Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 98,906,615.00 197 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) PLUS COMMUNICATION Delvine 7,300 2014-12-10 2014-12-10 20523260012014 Sherbime telefonike lik.tetefon nga komuna finiq me kod 24642 dhe nr.fature 119362911 periudha tetor 2014 dhe nr.fat.119366853 periudha tetor 2014
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 118,552 2014-12-10 2014-12-10 20323260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.135 date 25.11.2014 per karburante sipas urdher prok,nr.1/5 date 28.04.2014
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 153,832 2014-12-03 2014-12-03 19423260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur pagesat e keshilltarve per muajin nentor
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,347 2014-12-02 2014-12-03 190/23260012014 Sherbimet bankare pagese ko mision sherbimi per invaliditetin nmuaji nentor sipas listes nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,346,565 2014-12-02 2014-12-03 19023260012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti nmuaji nentor sipas listes nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 664,727 2014-12-02 2014-12-03 19123260012014 Paga baze pagat e muajit nentor siaps listes k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 104,784 2014-12-03 2014-12-03 19323260012014 Paga baze pagat e ujesjellesit muaji nentor k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 30,809 2014-12-02 2014-12-03 19223260012014 Paga baze paga e muajit nentor per gjendjen civile k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) FLONDI KONSTRUKSION Delvine 9,338,290 2014-12-01 2014-12-01 18923260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) likujdim i fatures Nr.19 date 18.11.2014 nga komuna finiq sipas urdher Prok nr 2/1 date 12.5.2014 dhe kontrates date 9.7.2014 per objektim sistemim bulevardi qendror finiq
  Bashkia Finiq (3704) FILIPA NASHO Delvine 123,000 2014-11-18 2014-11-18 18823260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri lik.fat.nr.3 date 17.11.2014 siaps urdher prok.nr.21 date 17.11.2014 dhe dok.bashkamgjitur nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 33,470 2014-11-13 2014-11-13 18723260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim ne burim per keshilltaret muaji tetor per komunen e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) KOSTAQ KALANDERI Delvine 297,770 2014-11-13 2014-11-13 18223260012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik.fat.nr.106-106-107 date 12.11.2014 per materiale te ujesjellesit te fshatrave siaps procev verbalit emergjences date 12.11.2014 nga komuna e fomiqit,urdher prok.nr.19 adte 12.11.2014
  Bashkia Finiq (3704) LEDIAN MITRO Delvine 59,000 2014-11-13 2014-11-13 18323260012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave lik.fat.nr.16 date 12.11.2014 per shpenzime mirembajtje paisjeve siaps urdher prok.nr.20 date 12.11.2014 nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) KOSTAQ KALANDERI Delvine 18,600 2014-11-13 2014-11-13 182/23260012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik.fat.nr.107 date 12.11.2014 per materiale siaps urdher prok nr.19 adte 12.11.2014 komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) PLUS COMMUNICATION Delvine 25,005 2014-11-11 2014-11-12 18123260012014 Sherbime telefonike lik.telefon me numer fature 116911717 muaji korrik.numer 119345931 periudha gusht 2014 dhe numer 119339683 per gushtin nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 89,865 2014-11-07 2014-11-10 17323260012014 Elektricitet 2326001 lik.energji me numer kontrate 45629.45552.93128.94278.45620.93264 per muajin shtator 2014 nga k/finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 101,000 2014-11-07 2014-11-10 17723260012014 Udhetim i brendshem lik.sherbime sipas listes komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 301,225 2014-11-10 2014-11-10 18023260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik.pagese per keshilltaret muajt shtator - tetor 2014 sipas listes komuna finiq
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 23,308 2014-11-07 2014-11-10 17523260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.133 date 25.10.2014 nga komuna finiq per karburante siaps urdher prok.nr.1/5 date 28.04.2014 dhe kontrates nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 114,379 2014-11-07 2014-11-10 17423260012014 Elektricitet 2326001 lik.energji me numer kontrate93125.93266.93127.94436.93656.92330.94412.45618.45630.45627 per muajin shtator nga k.finiq