Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 98,906,615.00 197 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 104,784 2014-11-10 2014-11-10 17823260012014 Paga baze pagat e ujesjellesit muaji tetor sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 75,724 2014-11-07 2014-11-10 175/23260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.133 date 25.10.2014 nga komuna finiq per karburante siaps urdher prok.nr.1/5 date 28.04.2014 dhe kontrates nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 113,224 2014-11-07 2014-11-10 17623260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.133 date 25.10.2014 nga komuna finiq per karburante siaps urdher prok.nr.1/5 date 28.04.2014 dhe kontrates nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 76,838 2014-11-10 2014-11-10 17923260012014 Sherbime te tjera lik.pagese siaps vkk.nr.13 date 125.05.2014 per eksperte te jashtem per ekologjine nga komuna finiq.
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,478 2014-11-03 2014-11-04 170/23260012014 Sherbimet bankare pagese per komision shrebimi nga komuna e finiqit oer invaliditetin e muajit tetor
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,477,840 2014-11-03 2014-11-04 17023260012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti nga komuna e finiqit per muajin tetor siaps listes
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 635,552 2014-11-04 2014-11-04 17123260012014 Shtese page per funksionin pagat e muajit tetor sipas listes komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 30,809 2014-11-04 2014-11-04 17223260012014 Paga baze pagat e muajit tetor sipas listes komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) KLEMENTE BAXHERI Delvine 126,500 2014-10-28 2014-10-29 16923260012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik.fat.nr.20date 23.10.2014 siaps urdher prok.nr.18 date 23.10.2014rast emergjence nga komuna e finiqit siaps proces verbalit date 23.10.2014 per kryerjen e sherbimeve ne ujesjellesin e fshatit karahaxh dhe rip e pompes e tranformatorit
  Bashkia Finiq (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 16,377 2014-10-16 2014-10-17 16723260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim ne burim per keshilltaret muaji shtator per komunen e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) FLONDI KONSTRUKSION Delvine 13,169,084 2014-10-14 2014-10-14 16323260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik.fat.nr.17 date 10.10.2014 sistemim bulevardi qendror finiq siaps urdher prok.nr.2.2/1 date 12.05.2014 dhe kontrates lidhur 09.07.2014
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 96,480 2014-10-06 2014-10-07 16023260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.130date 25.09.2014 siaps u.prok.nr.1/5 date 28.04.2014 nga komuna finiq per karburante kontrata nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 115,776 2014-10-06 2014-10-07 16123260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.130date 25.09.2014 siaps u.prok.nr.1/5 date 28.04.2014 nga komuna finiq per karburante kontrata nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 70,000 2014-10-03 2014-10-06 16223260012014 Udhetim i brendshem lik.sherbime sipas listes per komunen finiq
  Bashkia Finiq (3704) FLONDI KONSTRUKSION Delvine 6,872,359 2014-10-06 2014-10-06 15023260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr.12date 29.09.2014 siaps urdher prok.nr.2dhe 2/2 date 12.05.2014 per rsis..bulevardi qendror finiq lik.situacion pjesor
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,414 2014-10-03 2014-10-06 151/23260012014 Sherbimet bankare pagese sherbimi per ndarjen e invaliditetit nga komuna e finiqit muaji shtator 2014
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 664,210 2014-10-03 2014-10-06 15223260012014 Paga baze pagat e muajit shtator sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) BLEK-K Delvine 20,000 2014-10-03 2014-10-06 15923260012014 Shpenzime gjyqesore lik.shpenzime gjyqesore siaps grafikut te komunes per liljana Davella e Olta cane per muajin shtator 2014
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 30,809 2014-10-03 2014-10-06 15323260012014 Paga baze pagat e muajit shtator sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 147,393 2014-10-03 2014-10-06 15423260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur pagesa e keshilltareve muaji gusht sipas listes