Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEGAPHARMA All 469,738,590.00 194 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 88,051 2012-12-12 2012-12-27 31610130242012 SPITALI 1013024 KON 1369 DT 27.06.2012 ILACE
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 867,856 2012-11-09 2012-12-03 31110130512012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,KONTR VAZH 27/4/12,FAT 17367 D 1/6/12 S 55625166,FH 51 D 1/6/12,FZT 24351 D 15/8/12 S 106859976,FH 88 D 15/8/12
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 145,112 2012-11-14 2012-12-12 28110130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 31190 DT 22.10.2012
Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 584,644 2012-11-15 2012-12-12 20410130692012 Sa paguar faturen rn.26039 date 04.09.2012 25688 date 30.08.2012 nga Spitali Gramsh
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 2,902,130 2012-08-17 2012-08-21 182.10130242012 SPITALI 1013024 KON 1369 DT 27.06.2012 FATURA KORRIK 2012
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 132,270 2012-04-19 2012-04-25 8810130592012 ilace Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 1,339,525 2012-02-06 2012-02-16 1710130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,728,350 2012-02-09 2012-02-16 1610130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna kont vazhd 6.06.11 ft 7956 dt 14.06.11 ser 55596082 fh 52 dt 14.06.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,557,983 2012-02-10 2012-02-16 3210130492012 602 Q S U T bl barna up 6.9.211 v 3.10.2011 njf 3.10.2011 kontr 3801/12 dt 12.10.2011 fat 17409 dt 1.12.2011 s 55605484 fh 868 dt 5.12.2012 fat 17885 dt 9.12.2011 s 55605959 fh 895 dt 9.12.2011 up 26.7.2011 v 26.8.2011 nj f 26.8.2011
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 1,550,973 2012-02-06 2012-02-16 2210130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 11,636,837 2012-02-10 2012-02-16 2810130492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd 2232/16 dt 21.7.2011 fat 16571 dt 25.11.2011 s 55604648 fh 844 dt 25.1.2011 fat 12808 t 29.9.2011 s 55600895 fh 14.10.11 kontr v 2970/9 dt 22.8.2011 fat 11429 dt 1.9.11 s 55599532 fh 616 dt 1.9.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 5,106,915 2012-02-10 2012-02-16 5510130492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd.2074/13 dt 14.7.2011 fat 12483 dt 22.9.1 s 55600576 fh 677 dt 22.9.11 fat 19620 dt 29.12.11 s 55607692 fh 1007 dt 29.12.11 fat 17100 dt 1.12.11 s 55605175 fh 857 dt 1.12.11 fat 14155 dt 24.10.11 s 55602240
Sp. Mirdite (2026) MEGAPHARMA Mirdite 842,710 2012-02-08 2012-02-16 2210130792012 spitali mirdite per ilace
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 4,798,854 2012-02-10 2012-02-16 2910130492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd.2219/11 dt 21.7.11 fat 11232 dt 29.8.11s 55599337 fh 610 dt 29.8.11 fat 12409 dt 21.9.11 s 55599953 fh 671 dt 21.9.2011 fat 17065 dt 1.12.11 s 5565140 fh 856 dt 1.12.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 7,046,380 2012-02-10 2012-02-16 3010130492012 602 Q S U T bl barna kontr vazhd 2072/10 dt 6.7.2011 fat 11563 dt 5.9.2011 s 5559967 fh 626 dt 6.9.11 fat 12946 dt 3.1.11 s 55601033 fh 703 dt 3.10.11 fat 18159 dt 13.12.11 s 55606233 fh 13.12.2011
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 389,103 2013-01-25 2013-01-28 2310130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 36287 DT 10.12.2012,36839 DT 14.12.2012
Sp. Permet (1128) MEGAPHARMA Permet 228,844 2013-01-28 2013-01-28 2410130812013 SPITALI FAT NR 36652,36653 DT 12.12.2012
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 87,806 2013-01-25 2013-01-28 23/10130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 36287 DT 10.12.2012
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 115,830 2013-01-28 2013-01-29 2310130172013 PAGESE SPITALI FIER BLERJE MEDIKAMENTE
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 622,380 2013-01-28 2013-01-29 2910130172013 PAGESE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 3,938,038 2013-02-07 2013-02-08 7810130492013 QSUT barna up 21.12.12 njf 24.12.12 kont 6037/12 dt 29.12.12 ft 38493 dt 31.12.12 ser 106874090 fh 1107 dt 31.12.12
Sp. Sarande (3731) MEGAPHARMA Sarande 502,279 2013-02-12 2013-02-18 2110130842013 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 65,076 2013-02-14 2013-02-18 3710130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER FAT NR 36654 DT 12/12/2012SERIA 106872259
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 638,896 2013-02-18 2013-02-19 3310130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.3993 DT.06.02.2013 SHTES KONTR 20%
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 279,347 2013-02-20 2013-02-21 46 1013060 2013 MEDIKAMENTE PSIKIATRIA 1013060
Sp. Sarande (3731) MEGAPHARMA Sarande 435,156 2013-03-12 2013-03-15 6110130842013 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI LIKUJDIM FATURA 10458 DT.08.08.2011,10459 DT 08.08.2011,DT 9132 DT 07.07.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 14,232,130 2013-03-15 2013-03-19 13910130492013 1013049 QSUT barna sht kontr 907/3 dt 11.02.13 ft 6186 dt 25.02.13 ser 113707271 fh 1218 dt 26.02.13 sht kontr 899/3 dt 19.02.13 ft 6187 dt 25.02.13 ser 113707272 fh 1219 dt 26.02.13
Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 63,855 2013-03-18 2013-03-19 8010130232012 SPITALI SHKODER FATURE NR 113703589 DATE 23.01.2013
Sp. Has (1812) MEGAPHARMA Has 92,400 2013-03-20 2013-03-21 3410130702013 1812 FAT 7720 08.06.2012 ILAQE SPITALI HAS 1013070
Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 191,334 2013-03-15 2013-03-26 7610130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK MEDIKAMENTE FAT 4001 DT 16.02.2013
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 96,123 2013-03-04 2013-03-05 5110130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.4643 DT.12.02.2013 20% SHTESE KONTR
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 590,715 2013-04-11 2013-04-15 9710130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 8748 DT 31.01.2013,3381 31.01.2013,9788 DT 27.03.2013 KONTRATE 52 DT 18.01.2013
Sp. Sarande (3731) MEGAPHARMA Sarande 309,569 2013-04-22 2013-04-23 7910130842013 SHP NGA SPITALI
Sp. Delvine (3704) MEGAPHARMA Delvine 24,013 2013-04-23 2013-04-24 3610130662013 spitali lik.ilacet me numer fat,21916 date 18.07.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 7,660,961 2013-04-04 2013-04-05 14110130492013 602 QSUT barna kont v 3086/13 dt 24.08.12 ft 30787 dt 17.10.12 ser 106866406 fh 898 dt 17.10.12 up 3.04.12 njf 22.05.12 kontr 1639/11 dt 22.06.12 ft 23787 dt 8.08.12 ser 106859413 fh 595 dt 8.08.12 f
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 150,381 2013-04-05 2013-04-05 11110130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 12,018,000 2013-04-04 2013-04-05 20410130492013 602 QSUT barna up12.02.13 njf 19.02.13kontr 19.02.13 nr 905/6 ft 9578 dt 26.03.13 ser 113710658 fh 1325 dt 27.03.13
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 3,378,100 2013-04-05 2013-04-05 11310130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) MEGAPHARMA Elbasan 725,252 2013-04-05 2013-04-05 11210130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 8,604,033 2013-04-04 2013-04-05 14010130492013 602 QSUT barna kont v 1478/12 dt 21.05.12 ft 17870 dt 6.06.12 ser 55625664 fh 354 dt 6.06.12 kont 6037/1 dt 29.12.12 ft 5763 dt 22.02.13 ser 113706852 fh 12222 dt 26.02.13