Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 1,093,490,996.00 1,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,838,845 2021-09-03 2021-09-07 42221420012021 Ndihme ekonomike paaftesi bashki tepelene gusht 2021
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,741,926 2021-09-03 2021-09-07 42321420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene gusht 2021 njesia qender
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 460,282 2021-09-03 2021-09-07 42521420012021 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene gusht 2021 njesia lopes
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 320,013 2021-09-03 2021-09-07 42121420012021 Ndihme ekonomike ndihme paaftesi bashki tepelene gusht
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 586,692 2021-09-03 2021-09-07 42421420012021 Ndihme ekonomike paaftesi bashki tepelene gusht 2021 njesia kurvelesh
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 5,285,107 2021-09-02 2021-09-03 41621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga gusht 2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 2,858,809 2021-09-01 2021-09-02 41821420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga e punonjsve gusht Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 191,250 2021-09-01 2021-09-02 41921420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë urdher nr 114 dt 31.08.2021 paga me kontrate Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 169,038 2021-09-01 2021-09-02 41721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga gjcivlile,qkb gusht Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 182,568 2021-08-23 2021-08-24 41421420012021 Uje uji muaji korrik Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 125,000 2021-08-23 2021-08-24 41521420012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIM GJYQI URDHER KRYETARI NR 109/23.08.2021 PERPARIME SHEHU BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tepelene 158,552 2021-08-23 2021-08-24 41321420012021 Elektricitet kontrata nr 2671,3058,6767,3178,2568,3166,2695,2567,3218 bashki tepelene muaji korrik 2021
  Bashkia Tepelene (1134) Lisand Xhelili Tepelene 160,062 2021-08-19 2021-08-20 40721420012021 Sherbime te tjera ft nr 27 dt 06.08.2021 , up nr 7 dt 11.01.2021 transport publik Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) Çelik Shaha Tepelene 50,000 2021-08-19 2021-08-20 41021420012021 Sherbime te tjera URDHER KRYETARI NR 90/12.07.2021 , FT NR 6 DT 21.07.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 34,000 2021-08-18 2021-08-20 40921420012021 Sherbime te tjera AKTIVITET KULTUROR URDHER KRYETARI NR 901/18.08.2021 BASHKI TEPELENE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 82,560 2021-08-19 2021-08-20 41121420012021 Sherbime te tjera URDHER KRYETARI NR 107/18.08.2021 PAGESA TE NDRYSHME( ME LEKE NE DORE ) BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 8,500 2021-08-18 2021-08-19 40821420012021 Shpenzime te tjera qiraje QIRA OBJEKTESH BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) Drita Abedini Tepelene 894,600 2021-08-18 2021-08-19 40621420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UP NR 1269/2 DT 19.07.2021 , FT NR 10 DT 06.08.2021 BASHKI TEPELENE MIREMBAJTJE NDRICIM RRUGOR
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 41,182 2021-08-18 2021-08-19 41221420012021 Sherbime te tjera URDHER KRYETARI NR 106 DT 18.08.2021 AKTIVITET KULTURO BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 237,096 2021-08-17 2021-08-18 40521420012021 Karburant dhe vaj nr 667 dt 29.07.2021 karburant Bashki Tepelene