Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 335,214,352.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 4,222,937 2014-04-23 2014-04-24 6224220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum 2422001 sit. per furnizim me uje te pijshem Suk1&suk 2
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 10,756,086 2014-04-22 2014-04-23 5024200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kurjan 2420001 sit.nr.4 Ndertim Ujesjellesi Kurjan
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 7,385,655 2014-04-22 2014-04-22 7021130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Roskovec 2113001 sit. nr.8 rik. Shkolle 'Alush Grepca "
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,217,451 2014-04-15 2014-04-17 6221130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Ndertim Trotuari
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,550,109 2014-04-11 2014-04-17 6021130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Rikons Shkolle
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,921,130 2014-04-11 2014-04-17 5921130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Rikons Shkolle
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,307,757 2014-04-08 2014-04-11 4824200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Kurjan Fier 2420001 sit.nr.4 Ndertim ujesjellesi Kurjan mars 2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 108,000 2014-04-09 2014-04-10 5310050812014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005081 Bordi Kullimit Lu riparim porta ne deget ujitese fat.10,dt.09.04.2014,seria 13423460.
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 4,436,414 2014-04-09 2014-04-10 7310110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rik fak dr up 78 dt 8.11.13 njf 7.1.14 kontr 28.1.414 ft 8 dt 03.4.14 s 13423458 sit 2dt 2.4.14
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 144,000 2014-03-26 2014-03-27 3710050812014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005081 Bordi Kullimit Lu materiale ft.5 dt.25.03.2014,urdh prok nr.9 dt.13.03.2014
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,936,157 2014-03-26 2014-03-27 3624200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kurjan 2420001 Invest, prapambetur. kuz.nentor 2013
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,425,000 2014-03-17 2014-03-19 11621180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 38 19.11.2013 RIKONSTRUKSION RRUGA E MANDARINAVE KONTRATE 744/4 12.08.2013
  Komuna Dermenas (0909) BOSHNJAKU. B Fier 300,000 2014-03-17 2014-03-18 5624120012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj K/Dermenas Fier 2412001 mirembajtje dhjetor 2013
  Komuna Portez (0909) BOSHNJAKU. B Fier 608,231 2014-02-24 2014-02-26 2024160012014 Unspecified K PORTEZ FIER 2416001 5% GARANCI PUNIMESH SHKOLLA 9-VEÇARE PORTEZ