Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) KOZMOS SHPK Sarande 479,700 2014-12-29 2014-12-30 62321380012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHP MIREMBAJTJE DHE REKUPERIM RRJETI ELEKTRIK NGA BASHKIA LIK FAT NR 26 DT 1.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Sarande 211,047 2014-12-29 2014-12-30 604/221380012014 Elektricitet 2138001 lik energjie nga bashkia kontr nr 022051/022052/022053/022054/022056/022098/022099/02102/022111/022361/022364/02374/022375/022377/022379/22622/022679/023201/023271/024585
  Bashkia Sarande (3731) FERDI ABAZI Sarande 8,000 2014-12-29 2014-12-30 62121380012014 Sherbime telefonike shp tel nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Sarande 314,018 2014-12-29 2014-12-30 604/121380012014 Elektricitet 2138001 SHP ENERGJIE NGA BASHKIA lik kontr 024785/046972/018465/018466/018467/046960/046963/046967/046968/046969/046970/047184/047511/0975597/095598/095629/097330/095103/95096/96360
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 60,111 2014-12-29 2014-12-30 63621380012014 Sherbime te tjera INTERE NDIHME EKONOMIKE E PAAFTESI NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) SAVRIKAL Sarande 477,600 2014-12-29 2014-12-30 63721380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RINOVIM I PAJISJEVE TE INSTITUCIONEVE ARSIMORE NGA BASHKIA LIK FAT NR 449 DT 18.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) JODY-KOMPANY Sarande 254,448 2014-12-29 2014-12-30 62721380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve REHABILITIM ,SISTEMIM SHATERVANIT NE QENDER TE QYTETIT LIK FAT NR 114 DT 11.12.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) ILIRIA/D Sarande 1,019,320 2014-12-30 2014-12-30 65321380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive rehabilitim ambjente sportive shkolla 9 vjecare Adem Sheme nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,995,000 2014-12-29 2014-12-30 65521380012014 Pagese paaftesie PAAFTESIA SHPERBLIM NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) ILIRIA/D Sarande 299,800 2014-12-29 2014-12-30 61221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 5 % shkalle betoni nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) PELLUMB SEJDI Sarande 10,000 2014-12-29 2014-12-30 61921380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 37,392 2014-12-29 2014-12-30 63521380012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 979,648 2014-12-29 2014-12-30 64921380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve rikonstruksion KUB-ve dhe KUZ-ve ne rrugen Butrinti nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) KESTRINA Sarande 450,000 2014-12-29 2014-12-30 63221380012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SP NDERTIM ,ASFALTIM RRUGES NR 5 LOTI 2 SARANDE LIK FAT NR 84 DT 05.12.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 936 2014-12-29 2014-12-30 63421380012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) KRISTAQ KALI Sarande 110,000 2014-12-29 2014-12-30 6600221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive supervizim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) KRISTAQ KALI Sarande 150,000 2014-12-29 2014-12-30 6610221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve supervizim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Sarande 178,800 2014-12-29 2014-12-30 659221380012014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIME TE PRINTIMIT NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) PELLUMB SEJDI Sarande 10,000 2014-12-29 2014-12-30 661221380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE NGA BASHKIA NR FAT 34 DT 24.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) MEDIA SARANDA Sarande 120,500 2014-12-29 2014-12-30 62921380012014 Sherbime te tjera programe radiofonike lik fat nr 65 dt 02.12.2014 nga bashkia