Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LATIFI All 5,246,008.00 197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALTIN LATIFI Kruje 50,000 2012-03-15 2012-03-16 3810110962012 SA NDALUAR NGA PAGA SIPAS URDHRIT 51/11 DT 25.01.2012 NGA ARSIMI KRUJE
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 308,375 2012-03-08 2012-03-21 4610050092012 LIKUJDIM NGA DREJT E BUJQ DHE USHQIMIT
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-07-04 2012-07-04 9010050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALTIN LATIFI Kruje 12,000 2012-03-19 2012-04-09 4810110962012 sa lik tarife permbarimore sipas shkreses 51/13 nga bashkia kruje
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2012-05-16 2012-05-16 5510050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-06-06 2012-06-06 7510050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 100,000 2012-06-08 2012-06-20 18221290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DET.NDAJ ARJAN ARIF BAJAZITIT 35/5 DT.04.04.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-08-06 2012-08-06 10710050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2012-08-03 2012-08-13 38510060322012 602 INUK vendim gjyqi,urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009,Vangjel Lango
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 13,500 2012-08-21 2012-08-22 6410260242012 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2012-08-31 2012-08-31 10727370012012 lik nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2012-08-31 2012-08-31 9627370012012 lik nga kom aliko
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 40,000 2012-09-05 2012-09-11 20610140592012 ZQRPPaluajtshme vendim pjesor gjyqi 1038 lushnje (ERVIN HASAN) I
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2012-09-07 2012-09-12 44910060322012 602 INUK vendim gjyqi,urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009,Vangjel Lango
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2012-09-21 2012-09-24 8710260242012 SHP VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-09-04 2012-09-04 12710050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Drejtoria e Policise Rrugore (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-09-05 2012-09-05 15010161122012 602-Drej.Polici.Rrugore VEDNIM GJYQI DILAVER TAFIL XHELAJ URDHER SEKUESTRO 587 DT 29.12.04
Drejtoria e Policise Rrugore (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-10-02 2012-10-02 18010161122012 Drej.Polici.Rrugore detyrim shtator 2012 Dilaver Tafil Xhelaj
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-10-03 2012-10-03 14610050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 11,782 2012-10-01 2012-10-05 52910100772012 602 drejt pergj doganave.lik vend gjyqesor per gezim luzi
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,855 2012-10-01 2012-10-05 53410100772012 602 drejt pergj doganave.lik vend gjyqesor per klarita selmani
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2012-10-04 2012-10-08 49710060322012 602 INUK vendim gjyqi,urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009,Vangjel Lango
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 11,781 2012-10-16 2012-10-22 55910100772012 602 DPDOGANAVE . vend gjyq per gezim luzi
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,855 2012-10-17 2012-10-22 56310100772012 602 DPDOGANAVE . lik vend gjyqesor per klarita selmani
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2012-10-16 2012-10-22 10010260242012 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-10-17 2012-10-22 1141025072/2012 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC VEND GJYGJS ANA XHARO UR NR 192 DT 10.10.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2012-10-23 2012-10-26 28921010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE VENDIM GJYQI PER DHIMITER VESHI URDHER EK 8847 DT 10.09.12 VENDIM GJYKA 10889 DT 18.06.12 URDHER 276 DT 11.10.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-11-05 2012-11-05 17010050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2012-10-30 2012-11-12 12927370012012 lik nga aliko llambi gunella
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2012-10-30 2012-11-12 129.127370012012 lik nga aliko llambrini gunella
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 30,000 2012-11-02 2012-11-13 243101405920121 ZQRPPaluajtshme , vendim gjygji nr 1038 dt 30/12/2012 (ERVIN HASANI) lik pjesor
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 11,781 2012-11-07 2012-11-21 61810100772012 602 DPDOGANAVE .lik vend gjyqesor urdher dt 25.9.2012, per gezim luzi
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,855 2012-11-07 2012-11-21 62210100772012 602 DPDOGANAVE .lik vend gjyqesor per klarita selmani
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2012-11-08 2012-11-22 56310060322012 602 INUK vendim gjyqi,urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009,Vangjel Lango
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-12-04 2012-12-04 21210050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-11-13 2012-12-04 1181025072/2012 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC vend gjygjs. ur nr 192 dt 10.10.212 shk 215/1 dt 1.10.2012
Drejtoria e Policise Rrugore (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-12-05 2012-12-06 24510161122012 Drej.Polici.Rrugore shlyerje detyrimi nga Dilaver Xhelaj nentor 2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2012-12-04 2012-12-06 21210050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 61,648 2012-12-06 2012-12-07 27210280132012 NDALESE PAGE SEKUEST DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2012-11-13 2012-12-07 1181025072/2012 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC vend gjygjs. ur nr 192 dt 10.10.212 shk 215/1 dt 1.10.2012