMA E COBANEVE" SIPAS KONTRATE 04.09.2012
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,425,000 2014-05-13 2014-05-13 23721180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 39 DT 21.11.2013,FAT 21 DT 09.05.2014,ASFALTIM SHESHI TEK AGJENSIA KONTRATE 713/5 DT 19.08.2013
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,275,711 2014-05-09 2014-05-09 12421130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec Rikonstruksion Shkolla 9 vjecare Alush Grepcka
  Komuna Aranitas (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 168,000 2014-05-08 2014-05-08 48 2637001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2637001 PAGESE PER BOSHNJAKU SHPK NGA KOMUNA ARANITAS MALLAKASTER
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 3,445,883 2014-05-08 2014-05-08 10810110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rik fak drejtesise kontr vazhd 3101/2 ddt 28.1.2014 nj f 7.1.14 ft 16dt 5.5.14 s 13423466 sit 3 dt 30.4.14 shk 6.5.14
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,013,723 2014-04-21 2014-04-25 6921110132014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve B.Rockovec 2111013 likujdim fature sit nr 2 ndertim trotuari