Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LATIFI All 5,246,008.00 197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 200,000 2013-04-12 2013-04-15 9721120012013 PAGESE PJESORE V.GJ. PER ROLAND MUSKAJ BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-04-12 2013-04-16 15921290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-04-19 2013-04-22 18810060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango PRILL 2013 urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-04-23 2013-04-24 24010100772013 602 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-04-25 2013-04-26 21410060322013 602 INUK vendim gjyqi Elion Mahmutaj urdher 103 dt.04.04.13 urdher egzekutimi 252 dt.01.11.10 v.gjykate
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-04-29 2013-04-30 6127370012013 lik vend gjyqesor nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2013-04-29 2013-04-30 6027370012013 lik vend gjyqesor nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-04-29 2013-04-30 6227370012013 lik vend gjyqesor nga kom aliko
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-05-13 2013-05-15 32110100772013 602 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngj
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 2,400 2013-05-03 2013-05-03 5210050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER, NDALESE VENDIM GJYQI 39 DT 31.01.2011
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-05-09 2013-05-10 89 1016022 2013 1016022 NDALESE PAGE ME URDHER EKZEKUTIV(ADRIATIK HODAJ) D.RENDIT 1016022
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 200,000 2013-05-02 2013-05-10 12821120012013 LIKUJDIM PJESOR PER ROLAND HYSEN MUSKAJ NGA BASHKIA PATOS 2112001
Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-05-09 2013-05-10 9210160132013 REPARTI FNSH SHKODER,NDALESE PAGE DEBITOR
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-05-15 2013-05-16 4810250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYQI URDH 16 DT 11.01.2013
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-05-16 2013-05-21 24121290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-05-17 2013-05-23 4010260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE PER LEVEND BEQIRI
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korce 30,000 2013-06-03 2013-06-03 10110280132013 NDALESE PAGE SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-06-04 2013-06-04 12010160132013 REPARTI FNSH SHKODER NDALESE DEBITORE
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-05-27 2013-06-12 15821010492013 602-DREJT E PERGJ E TAKS TARIF verndim gjyqi prill maj 2013 urdher 8847 dt 10.09.123 vendim gjyk 10889 dt 18.06.12 urdher 11 dt 23.11.13 dhimiter veshi
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-05-28 2013-06-12 8627370012013 lik nga aliko vendim gjyq
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-05-28 2013-06-12 8527370012013 lik nga aliko vendim gjyq
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2013-05-28 2013-06-12 8427370012013 lik nga aliko vendim gjyq
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-06-11 2013-06-12 110 1016022 2013 1016022 NDALESE PAGE ME URDHER EKZEKUTIV(ADRIATIK HODAJ) D.RENDIT 1016022
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 40,000 2013-06-10 2013-06-14 25410060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 40,000 2013-06-10 2013-06-14 25510060322013 602 INUK vendim gjyqi Elion Mahmutaj urdher 103 dt.04.04.13 urdher egzekutimi 252 dt.01.11.10 v.gjykate
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-06-07 2013-06-14 6210250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYQI ANA XHARO URDH 16 DT 11.01.2013
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-06-10 2013-06-17 30321290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Zyra e Punes Delvine (3704) ALTIN LATIFI Delvine 2,000 2013-06-10 2013-06-17 43/110250052013 pagese per Vangjel Janin sipas vendimit gjyqsor
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-06-17 2013-06-21 41010100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-07-04 2013-07-04 133 1016022 2013 1016022 NDALESE PAGE ME URDHER EKZEKUTIV(ADRIATIK HODAJ) D.RENDIT 1016022
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korce 30,000 2013-07-05 2013-07-09 13010280132013 NDALESE PAGE DETYRIM DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-07-10 2013-07-31 97100050672013 PAGES VENDIMI LUTFI METHOXHA NGA BORDI I KULLIMIT 1005067
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-06-18 2013-07-31 43810100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 100,000 2013-06-26 2013-08-02 19021120012013 PAGESE PJESORE PER ROLAND HYSEN MUSKAJ PER FATUREN NGA BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 100,000 2013-06-26 2013-08-05 19021120012013 PAGESE PJESORE PER ROLAND HYSEN MUSKAJ PER FATUREN NGA BASHKIA PATOS 2112001
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 150,640 2013-06-26 2013-08-05 47310100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-07-03 2013-08-05 6910250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYQI PER ANA XHARO URDH 16 DT 11.01.2013
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 5,060 2013-06-28 2013-08-05 10627370012013 LIK NGA KOM ALIKO SR
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-06-28 2013-08-05 10727370012013 LIK NGA KOM ALIKO SR
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-06-28 2013-08-05 10827370012013 LIK NGA KOM ALIKO SR