Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BIOMETRIC ALBANIA All 679,984,471.00 183 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,606,600 2013-12-03 2013-12-03 46710130482013 ISHP kite reag konjt v 564/10 dt 30.08.13 ft 305 dt 30.09.13 ser 11025505 fh 12 dt 30.09.13
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 285,330 2013-12-03 2013-12-04 31010130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK MEDIKAMENTE FAT 371 dt 04.11.2013. kontrat 80/1 dt 12.07.2013
Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 73,224 2013-12-04 2013-12-05 46010130162013 Materiale Spitali Civil Elbasan
Sp. Tropoje (1836) BIOMETRIC ALBANIA Tropoje 376,620 2013-12-05 2013-12-06 20510130872013 Sherbimi Sitalor Tropoje, likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas kontraters 11.07.2013, FT.813 dt. 17.10.2013, 866 dt. 19.11.2013
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 146,400 2013-12-05 2013-12-09 38810130212013 SPITALI LEZHE LIK 5% G.O APARATURE CITOSKOPIKE
Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 992,880 2013-12-06 2013-12-09 46610130162013 Materiale Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 18,891,360 2013-12-06 2013-12-09 47010130162013 Paisje mjeksore Spitali Civil Elbasan
Sp. Laç (2019) BIOMETRIC ALBANIA Laç 125,460 2013-12-10 2013-12-11 22610130752013 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR kont nr 160/1 dt 29.07.13 ft nr 11025553 dt 10.10.2013 fh nr 35 dt 11.11.13 ft nr 11025704 dt 18.11.13 fh nr 39 dt 18.11.13 pv kolaudimi dt 18.11.2013
Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 582,282 2013-12-10 2013-12-11 26110130672013 SPITALI PER BIOMETRIK ALBANIA PER ILACE
Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 2,091,480 2013-12-18 2013-12-19 28010130242013 MAT MJEKIMI SPITALI 1013024 KONT.1826 FAT 5368,5517,5615
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,000,000 2013-12-19 2013-12-20 65410130492013 QSUT 602 barna kontv 4727/2 dt 13.09.13 ft 318 dt 9.10.13 ser 11025518 fh 2152 dt 10.10.13
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,188,600 2013-12-20 2013-12-23 524101304820131 1013048 ISHP 602 kite reag kontv 564/10 dt 30.08.13 ft 908 dt 19.12.13 ser 11025808 fh 22 dt 19.12.13 pvmd 19.12.13
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 1,127,364 2013-12-23 2013-12-23 34510130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK ub 5273 per medikamente fat 419+98
Sp. Puke (3330) BIOMETRIC ALBANIA Puke 477,002 2013-12-24 2013-12-26 19710130832013 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.667 dt.31.12.2008
Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 587,800 2013-12-24 2013-12-26 35710130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,UP 145 D 14/9/12,NJF 19/9/12,KONTR 21/9/12,FAT 343 D 26/10/12 S 0321593,FH 121 D 26/10/12
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 194,856 2013-12-09 2013-12-10 35810130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE KITE,KONTR VAZH 42/7 D 1/10/13,FAT 397 D 14/11/13 S 11025648,FH 169 D 14/11/13
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 680,400 2013-12-09 2013-12-10 358101305020131 602,SUOGJ"M. GERALDINE mat mjeksore,kontr 581/2 d 31/7/13,fat 398 d 15/11/13 s 11025649,fh 167 d 15/11/13
Sp. Puke (3330) BIOMETRIC ALBANIA Puke 246,480 2013-12-12 2013-12-18 16610130832013 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace LIK Fature nr.665.766.776 dt.18.07.2013
Sp. Kavaje (3513) BIOMETRIC ALBANIA Kavaje 90,720 2013-12-12 2013-12-18 32510130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 873 DT 22.11.2013 KONTRATE 478/2 DT 01.08.2013
Sp. Librazhd (0821) BIOMETRIC ALBANIA Librazhd 72,000 2013-12-16 2013-12-18 33110130762013 SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 260 DATE 09.11.2012.
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 1,198,120 2013-12-16 2013-12-18 48510130232013 SPITALI SHKODER FAT 03021796 DT. 11.12.2013
Sp. Kruje (0716) BIOMETRIC ALBANIA Kruje 58,800 2013-12-16 2013-12-17 28510130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 84 DT 11.09.2013
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 91,200 2013-12-16 2013-12-17 50310130482013 1013048 ISHP rezistence autoklave up 96 dt 5.12.13 ft of 10.12.13 vl perf 12.12.13 ft 899 dt 12.12.13 ser 11025699 fh 93 dt 12.12.13