Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) "DERVENI 1" Sarande 190,300 2014-12-26 2014-12-29 558/121380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 5 %SISTEMIM ,ASFALTIM ,NDRICIM SEGMENTE URBANE ZONA E SIPERME LUGU I DARDHES NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,224,392 2014-12-26 2014-12-29 64921380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive restaurim dhe ndertim amjenteve ne funksion zadra e notit faza 3 nr fat 10 dt 15.12.2014 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) EREDA Sarande 292,091 2014-12-26 2014-12-29 60/1421380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve VENDOSJA KANGJELLAVE TE SIGURISE E REHABI. RRUGEVE URBANE NGA BASHKIA NR FAT 03 DT 08.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) SAVRIKAL Sarande 1,536,158 2014-12-24 2014-12-26 60521380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve NDERTIM,SHTRIM RRUGA FSHATI SHELEGAR NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Sarande 23,758 2014-12-26 2014-12-26 60421380012014 Elektricitet 2138001 shp energjie nga bashkia lik kont nr 5108/9773/95135
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 441,500 2014-12-24 2014-12-24 64721380012014 Sherbime te tjera NDIHME EKONOMIKE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) KLUBI I FUTBOLLIT BUTRINTI Sarande 200,000 2014-12-24 2014-12-24 64721380012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER KLUBIN E FUTBOLLIT NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) AURORA MURA Sarande 35,000 2014-12-22 2014-12-23 61021380012014 Sherbime te printimit dhe publikimit
  Bashkia Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 13,960 2014-12-22 2014-12-23 62621380012014 Uje SHP UJ MUAJI NENTOR NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 2,200 2014-12-22 2014-12-23 61521380012014 Sherbime te tjera TAT NE BURIM NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 205,908 2014-12-22 2014-12-23 59921380012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE SPECIALE
  Bashkia Sarande (3731) FLORIKA BEBRI Sarande 6,000 2014-12-22 2014-12-23 60721380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TE TJERA MATERIALE NGA BASHKIA FAT NR 8 DT 08.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) INFOSOFT OFFICE SHA Sarande 126,600 2014-12-22 2014-12-23 61621380012014 Kancelari SHP KANCELERIE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,322,130 2014-12-23 2014-12-23 64421380012014 Pagese paaftesie lik paaftesia nga bashkia muaj dhjetor 2014
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 601,110 2014-12-23 2014-12-23 64521380012014 Ndihme ekonomike lik ndihma ekonomike nga bashkia muaj nentor 2014
  Bashkia Sarande (3731) VASAA Sarande 1,841,220 2014-12-22 2014-12-23 13121380112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE DEKORI NGA SHERBIMET
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 80,040 2014-12-22 2014-12-23 62421380012014 Udhetim i brendshem UDHETIM DIETA NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 19,800 2014-12-22 2014-12-23 61421380012014 Sherbime te tjera PAGESE ME KONTRATE INDIVIDUALE SHERBIMI NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 203,800 2014-12-22 2014-12-23 61321380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 5% REHABILITIM I KUB-VE NE QYTET,5% NDERTIM SHKALLE LIDHESE RRUGA B.GOLEMI M.HODHA LAGJIA 4 , 5% RESTAURIM TREGU DHE NDERTIM I AMBJENTEVE HIGJENIKE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) LAURETA TARE Sarande 18,355 2014-12-22 2014-12-23 61621380012014 Shpenzime gjyqesore SHP PER KONTRATE SHITBLERJE NGA BASHKIA NR FAT 26 DT 27.11.2014