Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEGAPHARMA All 469,738,590.00 194 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,033,263 2013-04-04 2013-04-05 19910130492013 602 QSUT barna sht kontr 1603/3 dt 18.03.13 ft 9548 dty 26.03.13 ser 113710628 fh 1319 dt 26.03.13
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,300,000 2013-02-05 2013-02-06 1210130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,KONTR VAZH 29/6/12,FAT 23022 D 31/7/12 S 106858648,FH 75 D 31/7/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 24,040,724 2013-02-05 2013-02-06 2710130492013 QSUT barna up 19.03.12 vend 8.05.12 njf 8.05.12 kontr 1450/13 dt 24.05.12 ft 17720 dt 5.06.12 ser 55625514 fh 336 dt 5.06.12 ft 20639 dt 28.06.12 ser 106856271 fh 479 dt 4.07.12 ft 20056 dt 28.06.12 ser 55627839 fh 455 dt 28.06.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 5,608,212 2013-02-05 2013-02-06 2910130492013 QSUT barna kontv 2088/33 dt 3.07.12 ft 36348 ser 106871955 dt 10.12.12 fh 1062 dt 10.12.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 9,705,740 2013-02-05 2013-02-06 3010130492013 QSUT barna up 8.08.12 vend 23.08.12 njf 23.12.12 kontr 3086/13 dt 24.08.12 ft 27729 dt 19.09.12 ser 106863348 fh 762 dt 19.09.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,000,000 2013-05-03 2013-05-10 26310130492013 QSUT 602barna up 12.02.13 njf 19.02.13 kontr 905/6 dt 19.02.13 ft 9578 dt 26.03.13 ser 113710658 fh 1325 dt 27.03.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,367,658 2013-05-03 2013-05-10 27010130492013 QSUT 602barna sht kont 916/3 dt 22.02.13 ft 10697 dt 4.04.13 ser 113711777 fh 1365 dt 4.04.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,707,844 2013-05-03 2013-05-10 27110130492013 QSUT 602barna sht kont 899/3 dt 19.02.13 ft 9917 dt 28.03.13 ser 113710997 fh 1328 dt 28.03.13
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 462,655 2013-05-20 2013-05-23 12610130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 10862 DT 05.04.2013,11011 06.04.2013
Sp. Sarande (3731) MEGAPHARMA Sarande 652,655 2013-06-21 2013-08-05 13610130842013 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,000,000 2013-06-27 2013-08-05 16210130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,kontr vazh 29/6/12,fat 23022 d 31/7/12 s 106858648,fh 75 d 31/7/12
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 1,164,495 2013-08-07 2013-08-13 18210130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.22985 DT.25.07.2013 SIPAS KONTRATES
Sp. Sarande (3731) MEGAPHARMA Sarande 307,769 2013-07-04 2013-08-20 15910130842013 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 4,953,449 2013-08-07 2013-08-30 53310130492013 QSUT 602 barna sht kontr 893/3 dt 19.02.13 ft 6676 dt 1.03.13 ser 113707760 fh 1260 dt 1.03.13
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,200,000 2013-08-12 2013-09-05 22110130512013 602,SUSM "SH NDROQI" ,barna,kontr vazh 29/6/12,fat 23022 d 31/7/12 s 106858648,fh 75 d 31/7/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 10,000,000 2013-09-04 2013-09-05 43110130492013 QSUT 602barna aut lidhje kontr 2552/4 dt 21.05.13 kontr 3219/6 dt 22.05.13 ft 16351 dt 24.05.13 ser 113717425 fh 1554 dt 24.05.13
Sp. Tropoje (1836) MEGAPHARMA Tropoje 113,696 2013-07-10 2013-09-24 12010130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje,likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas kontrates 8 dt. 27.6.2013, UB 2125 dt.18.4.2013, FT. 20024, 20028 dt. 28.6.2013
Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 602,222 2013-07-09 2013-09-24 25610130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,295,982 2013-09-19 2013-10-07 21010130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MEDIKAMENTE,UP 255 D 18/4/13MNJF 2130/3 D 11/6/13,KONTR 494/3 D 9/7/13,NJAPP 2/9/13,FAT 22353 D 18/7/13 S 113723418,FH 97 D 18/7/13
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 417,763 2013-09-25 2013-10-07 21810130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MEDIKAMENTE,UP 261 D 18/4/13,NJF 2124/7 D 14/6/13,KONTR 491/11 D 9/7/13,NJBULET 23/9/13,FAT 21587 D 11/7/13 S 113722654,FH 94 D 11/7/13
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 72,230 2013-09-25 2013-10-07 22210130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MEDIKAMENTE,UP 260 D 18/4/13,NJF 2125/14 D 11/6/13,KONTR 492/5 D 9/7/13,NJF BULETINE 23/9/13,FAT 21589 D 11/7/13 S 113722666,FH 91 D 11/7/13
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,570,000 2013-09-16 2013-10-07 25410130512013 602,SUSM "SH NDROQI" ,BARNA,KONTR VAZH 29/6/12,FAT 23022 D 21/7/12 S 106858648,FH 75 D 31/7/13
Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 157,300 2013-10-10 2013-10-11 28110130502013 602,SUOGJ "MRETERESHA GERALDINE"medikamente,kontr vazh 491/11 d 9/7/13,fat 28525 d 24/9/13 s 113729591,fh 130 d 24/9/13
Sp. Kruje (0716) MEGAPHARMA Kruje 172,865 2013-10-09 2013-10-16 20610130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI"LIK I FAT 20582 DT 02.07.2013
Sp. Kruje (0716) MEGAPHARMA Kruje 301,400 2013-10-10 2013-10-16 20910130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT 22226 DT 17.07.2013
Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 616,550 2013-10-10 2013-10-16 29010130512013 602,SUSM "SH NDROQI",barna kontr vazh 27/4/12,fat 34310 d 20/11/12 s 106869921,fh 128 d 20/11/12,fat 38184 d 28/12/12 s 106873782,fh 15 d 28/12/12
Sp. Permet (1128) MEGAPHARMA Permet 23,485 2013-10-08 2013-10-16 35210130812013 SPITALI FAT NR 22984 DT 24.07.2013
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 6,028 2013-08-14 2013-10-17 167 1013060 2013 MEDIKAMENTE KONT 49PSIKIATRIA 1013060
Sp. Lac (2019) MEGAPHARMA Laç 8,250 2013-09-09 2013-10-17 15010130752013 KOD INST 1013034 SPITALI LAC PAGUAR medikamente kont 155/3 dt 12.07.13 ft nr ser 11372331 dt 16.07.13
Sp. Lac (2019) MEGAPHARMA Laç 16,401 2013-09-09 2013-10-17 15110130752013 KOD INST 1013034 SPITALI LAC PAGUAR medikamente kont 155/4 dt 16..07.2013 ft nr 113723129 dt 16.07.13
Sp. Berati (0202) MEGAPHARMA Berat 30,019 2013-09-09 2013-10-17 25410130642013 spitali berat lik fat qershor 2013 kontrata 25.06.2013 per megafarma tirane
Sp. Berati (0202) MEGAPHARMA Berat 246,939 2013-09-09 2013-10-17 25510130642013 spitali berat lik fat qershor 2013 kontrata 26.06.2013 per megafarma tirane
Sp. Berati (0202) MEGAPHARMA Berat 133,347 2013-09-09 2013-10-17 25610130642013 spitali berat lik fat qershor 2013 per megafarma tirane
Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 4,719 2013-09-26 2013-10-17 26710130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.28396 DT.23.09.2013 SIPAS KONTRATES
Sp. Malesi e Madhe (3323) MEGAPHARMA M.Madhe 20,625 2013-08-21 2013-10-17 8610131012013 Spitali (Blerje ilace kontrate 2013) fature nr.113722985 dt.15.07.2013
Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 1,939,465 2013-08-29 2013-10-17 17710130242013 KONTRATA 1824 DT 12.07.2013 SPITALI VLORE 1013024
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 31,460 2013-10-21 2013-10-22 26610130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 28526 24.09.2013 KONTRATE 493 15.08.2013
Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 260,942 2013-09-20 2013-10-22 23810130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 24426 12.08.2013 KONTRATE 493 15.08.2013
Sp. Devoll (1505) MEGAPHARMA Devoll 49,984 2013-09-23 2013-10-23 20410130672013 1013067 per megapharma paguar ilace
Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 792,880 2013-09-24 2013-10-23 221/10130222013 1013022 SPITALI LU medikamente