Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2022-01-11 2022-01-12 3721360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.31 dt.10.01.2022,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 465,543 2022-01-11 2022-01-12 2821360012022 Sherbimet bankare 2136001 Bashkia Pogradec,lik komision per ndihmen ekonomike PAK etj.Dhjetor 2021,fature nr.453/2021 dt.31.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 16,260 2022-01-10 2022-01-11 3021360012022 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,lik udhetim e dieta Dhjetor 2021,Listepagese nr.24 dt.07.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 50,240 2022-01-10 2022-01-11 2721360012022 Posta dhe sherbimi korrier 2136001 Bashkia Pogradec,lik sherbim postar Dhjetor 2021,fature nr.427/2021 dt.31.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 72,250 2022-01-10 2022-01-11 2621360012022 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Kung Fu Shah Not Basketboll Volejboll Dhjetor 2021,Urdher Titullari nr.9 dt.06.01.2022,Listepagese nr.23 dt.07.01.2022,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 81,884 2022-01-10 2022-01-11 3321360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.27 dt.07.01.2022,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 219,153 2022-01-10 2022-01-11 3121360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.25 dt.07.01.2022,np=6
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 133,331 2022-01-10 2022-01-11 3221360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.26 dt.07.01.2022,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 9,167 2022-01-07 2022-01-10 1821360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.22 dt.19.02.2021+VKb nr.63 dt.14.07.2021,Konf.Prefdekt. nr.208/1 dt.08.03.2021+Konf.Pref. nr.665/2 dt.28.07.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.18 dt.06.01.2022,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 5,000 2022-01-07 2022-01-10 1921360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.06 dt.20.01.2021,Konf.Prefdekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.19 dt.06.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 36,000 2022-01-07 2022-01-10 2121360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.64 dt.01.06.2020+VKB nr.71 dt.17.08.2021,Konf.Prefekt. nr.541/1 dt.08.06.2020+Konf.Prefekt. nr.760/1 dt.24.08.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.21 dt.06.01.2022,np=4
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2022-01-07 2022-01-10 2021360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.05 dt.20.01.2021,Konf.Prefdekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.20 dt.06.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) GJERGJI JANO (L34203003V) Pogradec 16,000 2022-01-07 2022-01-10 2521360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Hekuran Hoxha Tetor-Nentor 2021,Urdher Titullari nr.8 dt.06.01.2022,Urdher permbaruesi nr.218 dt.14.07.2020,Urdher ekzekutimi nr.435 dt.02.07.2015
  Bashkia Pogradec (1529) ELITE BAILIFF'S OFFICE Pogradec 1,500 2022-01-07 2022-01-10 2321360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Lavdie Zini Hidri Dhjetor 2021,Urdher Titullari nr.6 dt.06.01.2022,Vendim permbaruesi nr.1586+urdher permbaruesi nr.1587-739 dt.03.09.2021
  Bashkia Pogradec (1529) UNION BANK SHA Pogradec 9,000 2022-01-07 2022-01-10 1721360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.21 dt.19.02.2021,Konf.Prefdekt. nr.208/1 dt.08.03.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.17 dt.06.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2022-01-07 2022-01-10 2221360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera toke Dhjetor 2021,VKB nr.71 dt.23.11.2013,Konf.Prefekt. nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate dt.01.06.2017,PVMD+Listepagese nr.22 dt.06.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) AEF BAILIFF SERVICE Pogradec 200 2022-01-07 2022-01-10 2421360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Ylli Blaceri Dhjetor 2021,Urdher Titullari nr.7 dt.06.01.2022,Urdher permbaruesi nr.325dt.30.09.2020
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 124,100 2022-01-07 2022-01-10 1621360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera ndertese dhe trualli Dhjetor 2021,VKB nr.9 dt.28.01.2020,Konf.Prefdekt. nr.177/1 dt.07.02.2020,Kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020,PVMD nr.12+Listepagese nr.16 dt.06.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,511,355 2022-01-06 2022-01-07 821360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.8 dt.05.01.2022,np=69+4
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 384,277 2022-01-06 2022-01-07 1121360012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.11 dt.05.01.2022,np=9+3