Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 1,093,490,996.00 1,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tepelene 28,156 2021-10-06 2021-10-07 47621420012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI FT NR 13831 DT 22.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,604,176 2021-10-05 2021-10-06 46821420012021 Pagese paaftesie ndihme paaftesi bashki tepelene njesia qender
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 409,052 2021-10-05 2021-10-06 46521420012021 Ndihme ekonomike paaftesi ndihme shtator bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 329,894 2021-10-05 2021-10-06 46621420022021 Pagese paaftesie paaftesi ndihme shtator bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,888,208 2021-10-05 2021-10-06 46721420012021 Ndihme ekonomike ndihme paaftesi bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 593,711 2021-10-05 2021-10-06 46921420012021 Pagese paaftesie ndihme paaftesi bashki tepelene njesia kurvelesh
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 452,184 2021-10-05 2021-10-06 47021420012021 Ndihme ekonomike ndihme paaftesi bashki tepelene njesia lopes
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 396,000 2021-10-05 2021-10-06 46221420012021 Karburant dhe vaj ft nr 12999 dt 08.09.2021 up nr 22 dt 03.02.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 316,800 2021-10-05 2021-10-06 46421420012021 Karburant dhe vaj ft nr 1300 dt 08.09.2021 , up nr 22 dt 03.02.2021 bashki tepelene karburant
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 300,000 2021-10-05 2021-10-06 47121420012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte per paga e sigurime vkb nr 79/28.12.2020 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 1,074,272 2021-10-01 2021-10-05 45421420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 427,113 2021-10-01 2021-10-05 45721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 165,750 2021-10-04 2021-10-05 46121420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë punonjes me kontrate shtator bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,539,915 2021-10-01 2021-10-04 44721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE SHTATOR
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 84,088 2021-10-01 2021-10-04 45621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 136,257 2021-10-01 2021-10-04 45821420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 352,169 2021-10-01 2021-10-04 44821420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA BASHKI TEPELENE SHTATOR
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 682,568 2021-10-01 2021-10-04 45321420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 84,948 2021-10-01 2021-10-04 45921420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 405,765 2021-10-01 2021-10-04 45521420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI TEPELENE