Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LATIFI All 5,246,008.00 197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-09-09 2013-09-10 17810280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE NDALESE PAGE DASHNOR NURE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-11-01 2013-11-01 21710280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE NDALESE PAGE DASHNOR NURE TETOR 2013
Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 10,775 2013-11-01 2013-11-01 22110160132013 REPARTI FNSH SHKODER DEBITOR 1 PERSON
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-10-29 2013-11-13 15727370012013 lik nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-10-29 2013-11-13 15827370012013 lik nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-10-30 2013-11-14 17327370012013 lik nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-10-30 2013-11-14 17427370012013 lik nga kom aliko
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-11-14 2013-11-14 15310050672013 bordi i kullimit per altin latifi lutfi methohoxha 1005067
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-11-13 2013-11-14 229 1016022 2013 KREDI ADRIATIK HODAJ TETOR DEGA E RENDIT 1016022
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-11-07 2013-11-15 10410250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES ven gjyqi per ana xharo sipas grafikut
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-11-13 2013-11-15 33221010492013 dpttv vendim gjyqi dhimiter veshi urdher 8847 dt 10.09.12 urdher 157 dt 07.10.13
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-11-13 2013-11-19 54821290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-11-20 2013-11-20 19710160712013 prefektura shkoder NDALESE DEBITORI TETOR 2013 1 PERSON
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 100,000 2013-11-20 2013-11-20 37721120012013 Bashkia Patos detyrimi pjesor per Roland Hysen Muskaj
Komisariati i Policise Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 10,000 2013-11-20 2013-11-21 14110160272013 D POLICISE FIER 1016027 KTHIM KREDIJE
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-11-26 2013-11-27 19227370012013 shp vendime gjyqesore per vangjel papa nga komuna aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-11-26 2013-11-27 19327370012013 shp vendime gjyqesore per llambrini gunella nga komuna aliko
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-12-02 2013-12-03 24910280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE NDALESE PAGE DEBITOR DASHNOR NURE
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-12-04 2013-12-04 16810050672013 bordi i kullimit per altin latifi per methoxha vendim gjyqesor 1005067
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-12-04 2013-12-05 254 1016022 2013 KREDI ADRIATIK HODAJ NENTOR DEGA E RENDIT 1016022
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-12-05 2013-12-06 97310100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-12-06 2013-12-06 11310250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYQI PER ANA XHARO DHJETOR 2013 URDH 16 DT 11.01.2013
Zyra e Punes Delvine (3704) ALTIN LATIFI Delvine 2,000 2013-12-06 2013-12-06 8910250052013 kalim page nga vendimi gjyqsor per Vangjel Janin nepermjet zyres se permbarimit Altin Latifi Tirane
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-12-11 2013-12-12 60021290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 135,000 2013-12-11 2013-12-12 41321120012013 Bashkia Patos vendim per Roland Hysen Muskaj
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-12-12 2013-12-16 22110160712013 prefektura shkoder NDALESE DEBITOR
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 51,514 2013-12-18 2013-12-19 43421120012013 Bashkia Patos detyrimi Dhjetor 2013 per Roland Hysen Muskaj
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 18,000 2013-12-23 2013-12-24 13710260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE PER LEVEND BEQIRI
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-12-24 2013-12-24 21427370012013 lik nga kom aliko sr
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-12-24 2013-12-26 21327370012013 lik nga kom aliko sr
Komisariati i Policise Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 10,000 2013-12-10 2013-12-10 1511016027 D POLICISE FIER 1016027 KTHIM KREDIJE
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 15,000 2013-12-17 2013-12-18 109610100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes dhe grafikut 2013
Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALTIN LATIFI Tirane 60,000 2013-12-17 2013-12-18 57810940172013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALTIN LATIFI Tirane 60,000 2013-12-17 2013-12-18 57910940172013 602 INUK vendim gjyqi Elion Mahmutaj urdher 103 dt.04.04.13 urdher egzekutimi 252 dt.01.11.10 v.gjykate 1450 dt.04.10.10
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-12-27 2013-12-30 11810260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-12-27 2013-12-30 12210260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2013-12-16 2013-12-17 38321010492013 DREJT E PERGJ E TAKS TARIF VENDIM GJYQ DHIMITER VESHI URDHER 157 DT 07.10.13 VENDIM GJYK 10889 DT 18.06.12