Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LATIFI All 5,246,008.00 197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2012-11-21 2012-12-13 10410260242012 SHP VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,855 2012-12-06 2012-12-17 70010100772012 602 DPDOGANAVE .lik vend gjyq per klarita selmani
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 7,000 2012-12-03 2012-12-17 1241025072/2012 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC vend gjygjs. ur nr 192 DT 10.10.2012 SHK 215/1 DT 1.10.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2012-11-30 2012-12-17 31921010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VEND vendim gjyqi dhimiter veshi urdher 8847 dt 10.09.12 vend gjyk 10889 dt 18.06.12 urdher 276 dt 11.10.12
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2012-11-27 2012-12-17 15127370012012 LIK NGA KOM ALIKO LLAMBRINI GUNELLA
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2012-11-26 2012-12-17 15427370012012 LIK NGA KOM ALIKO JANI GUNELLA
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 11,781 2012-12-06 2012-12-17 69610100772012 602 DPDOGANAVE .lik vend gjyq per gzim luzi
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2012-11-26 2012-12-17 16327370012012 LIK NGA KOM ALIKO JANI GUNELLA
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2012-11-26 2012-12-17 16427370012012 LIK NGA KOM ALIKO VANGJEL PAPA
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2012-12-09 2012-12-20 63410060322012 602 INUK vendim gjyqi,urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009,Vangjel Lango
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2012-12-09 2012-12-20 39621010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VEND vendim gjyqi dhimiter veshi urdher 8847 dt 10.09.12 vend gjyk 10889 dt 18.06.12 urdher 276 dt 11.10.12
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 100,000 2012-12-10 2012-12-26 38521290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DET.NDAJ ARJAN ARIF BAJAZITIT SIPAS SHKR.NR 35/5 DT.04.04.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2013-01-10 2013-01-10 210050782013 BORD KULLIMI SHKODER VENDIM GJYKATE DT. 31.01.2011
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-01-11 2013-01-11 210280132013 NDALESE PAGE PER SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-01-23 2013-01-23 810250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYGJS ANA XHARO
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-01-22 2013-01-23 3021290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-02-01 2013-02-01 180280132013 NDALESE PAGE PER SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2013-02-07 2013-02-07 1110050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER. NDALESE DEBITOR NGA CESK SERMI, JANAR 2013
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 100,000 2013-02-06 2013-02-07 5510060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango janar+shkurt 2013 urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-02-11 2013-02-18 4721290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-02-18 2013-02-18 2110250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES EKZEKUTIM GJYQI PER ANA XHARO URDH 16 DT 11.01.2013
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 160,000 2013-02-25 2013-02-26 3110050092013 LIKUJDIM I SYBI ALIAJ DREJT E BUJQ DHE USHQIMIT DETYRIM I VITIT 2010
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 30,000 2013-03-07 2013-03-13 4310140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE pages vend gjyqi peR ERVIN HASANI URDH 392 DT 7.05.2012
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-03-19 2013-03-20 10821290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2013-03-19 2013-03-20 4321010492013 602-DPTTV VENDIM GJYQI DHIMITER VESHI URDHER 8847 DT 10.09.12 VEND GJYK 10889 DT 18.06.12 URDHER 11 DT 23.11.13
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-03-21 2013-03-21 14210100772013 602 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-03-21 2013-03-21 14010100772013 602 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 400,000 2013-03-21 2013-03-25 7221120012013 PAGESE VENDIMI PER ROLAND HYSEN MUSKAJ BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-03-29 2013-03-29 3427370012013 lik per vend gjyqesore aliko
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-03-29 2013-03-29 1510260242013 VENDIME GJYQESORE PER LEVEND BEQIRI NGA PYJORE
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 20,000 2013-03-29 2013-03-29 29.03.2013 lik per vend gjyqesore aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-03-29 2013-03-29 3327370012013 lik per vend gjyqesore aliko
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 50,000 2013-03-28 2013-03-29 11710060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango mars 2013 urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-03-01 2013-03-01 3910280132013 NDALESE PAGE SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2013-03-04 2013-03-05 2210050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER. NDALESE DEBITOR NGA CESK SERMI, SHKURT 2013
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-04-01 2013-04-01 5710280132013 NDALESE PAGE PER SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 11,748 2013-04-04 2013-04-04 3510050782013 bordi kullimit ndalese page Cesk Sermi
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-04-05 2013-04-08 10321010492013 602-DPTTV VENDIM GJYQI DHIMITER VESHUI URDHER 11 DT 23.11.13 VENDIM 10889 DT 18.06.12
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 18,000 2013-04-08 2013-04-08 3910250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES v gjyqi per ANA XHARO URDH 16 DT 11.01.2013
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-04-11 2013-04-15 2610260242013 VENDIME GJYQESORE PER LEVEND BEQIRI NGA PYJORE