Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEGAPHARMA All 469,738,590.00 194 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Delvine (3704) MEGAPHARMA Delvine 20,625 2013-10-10 2013-10-24 12810130662013 lik.fat.ilace nr.22976 date 24.07.2013 nga spitali
Sp. Lac (2019) MEGAPHARMA Laç 7,865 2013-10-11 2013-10-24 17310130752013 KOD INST 1013034 SPITALI LAC PAGUAR kont nr 155/3 dt 12.07.13 ft nr ser 113729461
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 122,400 2013-09-25 2013-10-24 21210130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,up 259 d 18/4/13,kontr 493/3 d 9/7/13,nj buletin 23/9/13,njf 2126/9 d 14/6/13,fat 21588 d 11/7/13 s 113722655,fh 92 d 11/7/13
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 18,084 2013-09-25 2013-10-24 22310130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,up 258 D 18/4/13,NJ 2127/5 D 13/6/13,KONTR 495/3 D 9/7/13,NJBULETIN 23/9/13,FAT 21591 D 11/7/13 S 113722658,FH 93 D 11/7/13
Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 198,682 2013-10-07 2013-10-24 23510130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK MEDIKAMENTE FAT 22979/22978/22980 NR 113724044/113724043/113724045 KONTRAT 84/1 DT 16.07.2013
Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 863,500 2013-10-11 2013-10-24 30910130232012 SPITALI SHKODER FAT. 113722223,22225, ,DT. 08.07.2013
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 1,797,180 2013-10-11 2013-10-24 38110130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 983,950 2013-10-22 2013-10-28 249/10130222013 1013022 SPITALI LU medikamente
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 438,455 2013-10-24 2013-11-11 18710130242013 SPITALI 1013024 BELRJE VOGEL MEDIKAMENTE
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,384,747 2013-11-11 2013-11-11 30910130512013 602,SUSM "SH NDROQI",barna,autoriz min shen 2125/9 d 19/6/13,kontr 26/6/13,njf 28/6/13,fat 20300 d 1/7/13 s 113721370,fh 81 d 1/7/13
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,510,109 2013-11-11 2013-11-11 31010130512013 602,SUSM "SH NDROQI" barna,up 19/1 d 18/1/13,njf 18/1/13,shtes kontr 28/1/13,fat 3331 d 31/1/13 s 113704426,fh 27 d 31/1/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 8,658,240 2013-11-13 2013-11-14 65110130492013 QSUT barna kontr 3820/4 dt 15.07.13 aut lidhje 2127/6 dt 19.06.13 ft 30911 dt 18.10.13 ser 11273976 fh 2209 dt 22.10.13
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 9,438 2013-11-07 2013-11-15 41610130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER LIK TOTALI I KNT 1030
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,111,611 2013-11-12 2013-11-15 31110130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,KONTR SHTESE 20% 18/1/13,URDHER 19 D 18/1/13,FAT 3389 D 1/2/13 S 113704484,FH 32 D 1/2/13
Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 396,660 2013-11-08 2013-11-15 50710130192013 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.10493 DT 02.04.13
Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 25,293 2013-11-11 2013-11-15 50810130192013 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.10492 DT 02.04.13
Sp. Pogradec (1529) MEGAPHARMA Pogradec 261,954 2013-11-15 2013-11-18 30010130822013 1013082 SPITALI POGRADEC MEDIKAMENTE FATURA 18602 DATE 13.08.2012
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 55,055 2013-11-11 2013-11-19 279/10130222013 1013022 SPITALI medikamente 2013
Sp. Bulqize (0603) MEGAPHARMA Bulqize 95,502 2013-11-19 2013-11-20 15310130652013 Spitali Bulqize (1013065), likujdim furnitorin "MEGAPHARMA" per U. Bl. nr.3466 Ilaçe .
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 1,797,540 2013-11-19 2013-11-20 42110130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Mallakaster (0924) MEGAPHARMA Mallakaster 54,831 2013-11-06 2013-11-22 20810130772013 PAGESE PER MEGAPHARMA NGA SPITALI MALLAKASTER
Sp. Skrapar (0232) MEGAPHARMA Skrapar 80,784 2013-11-21 2013-11-22 17310130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.25025(113726140)25076(113726141)25074(113726139)Min.Shend.UP 324;Kontrata dt.26/07/2013
Sp. Kucove (0217) MEGAPHARMA Kuçove 120,934 2013-11-21 2013-11-22 193/10130742013 pagese per ilace drejt. spitalore kod.1013074 fat.113724625 dt.31.07.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,532,806 2013-11-27 2013-12-02 68910130492013 QSUT 602 barna kontr v 3820/4 dt 15.07.13 ft 33000dt 6.11.13 ser 117261765 fh 2253 dt 6.11.13
Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 23,595 2013-12-03 2013-12-04 30810130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK MEDIKAMENTE FAT 35151 dt 26.11.2013. kontrat 84/1 dt 16.07.2013
Sp. Kolonje (1514) MEGAPHARMA Kolonje 14,674 2013-12-06 2013-12-06 26610130722013 spitali kolonje shp.per ilace dhe mat.mjekesore kontrata nr;6;10;dhe 17 dt.01.07.2013fat.nr.35138dt.26.11.2013fh.nr.35dt.01.12.2013
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,800,000 2013-12-09 2013-12-09 32310130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,KONTR VAZH 26/6/13,FAT 20300 D 1/7/13 S 113721370,FH 81 D 1/7/13
Sp. Skrapar (0232) MEGAPHARMA Skrapar 15,730 2013-12-10 2013-12-11 18810130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.35132/11723898 DT 26.11.2013 Min.Shend.UP 324;Kontrata dt.26/07/2013
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 112,464 2013-12-09 2013-12-11 39310130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.36011 DT.06.12.2013 SIPAS KONTRATES
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 235,950 2013-12-12 2013-12-12 26710130242013 ILACE SPITALI 1013024 KONTR. 1824 FAT 28527 DT24.09.2013
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 382,000 2013-12-11 2013-12-12 546510130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Devoll (1505) MEGAPHARMA Devoll 35,145 2013-12-20 2013-12-23 30410130672013 SPITALI BILISHT PER MEGAPHARMA PER ILACE
Sp. Puke (3330) MEGAPHARMA Puke 180,840 2013-12-24 2013-12-26 19110130832013 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 LIK FATURE NR 20785 dt.04.07.2013 blerje ilace
Sp. Delvine (3704) MEGAPHARMA Delvine 3,146 2013-12-16 2013-12-18 16510130662013 lik.fat.nr.35152 dt.26.11.2013 per ilace nga spitali delvine