Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 98,906,615.00 197 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 104,784 2014-10-03 2014-10-06 15523260012014 Paga baze pagat e ujesjellesit muaji shtator
  Bashkia Finiq (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 110,069 2014-10-03 2014-10-06 15723260012014 Elektricitet 2326001 lik.energji kontrata nr.45629.45552.93128.94278.45620.93264.93647.94179.93129.94260 periudha gusht 2014 nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,414,420 2014-10-03 2014-10-06 15123260012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti per komunen Finiq muaji shtator siaps listes
  Bashkia Finiq (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 78,379 2014-10-03 2014-10-06 15623260012014 Elektricitet 2326001 lik.energji me nr.kontrate 93125.93206.93127.94436.93656.92330.94412.45618.45630.45627 periudha gusht 2014 nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) HARILLA ROBOCI Delvine 50,500 2014-09-25 2014-09-26 14923260012014 Shpenzime te tjera transporti lik.fat.nr.35 date 22.09.2014 nga k.finiq sipas urdher prok.nr.1/9 date 22.09.2014 per shpenzime transporti
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 96,480 2014-09-25 2014-09-25 14823260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.karburanti nr.117 date 20.07.2014 siaps urdher prok.nr.1 date 03.05.2014
  Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 115,776 2014-09-25 2014-09-25 14723260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nrr.117 date 20.07.2014 sipas urdher prok.nr.1/4date 28.04.2014 kontrata nr,1 date 03.05.2014 nga k.finiq
  Bashkia Finiq (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 14,787 2014-09-16 2014-09-17 14523260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim ne burim per keshilltaret komuna e finiqit muaji gusht 2014
  Bashkia Finiq (3704) DHIMITER FRANGO Delvine 111,000 2014-09-05 2014-09-05 14123260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri lik.fat.nr.15date 02.08.2014 per pjese kembimi siaps urdher prok.nr,1/4 date 02.08.2014 dhe prces verbalit emergjences date 02.08.2014 nga komuna e finiqit
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 20,000 2014-09-05 2014-09-05 14223260012014 Shpenzime gjyqesore pagese per shpenzime gjyqesore nga komuna e finiqit siaps kontrates se lidhur me perfaqesues Fisnik Kohila per paraqitjen dhe mbrojtjen ne seancat gjyqesore.
  Bashkia Finiq (3704) CEZ SHPERNDARJE Delvine 91,477 2014-09-03 2014-09-04 13523260012014 Elektricitet 2326001 lik.energji me numer kontrate 45629.45552.93128.94278.46520.93264.93647.94179.93129.94260 periudha korrik 2014
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,567 2014-09-03 2014-09-04 129/23260012014 Sherbimet bankare pagese per ndarjen e invaliditetit nga komuna e finiqit muaji gusht per posten
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 672,430 2014-09-03 2014-09-04 13023260012014 Shtese page per funksionin pagat e muajit gusht per komunen finiq sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 133,083 2014-09-03 2014-09-04 13223260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur pagesa e keshilltareve per muajin korrik sipas listes
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 60,000 2014-09-03 2014-09-04 13823260012014 Udhetim i brendshem sherbime siaps listes per komunen finiq muaji gusht
  Bashkia Finiq (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 3,120 2014-09-03 2014-09-04 13723260012014 Sherbime telefonike lik.telefon me numer abonenti 2969071577 periudha 01.06.2014 deri 30.06.2014
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,566,970 2014-09-03 2014-09-04 12923260012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti per komunen finiq sipas listes muaji gusht
  Bashkia Finiq (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 76,838 2014-09-03 2014-09-04 13923260012014 Sherbime te tjera lik.pagese per ekspertet e jashtem per hartimin e programit nderkufitar IPA MILESTONES siaps vendimit te keshillit te komunes nr.13 date 15.05.2014 miratuar nga nenprefekti sarande me shkresen nr.409/1 date 06.06.2014 siaps ligjshmerise
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 29,586 2014-09-03 2014-09-04 13123260012014 Paga baze paga e gjendejs civile per finiqin muaji gusht
  Bashkia Finiq (3704) BLEK-K Delvine 20,000 2014-09-03 2014-09-04 13623260012014 Shpenzime gjyqesore lik.nga vendimi gjyqesor per Liljana Davella e Olta Cane per largimin nga puna nga komuna e finiqit