Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 98,906,615.00 197 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BLEK-K Delvine 20,000 2014-02-03 2014-02-04 1723260012014 Unspecified shpenzime gjyqsore sipas grafikut per muajin janar nga k.finiq per Liljana Davella e Olta Cani
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 29,672 2014-02-03 2014-02-04 1423260012014 Unspecified pagat gjendja civile per k.finiq muaji janar
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 104,889 2014-02-03 2014-02-04 1523260012014 Unspecified pagat e ujesjellsit muaji janar per k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 288,108 2014-02-03 2014-02-04 1623260012014 Unspecified pagesat e keshilltarve sipas listes muaji janar nga k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 681,008 2014-02-03 2014-02-04 1323260012014 Unspecified pagat muaji janar sipas listes komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 60,000 2014-02-03 2014-02-04 1823260012014 Unspecified pagese sherbime sipas listes muaji janar k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 15,990 2014-01-20 2014-01-22 1223260012014 Unspecified tatim ne burim per keshilltaret muaji dhjetor nga komuna Finiq
  Bashkia Finiq (3704) HARILLA ROBOCI Delvine 62,000 2014-01-22 2014-01-22 723260012014 Unspecified lik.fat.muaji dhjetor nr.233 dt.22.01.2013 nga komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 195,000 2014-01-20 2014-01-22 623260012014 Unspecified lik.fat.nr.60 dt.26.11.2013 per karburante nga komuna finiq per sek.sherbimesh publike
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 2,540,490 2014-01-16 2014-01-20 823260012014 Unspecified invaliditeti muaji nentor-dhjetor2013 nga komuna Vergo
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 2,541 2014-01-16 2014-01-17 8/23260012014 Unspecified komision bankar per invaliditetin nentor-dhjetor nga k.Vergo
  Bashkia Finiq (3704) BLEK-K Delvine 20,000 2014-01-16 2014-01-17 523260012014 Unspecified lik.vendim gjyqsor per liljana Davella e Olta Cani nga k.finiq muaji dhjetor 2013
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 696,554 2014-01-04 2014-01-14 123260012014 Unspecified pagat muaji dhjetor per k.finiq sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 26,792 2014-01-04 2014-01-14 223260012014 Unspecified pagat e gjendjes civile per k.finiq dhjetor 2013
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 104,889 2014-01-04 2014-01-14 323260012014 Unspecified pagat e punonjeve te ujesjellsit per muajin dhjetor sipas listes k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 144,054 2014-01-04 2014-01-14 423260012014 Unspecified pagesat e keshilltarve per muajin dhjetor k.finiq sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) KRISTAQ KALI Delvine 373,000 2013-12-23 2014-01-08 180/23260012013 Unspecified lik.fat.nr.37dt.18.01.2013 per studim projektim per rik.kanalin vadites te fshatit Clirim-Finiq