Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 98,906,615.00 197 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 258,816 2014-03-06 2014-03-10 3723260012014 Unspecified fat.nr.date 10.07.2013 per pjese kembimi nga k.finiq e prapambetur nga viti kaluar
  Bashkia Finiq (3704) CEZ SHPERNDARJE Delvine 47,332 2014-03-05 2014-03-05 3423260012014 Unspecified 2326001 energji elekt.kontr.nr.45629.45552.93128.94278.45620.93264.93647.94179.93129.45625 nga komuna finiq periudha 01.01.2014 deri 31.01.2014
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 29,672 2014-03-04 2014-03-05 3123260012014 Unspecified pagat muaji shkurt per k.finiq gjendja civile
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 151,081 2014-03-04 2014-03-05 3323260012014 Unspecified pagesat e keshilltarve muaji shkurt nga k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 104,889 2014-03-04 2014-03-05 3223260012014 Unspecified pagat e punon jesve te ujesjellesit muaji shkurt sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 75,000 2014-03-05 2014-03-05 3823260012014 Unspecified sherbime siaps listes muaji shkurt per k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) CEZ SHPERNDARJE Delvine 96,273 2014-03-05 2014-03-05 3523260012014 Unspecified 2326001 energji k.finiq.kontrata nr.93125.93266.46809.94436.93656.92330.94412.45618.45630.45627 periudha 01.01.2014 deri 31.01.2014
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 677,941 2014-03-04 2014-03-05 3023260012014 Unspecified pagat e muajit shkurt k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,671 2014-03-03 2014-03-04 29/23260012014 Unspecified komision sherbimi per inval;iditetin e muajit shkurt nga komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,671,020 2014-03-03 2014-03-04 2923260012014 Unspecified pagese invaliditeti muaji shkurt siaps listes nga komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Delvine 47,785 2014-02-25 2014-02-26 28/23260012014 Unspecified pagese e sig.mjeti te komunes finiq
  Bashkia Finiq (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 31,980 2014-02-18 2014-02-19 2723260012014 Unspecified tatim ne burim per keshilltaret e finiqit muajt dhjetor e janar 2014 sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Delvine 47,785 2014-02-17 2014-02-19 2823260012014 Unspecified pagese per sig.karton e mjeti per komunen finiq nr.serie 1175926 per vitin 2013 dhe vitin 2014
  Bashkia Finiq (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 3,120 2014-02-11 2014-02-11 2323260012014 Unspecified hspenzim telefon numer rregjistri abonenti 2969071577 periudha 01.12.2013 deri 31.12.2013 nga komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,667 2014-02-11 2014-02-11 22/23260012014 Unspecified pagese sherbimi per ndarjen e invaliditetit nga k.finiq per muajin janar 2014
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,667,420 2014-02-11 2014-02-11 2223260012014 Unspecified pages invaliditeti nga komuna finiq per muajin janar sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 73,200 2014-02-05 2014-02-10 19/23260012014 Unspecified lik.fat.karburanti nr.64 date 31.12.2013 nga k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) FILIPA NASHO Delvine 236,000 2014-02-05 2014-02-10 2123260012014 Unspecified lik.fat prepambetur nga viti 2013 nr.3-3.1 e janarit per pjese kembimi mha komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) KOSTAQ KALANDERI Delvine 154,390 2014-02-05 2014-02-10 2023260012014 Unspecified lik.fat.nr.74-75 date janarprapambetur per materiale nga k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 73,200 2014-02-05 2014-02-10 1923260012014 Unspecified lik.fat.nr.64 date 31.12.2013 per karburante nga komuna finiq