Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEGAPHARMA All 469,738,590.00 194 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Devoll (1505) MEGAPHARMA Devoll 46,057 2012-09-12 2012-09-14 17110130672012 SPITALI PER MEGAPHARM BLERJE ILACE
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 832,548 2012-09-12 2012-09-14 23210130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 25973,25290,24726,25067,26482 7.09.2012-03.09.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 14,886,454 2012-09-13 2012-09-14 393 10130492012 QSUT bl barna UP 8.5.12 V 22.6.12 NJF 22.6.12 KONTR 2088/33 DT 3.7.12 FAT 20721 dt 5.7.12 s 106856353 fh 503 dt 9.7.12
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 832,141 2012-09-17 2012-09-18 176 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 MEDIKAMENTE
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 481,250 2012-09-19 2012-09-24 20510130242012 SPITALI 1013024 KON 1369 DT 27.06.2012 ILACE
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 967,450 2012-09-28 2012-10-04 21910130242012 SPITALI 1013024 KON 1496 DT 18.07.2012 ILACE
Sp. Kolonje (1514) MEGAPHARMA Kolonje 14,960 2012-10-03 2012-10-05 20410130722012 SPITALI KOLONJE ILACE MJEKESORE FATURA NR.24928 DT.21.08.2012.KONTRATA NR.10 DT.30.07.2012
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 1,717,227 2012-10-03 2012-10-05 26210130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.SHTATOR 2012 SIPAS KONTRATES
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 34,868,130 2012-10-08 2012-10-10 42410130492012 602 QSUT barna kont v 1478/12 dt 21.05.12 ft 1874 dt 14.06.12 ser 55826527 fh 400 dt 14.06.12
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,602,272 2012-10-09 2012-10-15 27010130512012 602 SUSM SH NDROQI barna,kontr vazh 27/4/12,fat 18303 d 11/6/12 s 55626094,fh 53 d 11/6/12,fat 1558 d 15/5/12 s 55623368,fh 47 d 15/5/12
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 5,713,317 2012-10-10 2012-10-16 35110130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 139,744 2012-10-10 2012-10-16 29510130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,MEDIKAMENTE,KONTR 54/6 D 3/9/12,PV 21/9/12,FAT 28011 D 21/9/12 S 108863680
Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 1,253,560 2012-10-15 2012-10-17 21710130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER lik MEDIKAMENTE KONTRAT 91
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 1,397,550 2012-10-12 2012-10-17 33410130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 240,350 2012-10-15 2012-10-17 23910130242012 SPITALI 1013024 KON 1634 DT 16.08.2012 ILACE
Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 95,920 2012-10-12 2012-10-17 36610130232012 spitali kontrate medikamente likuj fat nr 55624121 22.05.2012
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 837,654 2012-10-18 2012-10-24 26010130712012 SPITALI KJ LIKUIDIM ILACE FAT 28684 DT 28.09.2012,29112 DT 3.10.2012.27730 DT 19.09.2012
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 287,836 2012-10-22 2012-10-26 299110130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 2,132,867 2012-10-23 2012-10-26 26310130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 27586 DT 18.09.2012,27588 DT 18.09.2012,27597 DT 18.09.2012 FAT 30566 DT 15.10.2012
Sp. Laç (2019) MEGAPHARMA Laç 104,511 2012-10-30 2012-11-02 173101307512/1 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR MEDIKAMENTE KONT NR 191/1 DT 6.09.2012 FAT NR SER 106863353 DT 10.09.2012
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 18,150 2012-11-08 2012-11-22 37010130172012 PAGESE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 8,185,336 2012-11-06 2012-11-08 47410130492012 602 QSUT barna up 29.03.12 nj 15.05.12 kont 1606/17 dt 1.06.12 ft 18615 dt 13.06.12 ser 55626402 fh 380 dt 13.06.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 26,381,784 2012-11-06 2012-11-08 47310130492012 602 QSUT barna kont v 2088/33 dt 3.07.12 ft 20719 dt 5.07.12 ser 106856351 fh 502 dt 9.07.12
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 580,946 2012-11-12 2012-12-04 31210130512012 602 SUSM SH NDROQI barna up 122 d 22/6/12,pv 28/6/12,kontr 29/6/12,fat 23022 d 31/7/12 s 106858648,fh 75 d 31/7/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 44,054,325 2012-12-06 2012-12-07 537 10130492012 602 QSUT barna UP 13.04.12 NJF 25.05.12 KONT 1770/43 DT 12.06.12 FT 19009 DT 18.06.12 SER 55626795 fh 405 dt 18.06.12
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 59,950 2012-12-06 2012-12-07 29010130242012 SPITALI 1013024 KON 1496 DT 18.07.2012
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 120,175 2012-12-06 2012-12-07 290/10130242012 SPITALI ILACE KON 1369 DT 27.03.2012
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 16,424 2012-11-19 2012-12-13 335110130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 351,670 2012-11-19 2012-12-13 28610130242012 SPITALI 1013024 KON 1369 DT 27.06.2012 ILACE
Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 223,300 2012-12-07 2012-12-18 46610130232012 KONTRATE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 55624122 22.05.2012
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 95,686 2012-12-07 2012-12-18 307/10130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT35788 DT 06.12.2012
Sp. Mallakaster (0924) MEGAPHARMA Mallakaster 630 2012-11-22 2012-12-17 196/10130772012 PAGESE PER MEGAFARMA SHPK NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 1,983,300 2012-12-06 2012-12-17 53710130192012 MEDIKAMENTE FAT.25583 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 847,427 2012-12-06 2012-12-17 53610130192012 MEDIKAMENTE FAT.6126 SPITALI KORCE
Sp. Mallakaster (0924) MEGAPHARMA Mallakaster 18,180 2012-11-22 2012-12-17 19610130772012 PAGESE PER MEGAFARMA SHPK NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 140,515 2012-12-06 2012-12-17 53810130192012 MEDIKAMENTE FAT.24920 SPITALI KORCE
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 930,000 2012-12-08 2012-12-20 36910130512012 602 SUSM SH NDROQI ,barna,kontr 29/6/12,up 122 d 22/6/12,vendim 28/6/12,fat 23022 d 31/7/12 s 106858648,fh 75 d 31/7/12
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 302,527 2012-12-10 2012-12-26 44010130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 77,440 2012-12-10 2012-12-26 235 1013060 2012 MEDIKAMENTE PSIKIATRIA 1013060
Sp. Peqin (0827) MEGAPHARMA Peqin 2,261 2012-12-10 2012-12-26 14810130802012 blerje ilace nga Spitali ne favor te Mega pharma Tirane