Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LATIFI All 5,246,008.00 197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Punes Delvine (3704) ALTIN LATIFI Delvine 2,000 2013-07-02 2013-08-05 5310250052013 lik.vendim gjyqsor per Vangjel Janin nga zyra e punes
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-06-21 2013-08-05 5610260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-06-27 2013-08-05 6610260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE LEVEND BEQIRI
Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-08-05 2013-08-05 15410160132013 REPARTI FNSH SHKODER DEBITOR
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korce 30,000 2013-08-05 2013-08-05 15810280132013 NDALESE PAGE SEKUESTRO DASHNOR NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-08-05 2013-08-06 11210050672013 pages tevendim gjyqesor lutfi methohoxha nga bordi berat 1005067
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-08-06 2013-08-06 154 1016022 2013 1016022 NDALESE PAGE ME URDHER EKZEKUTIV(ADRIATIK HODAJ) D.RENDIT 1016022
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korce 30,000 2013-05-02 2013-05-02 7910280132013 NDALESE PAGE PER VENDIM GJYQI D.NURE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-09-03 2013-09-03 13010050672013 BORDI BR PER VENDIME GJYQESORE LUTFI METHOHOXHA PER ALTIN LATIFI 1005067
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-09-10 2013-09-11 183 1016022 2013 KREDI ADRIATIK HODAJ GUSHT DEGA E RENDIT 1016022
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 2,000 2013-07-09 2013-09-24 21321010492013 602-dpttv vendim gjyqi dhimiter veshi urdher 8847 dt 10.09.12 vendim gjyk 10889 dt 18.06.12 urdher 128 dt 02.07.13
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 100,000 2013-07-10 2013-09-24 224211120012013 PAGESE PJESORE PER ROLAND HYSEN MUSKAJ NGA BASHKIA PATOS 2112001
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-07-09 2013-09-24 35210060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango Korrik 2013 urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2013-07-09 2013-09-24 35310060322013 602 INUK vendim gjyqi Elion Mahmutaj urdher 103 dt.04.04.13 urdher egzekutimi 252 dt.01.11.10 v.gjykate
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-07-09 2013-09-24 36221290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-07-11 2013-09-25 52510100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALTIN LATIFI Korçe 30,000 2013-10-01 2013-10-02 20010280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE NDALESE SI DEBITOR DASHNOR NURE
Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ALTIN LATIFI Shkoder 15,000 2013-10-02 2013-10-02 19610160132013 REPARTI FNSH SHKODER DEBITOR 1 PERSON
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALTIN LATIFI Berat 8,000 2013-10-02 2013-10-03 14310050672013 bordi i kullimet vendim gjyqesor lutfi methohoxha per altin latifit 1005067
Komisariati i Policise Vlore (3737) ALTIN LATIFI Vlore 17,000 2013-10-10 2013-10-11 206 1016022 2013 KREDI ADRIATIK HODAJ SHTATOR DEGA E RENDIT 1016022
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-08-05 2013-10-17 7610250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES V GJYQI ANA XHARO SIPAS GRAF 16 DT 11.01.2013
Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 200,000 2013-08-16 2013-10-17 14310130072013 LIK PJESOR PER V DHAMI D SH P FIER
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-08-09 2013-10-17 620610100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesore sipas listes
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-08-30 2013-10-17 140.27370012013 lik nga kom aliko
Komuna Aliko (3731) ALTIN LATIFI Sarande 3,000 2013-08-30 2013-10-17 14327370012013 lik nga aliko
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-08-26 2013-10-17 41221290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 40,000 2013-09-06 2013-10-17 41610060322013 602 INUK vendim gjyqi Vangjel Lango gusht-shtator 2013 urdher nr 217 dt 13.07.2012,2607/2 dt 13.07.2012,193 dt 28.10.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALTIN LATIFI Tirane 40,000 2013-09-06 2013-10-17 41710060322013 602 INUK vendim gjyqi Elion Mahmutaj urdher 103 dt.04.04.13 urdher egzekutimi 252 dt.01.11.10 v.gjykate 1450 dt.04.10.10
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-08-22 2013-10-17 7910260242013 VENDIM GJYQESOR NGA PYJORE LEVEND BEQIRI
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-09-09 2013-10-17 89102507220131 602 shtepia e fosnjes vendim gjyqi ana xharo
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-09-20 2013-10-22 9110260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE PER LEVEND BEQIRI
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALTIN LATIFI Tirane 2,000 2013-09-25 2013-10-24 28021010492013 DPTTV VENDIM GJYQI DHIMITER VESHUI URDHER 128DT 02.07.13VENDIM 10889 DT 18.06.12
Bashkia Patos (0909) ALTIN LATIFI Fier 100,000 2013-09-25 2013-10-24 29421120012013 Pagese pjesore per Roland Hysen Muskaj Bashkia Patos 2112001
Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2013-09-25 2013-10-24 47321290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIM NDAJ DEBITORIT Z.ARJAN BAJAZITI SIPAS SHKRESAVE NR.35/5,192,DHE 1631 DATE PERKATESISHT 04,06 DHE 10.04.2012
Zyra e Punes Delvine (3704) ALTIN LATIFI Delvine 2,575 2013-10-18 2013-10-24 75102050052013 lik.pagese per Vangjel Janin nga zyra e punes sipas vendimit gjyqsor
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 9,000 2013-10-11 2013-10-24 9410250722013 1025072 SHTEPIA FOSHJNES vendim gjyqi per Ana Xharo tetor 2013 urdher 16 dt 11.01.13
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-10-23 2013-10-29 10210260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE PER LEVEND BEQIRI
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALTIN LATIFI Sarande 4,500 2013-10-23 2013-10-29 10310260242013 VENDIME GJYQESORE NGA PYJORE PER LEVEND BEQIRI
Komisariati i Policise Fier (0909) ALTIN LATIFI Fier 25,000 2013-10-18 2013-10-21 12710160272013 D POLICISE FIER 1016027 KTHIM KREDIJE DILAVER XHELAJ
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALTIN LATIFI Tirane 3,000 2013-09-17 2013-10-21 73510100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor sipas listes