Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 178,000 2021-12-29 2021-12-30 111421360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Bujar Hamolli,VGJ nr.10 dt.21.01.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.30/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 608,532 2021-12-28 2021-12-29 110821360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Ramazan Rapce,VGJ nr.892-381 dt.26.05.2017,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.35/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 602,240 2021-12-28 2021-12-29 111021360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Reshat Hamzallari,VGJ nr.1067-457 dt.23.06.2017,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.33/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Eurocomerce-AIPg Pogradec 119,760 2021-12-28 2021-12-29 109121360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,materiale per mirembajtjen e godines se bashkise,UB nr.73+PVO+Fature nr.17/2021+FH nr.50+AMD dt.15.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 260,924 2021-12-28 2021-12-29 110521360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Hate Sofi,VGJ nr.1270-520 dt.01.11.2016,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.77/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 641,786 2021-12-28 2021-12-29 110021360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese Gjyqesore KESH,VGJ nr.6930 dt.25.09.2015,Urdher Kryetari nr.880 dt.01.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Erlind Asllani Pogradec 69,600 2021-12-28 2021-12-29 108221360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Lodra per femijet per festat e fundvitit,UB nr.84+PVO+Fature nr.47/2021+FH nr.56+AMD dt.20.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT 616/A Pogradec 412,308 2021-12-28 2021-12-29 110321360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Tarife fikse e sherbimit permbarimor,fature nr.63/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Pogradec 1,774,761 2021-12-28 2021-12-29 109221360012021 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore me PAK,VGJ nr.1487-457 dt.21.12.2020,Urdher Kryetari nr.933 dt.21.12.2021,fat nr.181/2021 dt.21.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 51,000 2021-12-28 2021-12-29 108821360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,fature nr.1214+Kerkese nr.13114 dt.21.12.2021,Autorizim nr.3798 dt.16.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 813,538 2021-12-28 2021-12-29 110721360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Bedri Hoxha,VGJ nr.493-196 dt.26.05.2017,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.78/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT 616/A Pogradec 21,240 2021-12-28 2021-12-29 109621360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese Gjyqesore Nertil Kasemllari,VGJ nr.745 dt.23.11.2011,Urdher Kryetari nr.880 dt.01.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 3,000 2021-12-28 2021-12-29 110221360012021 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,udhetim e dieta Dhjetor 2021,listepagese nr.500 dt.24.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 42,000 2021-12-28 2021-12-29 108921360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,fature nr.12116+Kerkese nr.13106 dt.21.12.2021,Autorizim nr.3798 dt.16.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 8,791,104 2021-12-28 2021-12-29 110121360012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 Bashkia Pogradec,Situacion pastrimi Tetor 2021,fature nr.93/2021+Situacion nr.10+PVMD dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT 616/A Pogradec 258,026 2021-12-28 2021-12-29 109921360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese Gjyqesore Albtelecom Komuna Bucimas,VGJ nr.1006-495 dt.03.06.2009,Urdher Kryetari nr.880 dt.01.12.2021,fature nr.60/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZHENIKA LOLI Pogradec 69,800 2021-12-28 2021-12-29 107921360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,sherbim riparimi per printer/fotokopje te QKB,UB nr.83+PVO dt.15.12.2021,Fature nr.32/2021+AMD dt.16.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Pogradec 100 2021-12-28 2021-12-29 109021360012021 Elektricitet 2136001 Bashkia Pogradec,lik energji Nentor 2021,kontrate nr.B023791 fature nr.426461135 dt.29.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 202,400 2021-12-28 2021-12-29 110421360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Vasili Cobani,VGJ nr.277-117 dt.22.02.2017,urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.28/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT 616/A Pogradec 144,558 2021-12-28 2021-12-29 109821360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese Gjyqesore Albtelecom Komuna Hudenisht,VGJ nr.605-388 dt.27.05.2011,Urdher Kryetari nr.880 dt.01.12.2021