Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 915,163,057.00 1,492 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 100,000 2021-08-16 2021-08-17 40321420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 34/2021 DT 16.08.2021 BLERJE NEN 100000 LEKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 137,000 2021-08-06 2021-08-09 39721420012021. Te tjera transferta tek individet BONUS QIRAJE BASHKI TEPELENE KORRIK 2021
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 95,000 2021-08-04 2021-08-05 39821420012021 Te tjera transferta tek individet BONUS QIRAJE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 61,550 2021-08-04 2021-08-05 40121420012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 147,820 2021-08-04 2021-08-05 40221420012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE BUXHET I PAVARUR
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 73,100 2021-08-04 2021-08-05 40021420012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 18,000 2021-08-04 2021-08-05 39921420012021 Te tjera transferta tek individet BONUS QIRAJE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 451,873 2021-08-03 2021-08-04 39021420012021 Pagese paaftesie ndihme , paaftesi korrik bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 552,392 2021-08-03 2021-08-04 39521420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene korrik 2021 njesia KURVELESH
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,122,578 2021-08-03 2021-08-04 39221420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene korrik 2021
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,746,553 2021-08-03 2021-08-04 39321420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene korrik 2021 njesia qender
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 459,142 2021-08-03 2021-08-04 39421420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene korrik 2021 njesia lopes
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 373,025 2021-08-03 2021-08-04 39121420012021 Pagese paaftesie ndihme , paaftesi korrik bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ONE TELECOMMUNICATIONS Tepelene 160,832 2021-08-03 2021-08-04 39621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë TELEFON bashki tepelene korrik 2021
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 5,294,683 2021-08-02 2021-08-03 38221420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE KORRIK 2021
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 170,041 2021-08-02 2021-08-03 38421420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE KORRIK
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 2,742,377 2021-08-02 2021-08-03 38321420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE KORRIK
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 76,500 2021-08-02 2021-08-03 38521420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA ME KONTRATE BASHKI TEPELENE KORRIK 2021
  Bashkia Tepelene (1134) Drita Abedini Tepelene 89,650 2021-07-28 2021-07-29 36521420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 100000 LEKE FT NR 8 DT 17.07.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 158,028 2021-07-28 2021-07-29 37721420012021 Karburant dhe vaj ft nr 499 dt 15.07.2021 up nr 22 dt 03.02.2021 Bashki Tepelene