Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 335,214,352.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 19,505,357 2014-12-11 2014-12-12 23524200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kurjan Fier 2420001 likujdim fature
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,341,896 2014-12-12 2014-12-12 51524100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,346,033 2014-12-12 2014-12-12 32721130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Komuna Kapaj (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 5,720,374 2014-12-11 2014-12-11 1122640012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER BOSHNJAKUN NGA KOMUNA SELITE MALLAKASTER
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 9,155,816 2014-12-11 2014-12-11 51424100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 5,060,678 2014-12-10 2014-12-10 31223530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K.Kala e Dodes 2353001 lik.sit.rik shkolla radomir fat nr 07 date 03.11.14lik.pjesor
  Komuna Dermenas (0909) BOSHNJAKU. B Fier 200,000 2014-12-10 2014-12-10 34924120012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti K/Dermenas Fier 2412001 qera skrepi
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 3,205,750 2014-12-03 2014-12-05 22526140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.REHABILITIM I LINJES DERGIMIT TE UJSJELLESIT QENDER E BANUAR DUSHK SIPAS KONTR.NR.287 DT.23.09.2014,SITUACION NR.2
  Komuna Kurjan (0909) BOSHNJAKU. B Fier 11,445,009 2014-12-04 2014-12-05 20624200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kurjan Fier 2420001 likujdim fature
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,364,301 2014-12-02 2014-12-02 50524100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 712,500 2014-12-02 2014-12-02 43924130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Topoje Fier 2413001 likujdim fature
  Komuna Dermenas (0909) BOSHNJAKU. B Fier 799,238 2014-11-27 2014-11-27 22224120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K Dermenas Fier 2412001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,051,409 2014-11-25 2014-11-25 38421110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Komuna Kala E Dodes (0606) BOSHNJAKU. B Diber 5,060,678 2014-11-13 2014-11-14 25023530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Kala e Dodes 2353001lik.sit pjesor rik shkolle radomire fat nr 03.11.14
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,364,301 2014-11-11 2014-11-12 46124100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 4,064,670 2014-11-11 2014-11-12 21326140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.REHABILITIM I LINJES DERGIMIT TE UJSJELLESIT QENDER E BANUAR DUSHK SIPAS KONTR.NR.287 DT.23.09.2014,SITUACION NR.1
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,037,094 2014-11-11 2014-11-11 36621110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Komuna Dushk (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 4,309,895 2014-11-04 2014-11-05 20726140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.RIK.SHK.9 VJ.RIZA IBRALIU SIPAS KONTR.NR.289 DT.24.09.2014,SITUACION NR.2
  Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 712,500 2014-11-04 2014-11-04 39924130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K.Topoje Fier 2413001 likujdim fature
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 168,000 2014-10-27 2014-10-27 44424100012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K Mbrostar Fier 2410001 5% garanci punimi