Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 335,214,352.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 125,060 2014-10-27 2014-10-27 44524100012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K Mbrostar Fier 2410001 5% garanci punimi
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 5,033,966 2014-10-16 2014-10-17 208 23530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Kala e Dodes 2353001 rik shkolle 9-vjecare radomire fat nr 05 date 15.10.14
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,691,145 2014-10-14 2014-10-15 40724100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 882,808 2014-10-15 2014-10-15 27210110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati RIKOSTRUKSION KONTRATE 3101/2 DT 28.01.2014 SIT 10 DT 29.09.2014 FAT 49 DT 7.10.2014 SERI 13423499
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 4,768,271 2014-10-13 2014-10-13 201 23530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Kala e Dodes 2353001 rik. shkolle 9-vjecare fat nr 01 date09.10.14
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 871,650 2014-10-09 2014-10-09 37124130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K.Topoje Fier 2413001 sti.nr. 2 rik.Kopshti Gryke
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 61,845 2014-10-09 2014-10-09 37024130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Topoje Fier 2413001 sti.nr. 2 rik.Rruge Topoje-Shenpjeter
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 5,681,532 2014-10-07 2014-10-08 187126140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014
  Bordi i Kullimit Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 131,391 2014-09-25 2014-09-26 13610050702014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BORDI I KULLIMIT FIER 1005070 MIREMBAJTJE KANALI UJITES DEGA MARTINE
  Bordi i Kullimit Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,533,076 2014-09-24 2014-09-25 13510050702014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BORDI I KULLIMIT FIER 1005070 MIREMBAJTJE KANALI UJITES DEGA MARTINE
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,401,756 2014-09-23 2014-09-24 39124100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K Mrostar Fier 2410001 Rik shkolles 9-vjeçare "Hiqmet Buzi"
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 3,644,340 2014-09-22 2014-09-23 24810110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati RIKOSTRUKSION GODINE URDH 60 DT 25.08.2014 KONTRATE SHTESE 2270/1 DT 3.09.2014 SIT 9 DT 15.09.2014 FAT 40 DT 15.09.2014 SERI 134234490
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,028,350 2014-09-15 2014-09-16 PT34524130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K.Topoje Fier 2413001 sit. kopeshti Gryke Topoje
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 146,084 2014-09-12 2014-09-12 33524130012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K.Topoje Fier 2413001 garanci objekti
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 29,150 2014-09-12 2014-09-12 33624130012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K.Topoje Fier 2413001 garanci objekti
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 1,522,340 2014-08-29 2014-08-29 22310110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati RIKOSTRUKSION KONTRATE NE VAZHDIM NR 3101/2 DT 28.01.2014 SIT 8 DT 14.08.2014 FAT 34 DT 19.08.2014 SERI 13423484
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 919,224 2014-08-28 2014-08-28 28621110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,649,010 2014-08-18 2014-08-19 30624130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK RRUGE TOPOJE SHEN PJETER
  Bordi i Kullimit Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 432,000 2014-08-18 2014-08-19 10910050702014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE BORDI I KULLIMIT FIER
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 923,994 2014-08-05 2014-08-06 20510110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikopstr. kontrate ne vazhdim 3101/2 dt 28.01.2014 sit 7 dt 2.07.2014 fat 29.dt 2.07.2014 seri 13423479