Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 98,364 2014-12-03 2014-12-03 54121380012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIMI POSTAR (LETRA ZYRTARE) NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) JODY-KOMPANY Sarande 335,640 2014-12-01 2014-12-02 54321380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 5% sist. shtrim rruge rr.Manasti-40-shenjtoret nga ana e qytetit nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) KLUBI I FUTBOLLIT BUTRINTI Sarande 2,400,000 2014-12-01 2014-12-02 55121380012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER KLUBIN E FUTBOLLIT NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 94,692 2014-12-02 2014-12-02 54821380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale nga bashkia lik fat nr 137
  Bashkia Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 127,011 2014-12-01 2014-12-02 54221380012014 Sherbime telefonike SHP TEL NGA BASHKIA NR KL 310001877473
  Bashkia Sarande (3731) SAVRIKAL Sarande 1,154,809 2014-12-02 2014-12-02 54021380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive restaurim salla e shahut &ambjente higjenike suvatim jashte objektit faza 2 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 543,380 2014-12-02 2014-12-02 55421380012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 449,000 2014-12-02 2014-12-02 554/121380012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 44,148 2014-12-02 2014-12-02 54721380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale nga bashkia lik fat nr 137
  Bashkia Sarande (3731) BALILI-KO Sarande 293,322 2014-12-01 2014-12-02 53421380012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje private nga bashkia nr fat 173 dt 31.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 19,046 2014-12-01 2014-12-02 53721380012014 Uje shp uj nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 17,100 2014-12-01 2014-12-02 47521380012014 Sherbime te tjera sherbim per aplikim per certifikat hipotekore te pronave te bashkise nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) COFFEE CLUB Sarande 32,500 2014-12-02 2014-12-02 54921380012014 Sherbime te tjera SHERBIME TE TJERA NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Sarande 1,246,476 2014-12-02 2014-12-02 53821380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore sistemime dhe rikonstruksion te ambjenteve te kopshteve dhe cerdhes nga bashkia lik fat nr 13 dt 03.11.2014
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 12,852,670 2014-11-26 2014-11-27 54721380012014 Pagese paaftesie shp paftesie nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Sarande 1,467,928 2014-11-26 2014-11-26 53621380012014 Elektricitet 2138001 SHP ENERGJIE NGA BASHKIA SARANDE
  Bashkia Sarande (3731) MULTI MEDIA STUDIO NOSITI (K42109004G) Sarande 500,000 2014-11-21 2014-11-21 520121380012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin FESTIVALI NDERKOMBETAR I FILMIT LIK FAT NR 77 DT 29.07.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 4,400 2014-11-21 2014-11-21 506121380012014 Sherbime te tjera tat ne burim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) KLIK EKSPO GROUP Sarande 166,800 2014-11-21 2014-11-21 539/121380012014 Sherbime te tjera pjesemarrje ne Panairin Nderkombetar te Turizmit dt 22-26 nentor lik fat100 dt 17.11.2014 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-20 49521380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Antigoni Papa '' nga bashkia