Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 1,093,490,996.00 1,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 85,965 2021-10-01 2021-10-04 46021420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA QKB BASHKI TEPELENE SHTATOR
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 555,012 2021-10-01 2021-10-04 45021420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE SHTATOR
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 2,044,391 2021-10-01 2021-10-04 45121420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 94,791 2021-10-01 2021-10-04 44921420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE SHTATOR
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 405,941 2021-10-01 2021-10-04 45221420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 15,300 2021-09-28 2021-09-29 44621420012021 Sherbime te tjera URDHER NR 123/27.09.2021 SHERBIME PERPARIM CAKA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 21,352 2021-09-22 2021-09-23 44521420012021 Sherbime te tjera SHPENZIME PER TAKS AUTOMJETI URDHER NR 121 DT 22.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 27,000 2021-09-22 2021-09-23 44421420012021 Udhetim i brendshem SHPENZIME TE NDRYSHME URDHER NR 121 DT 22.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 250,000 2021-09-21 2021-09-22 44221420012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER FUTBOLL KLUBIN VKB NR 79/23.12.2020 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 98,500 2021-09-21 2021-09-22 44121420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 1000000LEKE FT NR 37 DT 20.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AMBER CO Tepelene 384,000 2021-09-21 2021-09-22 44321420012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj RIK PERROI CORODOL UP NR 1359/30.07.2021 , FT NR 4/21.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 137,960 2021-09-14 2021-09-15 44021420012021 Te tjera transferta tek individet ndihme nga fondi i bashkise vkb nr 51 dt 31.08.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 242,500 2021-09-10 2021-09-13 43221420012021 Sherbime te tjera SHERBIME TE NDRYSHME URDHER 116 DT 10.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 385,260 2021-09-07 2021-09-09 42821420012021 Karburant dhe vaj up nr 22 dt 03.02.2021 , ft nr 976/18.08.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BUM.AL SH.P.K. Tepelene 50,000 2021-09-08 2021-09-09 43121420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 100000 LEKE FT NR 1 DT 14.07.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 100,800 2021-09-07 2021-09-09 42621420012021 Karburant dhe vaj up nr 22 dt 03.02.2021 , ft nr 980/18.08.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 231,156 2021-09-07 2021-09-09 42721420012021 Karburant dhe vaj up nr 22 dt 03.02.2021 , ft nr 977/18.08.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) Vullnet Xhelili Tepelene 98,350 2021-09-07 2021-09-08 43021420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 7 dt 26.05.2021 blerje nen100000 leke Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) A&T Tepelene 119,921 2021-09-07 2021-09-08 42921420012021 Karburant dhe vaj blerje nen100000 leke ft nr 40 dt 03.03.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 427,253 2021-09-03 2021-09-07 42021420012021 Ndihme ekonomike ndihme paaftesi bashki tepelene gusht