Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 915,163,057.00 1,492 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 150,000 2021-10-13 2021-10-14 49821420012021 Te tjera transferta tek individet ndihme financiare vkb nr 56/30.09.2021 urdher kryetari nr 128/13.10.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 108,973 2021-10-13 2021-10-14 49621420012021 Karburant dhe vaj uo nr 22 dt 03.02.2021 ft nr 1668 dt 05.10.2021 bashkii tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 160,572 2021-10-11 2021-10-12 48721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë gatishmeria Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 73,100 2021-10-11 2021-10-12 48321420012021. Sherbime te tjera keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 178,000 2021-10-11 2021-10-12 48521420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje vkb nr 35 dt 31.05.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 20,832 2021-10-11 2021-10-12 48821420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë gatishmeria Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 146,200 2021-10-08 2021-10-11 48221420012021 Sherbime te tjera keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 262,000 2021-10-08 2021-10-11 48421420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje vkb nr 35 dt 31.05.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 36,000 2021-10-08 2021-10-11 48621420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje vkb nr 35 dt 31.05.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) Aurel Osmani Tepelene 96,580 2021-10-07 2021-10-08 47521420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE BLERJE NEN 100000 LEKE FT NR 32 DT 14.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 47,864 2021-10-07 2021-10-08 48121420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA FLAMUR BARDHI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 137,000 2021-10-07 2021-10-08 48021420012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME EKONOMIKE NGA FONDI I BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARDITA - 2017 Tepelene 112,890 2021-10-07 2021-10-08 47921420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 100000 LEKE FT NR 26 DT 15.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 98,000 2021-10-07 2021-10-08 47321420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje nen 100000 leke ft nr 3 dt 04.10.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tepelene 28,156 2021-10-06 2021-10-07 47821420012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI FT NR 8353 DT 30.08.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 82,500 2021-10-06 2021-10-07 47421420012021 Sherbime te tjera MIREMBAJTJE PIKE TRANSMETIMI FT NR 21 DT 02.10.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ONE TELECOMMUNICATIONS Tepelene 160,668 2021-10-06 2021-10-07 47221420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë TELEFON NDALESE NGA PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tepelene 24,473 2021-10-06 2021-10-07 47721420012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI FT NR 28175 DT 22.09.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 240,426 2021-10-06 2021-10-07 46321420012021 Karburant dhe vaj karburant ft nr 1447 dt 21.09.2021 up nr 22 dt 03.02.2021 karburant bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tepelene 28,156 2021-10-06 2021-10-07 47621420012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI FT NR 13831 DT 22.09.2021 BASHKI TEPELENE