Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEGAPHARMA All 469,738,590.00 194 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 893,200 2012-02-17 2012-02-21 30101305120123 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna up 49 dt 7.04.11 vend 13.06.11 kontrata 14.07.11 ft 12002 dr 13.09.11 ser 55600099 fh 115 dt 13.09.11
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 403,293 2012-02-20 2012-02-21 32101305292012 ilace S-Psikiatrik 1013059
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,699,940 2012-02-21 2012-02-22 1910170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,UP 86 D 8/7/11,KONTR 86/5 D 18/7/11,NJ FITUESI 17/10/11,FAT 9940 D 26/7/11 S 55598051,FH 59 D 26/7/11,FAT 1957 D 29/12/11 S 55607649,FH 113 D 29/12/11
Sp. Pogradec (1529) MEGAPHARMA Pogradec 477,980 2012-02-21 2012-02-22 5010130822012 LIK NGA SPITALI 1013082PER FAT=6624 DT 26.10.2010 FAT= 9858 DT 30.12.2010
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 86,372 2012-02-22 2012-02-23 3610130212012 SPITALI LEZHE BEN LIK PJESOR FAT.4469,4467,DT.09.02.2012
Akademia e Fiskultures (3535) MEGAPHARMA Tirane 25,067 2012-03-05 2012-03-20 4310110482012 602 Akademia sporteve medikamente up,24.1.2012 pv 27.1.2012 f 27.1.2012 f 27.1.2012 s 55610534 fh 27.1.12
Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 90,464 2012-03-08 2012-03-21 6110130232012 kontrate shtese medikamente likuj fat 55606070-55606071 dt 12.012.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 13,807,651 2012-03-08 2012-03-21 8410130492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd 5204 dt 6.12.11 fat 17816 dt 9.12.11 s 55605890 fh 891 dt 9.12.11 fat 17674 dt 7.12.11 s 55605748 fh 886 dt 7.12.11 fat 18146 dt 13.12.11 s 55606220 fh 915 dt 13.12.11 kontr v 2074/13 dt 14.7.11 fat 17211 dt
Sp. Kolonje (1514) MEGAPHARMA Kolonje 1,991 2012-03-09 2012-03-23 3410130722012 1013072SPITALI KOLONJE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE FAT.NR.17518 DT.06.12.2011.KONTRATA NR 270 DT.08.07.2011 DHE F.HYRJE NR.27 DT.14.12.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,462,008 2012-03-13 2012-03-30 851013492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd 2219/11 dt 21.7.211 fat 13605 dt 13.10.2011 s 55601490 fh 731 dt 13.10.2011 kontr vazhd 12119 dt 18.3.211 fat 4305 dt 28.3.2011 s 55592466 fh 226 dt 28.3.211
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 518,650 2012-07-04 2012-07-09 17210130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,545,670 2012-03-19 2012-04-02 7410130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna up 17 dt 10.01.12 sht kontr 13.01.12 ft 55609276 dt 18.01.12 fh 6 dt 18.01.12
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 730,446 2012-03-27 2012-04-11 7110130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 205,480 2012-03-27 2012-04-11 7210130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 974,627 2012-04-13 2012-04-23 9910130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 3,699,168 2012-04-17 2012-04-24 10910130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna up 51 dt13.02.12 vend 20.02.12 kontr 24.02.12 ft 6269 dt 24.02.12 ser 55614115 fh 24 dt 24.02.12
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 88,202 2012-04-09 2012-04-13 8510130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.10346,10305,10304 DT.29.03.2012
Sp. Librazhd (0821) MEGAPHARMA Librazhd 812,202 2012-05-03 2012-05-09 10410130762012 MEDIKAMENTE LIK FAT ,SPITALI LB
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,093,122 2012-05-09 2012-05-15 12610130512012 1013051 602SUSM SH NDROQI barna up 51 dt 13.02.12 vend 20.02.12 kont 24.02.12 ft 6480 dt 27.02.12 ser 55614326 fh 31 dt 28.02.12
Sp. Pogradec (1529) MEGAPHARMA Pogradec 716,516 2012-05-16 2012-05-21 14410130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR =10319 DT 29.03.2012
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 311,916 2012-05-28 2012-06-04 13410130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.14509 DT.04.05.2012
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 410,332 2012-06-01 2012-06-08 13310130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 7978 DT 09.03.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,000,000 2012-06-11 2012-06-22 14710130512012 602 SUSM SH NDROQI barna,kontr vazh 24/2/12,fat 6480 d 27/2/12 s 55614326,fh 31 d 28/2/12
Sp. Librazhd (0821) MEGAPHARMA Librazhd 1,000,000 2012-06-18 2012-06-29 15710130762012 LIKUJDIM BLERJE MEDIKAMENTE.SPITALI LB
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 419,430 2012-08-07 2012-08-08 23610130172012 MEDIKAMENTE SPITALI FIER 1013017
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 2,593,250 2012-08-07 2012-08-08 236/110130172012 MEDIKAMENTE SPITALI FIER 1013017
Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 1,125,690 2012-08-06 2012-08-13 13710130692012 Sa paguar fturen nr.21609 date 16/07/2012 dhe 21606 date 16/07/2012, nr.21608 date 16/07/2012 nga Spitali Gramsh
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 20,496,190 2012-08-08 2012-08-16 32910130492012 602 QSUT bl barna kntr vazhd 147/12 dt 21.5.12 at 17578 dt 4.6.12 s 55825377 fh 340 dt 4.6.12
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,149,800 2012-08-08 2012-08-16 21610130512012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,UP 89 D 18/4/12,APP 25/4/12,KONTR 27/4/12,FAT 18303 D11/6/12 S 55626094,FH 53 D 11/6/12
Sp. Has (1812) MEGAPHARMA Has 18,480 2012-08-14 2012-08-17 11710130702012 1812 ILAQE SPITALI HAS 1013070 FAT2167 DT 21.01.2012 DT 11.01.2012
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 79,585 2012-08-16 2012-08-20 28410130162012 medikamente Spitali
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 1,645,809 2012-08-16 2012-08-20 20310130712012 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 23974 DT 10.08,22711 DT 27.07.201223656 DT 07.08.2012,23791 DT 08.08.201223563 DT 06.08.2012
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 2,496,259 2012-08-22 2012-08-23 28510130162012 medikamente Spitali Civil El
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 145,200 2012-08-22 2012-08-23 28310130162012 medikamente Spitali Civil El
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 33,708 2012-08-22 2012-08-23 28210130162012 medikamente Spitali Civil El
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 487,155 2012-09-04 2012-09-11 165/ 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 MEDIKAMENTE
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 1,939,458 2012-09-10 2012-09-12 24210130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.24477 DT.16.08.2012
Sp. Devoll (1505) MEGAPHARMA Devoll 90,970 2012-09-12 2012-09-14 17010130672012 SPITALI PER MEGAPHARM BLERJE ILACE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 9,875,437 2012-09-13 2012-09-14 378 10130492012 QSUT bl barna kontr vazhd 1478/12 dt 21.5.12 fat 19759 dt 25.6.12 s 55827545 fh 433 dt 25.6.12 fat 25137 dt 23.8.12 s 106860759 fh 653 dt 23.8.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 14,739,032 2012-09-13 2012-09-14 349 10130492012 QSUT bl barna shtes kntr 310/3 dt 19.1.12 fat 3666 dt 3.2.12 s 55611512 fh 74 dt 6.2.12 shtes kontr 360/3 dt 24.1.12 fat 2542 dt 26.1.12 s 55610388 fh 45 dt 26.1.12