Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 300,000 2021-12-29 2021-12-30 112521360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Jovan Tili,VGJ nr.1112 dt.02.12.2008,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ARTAN SIMA Pogradec 300,000 2021-12-29 2021-12-30 112721360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Rajmonda Poreci,VGJ nr.122-50 dt.05.02.2018,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 1,437,899 2021-12-29 2021-12-30 113021360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Natasha Kanina,VGJ nr.514-202 dt.13.05.2016,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,fature nr.19/2021 dt.30.06.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 342,245 2021-12-29 2021-12-30 111721360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Banush Mince,VGJ nr.8 dt.21.01.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.79/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 221,050 2021-12-29 2021-12-30 111821360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Sulejman Sllogu,VGJ nr.19 dt.16.02.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.80/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 60,000 2021-12-28 2021-12-30 111521360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Ali Pilinci,VGJ nr.483-191 dt.24.05.2017,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.34/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 261,247 2021-12-28 2021-12-30 111221360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Edlir Hoxha,VGJ nr.71 dt.10.06.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.82/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) 4 A-M Pogradec 6,650,000 2021-12-29 2021-12-30 114721360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbulim me rrjet kanalizimi per fshatin e Gurrasit dhe zona e Drilonit,Fature nr.1/2021+Situacion nr.2 dt.18.02.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 167,653 2021-12-29 2021-12-30 113921360012021 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,dhenie ndihme financiare per demtim banese Ismail Brega,Shkrese e AKMC 1689/8 dt.04.08.2021,Urdher Kryetari nr.845 dt.10.11.2021,Listepagese nr.505 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HEC - i DUNICE Pogradec 500,000 2021-12-29 2021-12-30 112621360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore HEC DUNICE,VGJ nr.1672 dt.22.07.2013,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 405,000 2021-12-28 2021-12-30 111121360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Klareta Cela,VGJ nr.379-1005 dt.09.09.2016,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.83/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 795,960 2021-12-29 2021-12-30 111921360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Anesti Mekolli,VGJ nr.28 dt.25.02.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.37/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 480,214 2021-12-29 2021-12-30 113321360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Erzen Gjona,VGJ nr.20 dt.16.02.2021,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,fature nr.84/2021 dt.24.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 300,000 2021-12-29 2021-12-30 112421360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Qani Hysi,VGJ nr.463 dt.20.05.2009,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) DIONIS MEKSHAJ Pogradec 182,438 2021-12-29 2021-12-30 113421360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Thoma Tasellari,VGJ nr.359 dt.18.06.2014,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,fature nr.55/2021 dt.24.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Selvije Abasllari Pogradec 755,280 2021-12-29 2021-12-30 108121360012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 2136001 Bashkia Pogradec,Gjenerator oksigjeni,UP nr.75+FO dt.22.11.2021,NjF APP dt.03.12.2021,FH nr.54+AMD dt.09.12.2021,fat nr.181/2021 dt.14.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 600 2021-12-29 2021-12-30 112021360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,fature nr.12152+kerkese nr.13143 dt.22.12.2021,Autorizim nr.7977 dt.14.11.2019
  Bashkia Pogradec (1529) TDR GROUP Pogradec 500,000 2021-12-29 2021-12-30 112821360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Fiqiri Yzellari,VGJ nr.538 dt.28.12.2005,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 400,000 2021-12-29 2021-12-30 113121360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Kasem Galla,VGJ nr.133 dt.15.09.2021,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 300,000 2021-12-29 2021-12-30 112221360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Fatmir Sejdaras,VGJ nr.678 dt.24.07.2009,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,Listepagese nr.502 dt.28.12.2021,np=1