Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 27,000 2014-11-19 2014-11-20 49021380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Krenar Abazi'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 70,000 2014-11-19 2014-11-20 48421380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Vogli-shpk'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ERJON BEJKO Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 49321380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Teno Ahmeti'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 48921380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Flora Partali'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 48721380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Shpresa Mehilli'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 52821380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per Antigoni Papa nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ERJON BEJKO Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 48521380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Florian Gjoni'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ANASTAS KOTE Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 49421380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Roland Martiko '' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 49721380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Sokol Premti '' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 49621380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Suzana Nikaj '' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 48621380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Ajet Skendaj'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 49221380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Albano Budo'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 48821380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Fatbardha Hyskaj'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 3,000 2014-11-19 2014-11-20 49121380012014 Te tjera transferime korrente tat ne burim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 49821380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Ilia Spiri '' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) VALENTINA MEHILLI Sarande 9,500 2014-11-18 2014-11-19 43621380012014 Kancelari shp kanceleri nga bashkiafat nr 36 dt 02.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) "MILOSAO" Sarande 182,400 2014-11-18 2014-11-19 46746621380012014 Kancelari shp kanceleri nga bashkia nr fat 443 dt 13.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) FERDI ABAZI Sarande 8,000 2014-11-18 2014-11-19 43546621380012014 Sherbime telefonike shp vod nga bashkia nr fat 23 dt 30.09.2014
  Bashkia Sarande (3731) FERDI ABAZI Sarande 8,000 2014-11-18 2014-11-19 38921380012014 Sherbime telefonike shp vod nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) TRANS-BUTRINTI Sarande 155,400 2014-11-18 2014-11-19 51121380012014 Shpenzime per pritje e percjellje aktivitet per nivele te huaja binjakezime nga bashkia nr fat 52 dt 21.10.2014