Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 40,032 2022-01-06 2022-01-07 1221360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.12 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 51,000 2022-01-06 2022-01-07 321360012021 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Dhjetor 2021,Vendim Kryetari nr.144 dt.02.07.2021,Listepagese nr.3 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 44,200 2022-01-06 2022-01-07 521360012021 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Dhjetor 2021,Urdher Kryetari nr.820 dt.04.11.2021,Listepagese nr.5 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 495,774 2022-01-06 2022-01-07 621360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.6 dt.05.01.2022,np=13+3
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 35,736 2022-01-06 2022-01-07 1521360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.15 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 5,895,466 2022-01-06 2022-01-07 1021360012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.10 dt.05.01.2022,np=141+15
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 698,639 2022-01-06 2022-01-07 721360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.7 dt.05.01.2022,np=18+1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 108,289 2022-01-06 2022-01-07 221360012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.2 dt.05.01.2022,np=1+1
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 35,736 2022-01-06 2022-01-07 1421360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.14 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 1,116,923 2022-01-06 2022-01-07 921360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.9 dt.05.01.2022,np=29+5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 42,579 2022-01-06 2022-01-07 1321360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.13 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 803,279 2022-01-06 2022-01-07 121360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.1 dt.05.01.2022,np=14
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 25,500 2022-01-06 2022-01-07 421360012021 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Keshilltari i Kryetarit Dhjetor 2021,Urdher Kryetari nr.77 dt.09.02.2021,Listepagese nr.4 dt.05.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) 'METEO" SH.P.K Pogradec 19,000,000 2021-12-31 2022-01-06 114621360012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 Bashkia Pogradec,Ndertimi i Ujesjellesit Udenisht Memelisht ,fature nr.127/2021 dt.13.12.2021,Situacion nr.6 dt.17.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 641,786 2021-12-31 2022-01-06 115721360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore KESH,VGJ nr.6930 dt.25.09.2015,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021,fature nr.36/2021 dt.23.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ARTAN SIMA Pogradec 201,210 2021-12-31 2022-01-06 113821360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Muharrem Cela,VGJ nr.1076(410) dt.23.09.2016,Urdher Kryetari nr.940 +fature nr.18/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ARENA MK Pogradec 550,000 2021-12-31 2022-01-06 115021360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje Ujesjellesi Udenisht Memelisht,Kontrate nr.2297/10 dt.29.07.2020,Fature nr.74/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ELITE BAILIFF'S OFFICE Pogradec 390,000 2021-12-31 2022-01-06 114221360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Hysni Olldashi,VGJ nr.1172 dt.07.07.2017,Urdher Kryetari nr.940 +fature nr.161/2021 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RIGELS DIKELLARI Pogradec 100,714 2021-12-31 2022-01-06 114021360012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Natasha Vako,VGJ nr.586 dt.01.07.2009,Urdher Kryetari nr.940 dt.28.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Collection Products Ag&Li Pogradec 139,800 2021-12-31 2022-01-06 114821360012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2136001 Bashkia Pogradec,Goma makine dhe bateri,UP nr.76+FO dt.24.11.2021,NjF nga APP dt.26.11.2021,fature nr.7/2021+FH nr.53+AMD dt.06.12.2021