Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) BASHKIM SHAQIRI Sarande 30,000 2014-11-18 2014-11-19 51521380012014 Shpenzime te tjera transporti shp transporti nga bashkia nr fat 16 dt 10.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) ZAHARIA - B Sarande 477,600 2014-11-18 2014-11-19 53521380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte arti krijim fasade dekorative ne zadren e notit nga bashkia nr fat 4 dt 14.11.2014
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-19 52321380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per Shpresa Mehilli nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ILIRIA/D Sarande 32,400 2014-11-18 2014-11-19 45346621380012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje objekte ndertimore nga bashkia lik fat nr 12 dt 01.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) SPARK-CLEAN Sarande 88,080 2014-11-19 2014-11-19 46821380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER PASTRIM&TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE NGA BASHKIA FAT NR 41 DT 10.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) MEDIA SARANDA Sarande 177,000 2014-11-18 2014-11-19 37621380012014 Sherbime te tjera programe radiofonike prill,maj,qershor nga bashkia lik fat nr 64 dt 25.08.2014
  Bashkia Sarande (3731) VALENTINA MEHILLI Sarande 180,600 2014-11-18 2014-11-19 47046621380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale fat nr 39 dt 06.10.2014 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ALBANIA HOLIDAYS SIPA TOURS Sarande 25,182 2014-11-19 2014-11-19 47121380012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MATERIALE SPECIALE NGA BASHKIA FAT NR 4 DT 06.09.2014
  Bashkia Sarande (3731) LEDIAN MITRO Sarande 44,300 2014-11-18 2014-11-19 53546621380012014 Sherbime te printimit dhe publikimit sherbime sistemi kompjuterik nga bashkia nr fat 44 dt 23.09.2014
  Bashkia Sarande (3731) FERDI ABAZI Sarande 26,840 2014-11-18 2014-11-19 51421380012014 Libra dhe publikime profesionale shp publikime nga bashkia nr fat 27 dt 30.09.2014
  Bashkia Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 162,738 2014-11-18 2014-11-19 37946621380012014 Karburant dhe vaj likujdim karburanti nga bashkia fat nr 10 dt 28.08.2014
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-19 52721380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per Sokol Premti nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-19 52521380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per Ilia Spiri nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) MARIEL MURATI Sarande 41,620 2014-11-18 2014-11-19 50321380012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit sherbime te tjera nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) "MILOSAO" Sarande 9,000 2014-11-18 2014-11-19 43921380012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik shp dokumenti specifik nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) FERDI ABAZI Sarande 8,000 2014-11-18 2014-11-19 50821380012014 Sherbime telefonike shp vod nga bashkia nr fat 8 dt 18.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) GONI MARKU Sarande 10,000 2014-11-18 2014-11-19 43821380012014 Sherbime te tjera shp te tjera nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 40,000 2014-11-19 2014-11-19 52121380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per Suzana Nikaj nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) SPARK-CLEAN Sarande 32,280 2014-11-19 2014-11-19 50721380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE NGA BASHKIA FAT NR 8 DT 18.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 123,350 2014-11-18 2014-11-19 46346621380012014 Udhetim i brendshem shp dieta nga bashkia