Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 667,000 2021-12-31 2022-01-06 113521360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore ALF SHPK,VGJ nr.1550-923 dt.04.12.2012,urdher Kryetari nr.940 +listepagese nr.504 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRË E PËRMBARIMIT PRIVAT PRESTIGE Pogradec 644,336 2021-12-31 2022-01-06 113621360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Dianeta Angjeli,VGJ nr.864-348 dt.09.10.2018,urdher Kryetari nr.940 +fature nr.76/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 132,000 2021-12-31 2022-01-06 114921360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Taip Hoxhallari,VGJ nr.454 dt.12.10.2016,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,fature nr.29/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ARTAN SIMA Pogradec 168,000 2021-12-31 2022-01-06 114421360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Jorgest Shegani,VGJ nr.770-242 dt.12.10.2020,Urdher Kryetari nr.940 +fature nr.19/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) KASTRIOT KURMAKU Pogradec 470,291 2021-12-31 2022-01-06 114121360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore ARDIT SHPK,VGJ nr.1070-577 dt.08.11.2013,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Pogradec 642,383 2021-12-31 2022-01-06 113721360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Alfred Berberi,VGJ nr.677-277 dt.20.07.2018,urdher Kryetari nr.940 +fature nr.193/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 295,500 2021-12-31 2022-01-06 114321360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Jeta Kalanxhi,VGJ nr.498 dt.04.10.2021,Urdher Kryetari nr.940 +Listepagese nr.506 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 569,440 2021-12-30 2021-12-31 115121360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,Ndihme ekonomike 6% Nentor 2021,VKB nr.119 dt.24.12.2021,Konf.Prefekt. nr.1286/1 dt.28.12.2021,permbledhese bordero nr.508 dt.29.12.2021,np=174
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT 616/A Pogradec 3,440,205 2021-12-30 2021-12-31 113221360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore shoqeria INFINIT,VGJ nr.546 dt.04.11.2013,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 7,116,000 2021-12-30 2021-12-31 115621360012021 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,shperblim fundviti per PAK,VKM nr.791 dt.15.12.2021,Urdher Kryetari nr.944 dt.29.12.2021,Permbledhese bordero nr.513 dt.29.12.2021,np=2372
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 12,576,000 2021-12-30 2021-12-31 115421360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,shperblim fundviti per ndihme ekonomike ,VKM nr.791 dt.15.12.2021,Urdher Kryetari nr.934 dt.21.12.2021,Permbledhese bordero nr.511 dt.29.12.2021,np=4190
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 504,000 2021-12-30 2021-12-31 115521360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,shperblim fundviti per ndihme ekonomike 6%,VKM nr.791 dt.15.12.2021,Urdher Kryetari nr.943 dt.29.12.2021,Permbledhese bordero nr.512 dt.29.12.2021,np=168
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 22,895,190 2021-12-30 2021-12-31 114521360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,Ndihme ekonomike Dhjetor 2021,Vendim i D.Rajonale Korce nr.12 dt.24.12.2021,Urdher Kryetari nr.942+Permbledhese bordero nr.507 dt.28.12.2021,np=4146
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 49,130 2021-12-29 2021-12-30 109321360012021 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,shperblim per dalje ne pension,Urdher Kryetari nr.451 dt.09.08.2021,Listepagese nr.499 dt.23.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Pogradec 500,000 2021-12-29 2021-12-30 112321360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Lorenc Begaj,VGJ nr.2026 dt.30.09.2015,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) XHENGO SHPK Pogradec 3,750,906 2021-12-22 2021-12-30 107321360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme 2136001 Bashkia Pogradec,Pritat e Lumenjve,Fature nr.62/2021+Situacion dt.17.12.2021,Akt Kolaudim dt.28.08.2021,CMD e perkohshme dt.29.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 375,000 2021-12-28 2021-12-30 111321360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Esma Syzo,VGJ nr.64 dt.09.06.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.38/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 300,000 2021-12-29 2021-12-30 112121360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Xhelo Katiraj,VGJ nr.467 dt.16.05.2008,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,Listepagese nr.501 dt.28.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 400,000 2021-12-29 2021-12-30 112921360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Erlejdi Balliu,VGJ nr.18 dt.22.07.2020,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,Listepagese nr.503 dt.28.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Pogradec 610,376 2021-12-29 2021-12-30 111621360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,Procese gjyqesore Neki Kllomollari,VGJ nr.35 dt.07.04.2021,Urdher Kryetari nr.936 dt.24.12.2021,fature nr.81/2021 dt.23.12.2021