Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BIOMETRIC ALBANIA All 679,984,471.00 183 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 1,461,000 2012-02-14 2012-02-20 2210130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAME FAT 5 DT 18.01.2011 KONTRAT 10.01.2012
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 3,081,960 2012-02-17 2012-02-21 3310130232012 SHTESE KONTRATE 01.11.2011-31.12.2012 LIKUJM FAT NR 71871949 23.11.2012
Spitali Lushnje (0922) BIOMETRIC ALBANIA Lushnje 477,600 2012-03-07 2012-03-21 5610130222012 1013022 Spitali Lushnje riparim aparature
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 149,760 2012-03-16 2012-04-09 4410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGeS PJES APARATI EZHE 02-2012
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 799,200 2012-03-23 2012-04-10 5510130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MIREMB APARAT KONTRAT 25/2 DT 10.06.2011 FAT 57 DT 30.12.2011 NR SER 71871957
Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 108,000 2012-04-10 2012-04-18 7910130642012 MIRREMBAJTJE APATARURA lik fat 12 dt 04.04.2012 nga spitali berat 1013064
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 634,200 2012-04-11 2012-04-18 9010130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.62 DT.30.03.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 26,956,295 2012-04-13 2012-04-23 12210130492012 602 Q S U T bl barna up 30.11.2011 2.12.11 njf 2.12.11 kontr 5196/8 dt 2.12.11 fat 302 dt 7.12.11 s 87405052 h 877 dt 7.12.11 fat 306 dt 7.12.11 s 87405056 h 878 dt 7.12.11 fat 181 dt 20.7.11 s 71871781 fh 451 dt 20.7.11 dif ushp 517 2.1
Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 201,600 2012-04-16 2012-04-24 9710130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI aksesore per aparate mjeksore up 35 dt 23.03.11 pv3.4 dt 24.03.11 ft 33 dt 26.08.11 ser 71871683 fh 71 dt 26.08.11
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 13,804,800 2012-04-06 2012-04-13 11410130232012 kontrate materj mjekimi 06.02.2012 liku jfat nr 87405171 87405172 07.02.202,87405196 12.03.2012
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 189,000 2012-04-05 2012-04-13 6910130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAMENTE FAT 39 DT 02.03.2012 NR ER 87405189 SHTESE KONTRATE 10.01.2012
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 899,680 2012-04-06 2012-04-13 9910130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI bl aksesor per pajisje mjeksore up 38 dt 21.02.11 njf 38/5 dt 06.07.11 kont 20.07.11 ft 36 dt 06.09.11 ser 71871686 fh 92 dt 06.09.11
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,296,320 2012-04-05 2012-04-13 7110130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT qese gjaku up 18 dt 19.01.12 shtes kontr 18/3 dt 20.01.12 ft 18 dt 27.01.12 ser 87405168 fh 5 dt 27.01.12
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 783,552 2012-05-29 2012-06-08 147 10130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE kite reag up 40 dt 30.03.12 njf 40/2 dt 30.03.12 sht kontr 40/3 dt 30.03.12 ft 64 dt 04.04.12 ser 87405264 fh 9 dt 04.04.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,419,680 2012-06-08 2012-06-20 2021013048 2012 602 ISHP kite reagente urdher 54/1 dt 09.03.12 sht kontr 222 dt 12.03.12 ft 95 dt 25.05.12 ser 87405295 fh 4 dt 25.05.12
Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 24,000 2012-06-13 2012-06-25 13510130172012 BLERJE LLAMPE HALOGJENE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 16,098,554 2012-06-13 2012-06-25 23610130492012 602 QSUT barna kont shtese 1471/3 dt 25.03.11 ft 97 dt 29.04.11 ser 71871647 fh 320 dt 29.04.11 ft 96 dt 29.04.11 ser 71871646 fh 319 dt 29.04.11
Shkolla e larte e Infermerise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 30,000 2012-06-15 2012-06-27 11010110492012 602 Fak Infermieris bl mat mjeksore up 34 dt 29.5.12 pv 30.5.12 at 101 dt 30.5.2012 s 87405401 fh 26 dt 30.5.12
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 4,668,000 2012-06-19 2012-06-29 13810130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes impianti i perpunimit te ujit te dializes
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,320,000 2012-06-18 2012-06-29 16910130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE BL AP MJEKSOE,BULETIN 7/5/11,UP 19 D 14/2/12,KONTR 19/9 D 23/4/12,FAT 98 S 87405298 D 29/5/12,FH 11 D 30/5/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 14,524,800 2012-08-01 2012-08-08 25710130492012 602 QSUT barna up 8.07.12 vend 29.08.11 njf 31.08.11 kontr 2901/1 dt 3.10.11 ft 257 dt 20.10.11 ser 71871907 fh 746 dt 20.10.11
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,856,960 2012-08-09 2012-08-16 16510130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT QESE GJAKU,UP 97 D 13/3/12,NJF 97/5 D 30/4/12,BULETIN 14/5/12,KONTR 97/8 D 21/5/12,FAT 92 D 22/5/12 S 87405292,FH 22 D 22/5/12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 382,560 2012-08-09 2012-08-17 25610130232012 SPITALI SHKODER FAT.87405439,5444,5437 DT 06.07-18.07. 2012
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,460,800 2012-09-07 2012-09-12 17910130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT QESE,KONTR VAZH 97/8 D 21/5/12,FAT 133 D 2/7/12 S 87405433,FH 35 D 2/7/12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 373,200 2012-09-06 2012-09-12 36410130482012 231 ISHP BL PAISJE,UP 93 D 12/8/12,PV 28/8/12,FAT 284 D 28/4/12 S 87405484,FH 71 D 28/8/12
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 507,120 2012-09-10 2012-09-13 21110130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE BL,KONTR VAH 19/9 D 23/4/12,FAT 27 D 27/6/12 S 87405127,AKT RAK 27/6/12
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,574,800 2012-09-10 2012-09-13 21010130502012 602 SUSM SH NDROQI ,BL,UP 20 D 14/2/12,NJF 7/5/12,KONTR 20 D 23/4/12,FAT 29 D 16/7/12 S 87405129,FH 16 D 16/7/12,FAT 26 D 21/6/12 S 87405126,FH 13/1 D 21/6/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,230,240 2012-09-12 2012-09-14 19110130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT,QESE,KONTR VAZH 97/7 D 21/5/12,FAT 145 D 19/7/12 S 87405445,FH 40 D 19/7/12
Sp. Durres (0707) BIOMETRIC ALBANIA Durres 8,650,320 2012-09-17 2012-09-18 310130682012 TDO 0707/SPITALI RAJONAL DURRES/ KOD 1013068/ LIK. BLERJE PAISJESHMJELKESORE PER LABURATORINE SPITALIT DURRES
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 15,190,800 2012-09-17 2012-09-20 353 10130492012 QSUT barna kontr v 2901/13 dt 3.10.11 ft 277 dt 9.11.11 ser 71871927 fh 81 dt 9.11.11
Sp. Kavaje (3513) BIOMETRIC ALBANIA Kavaje 58,800 2012-09-19 2012-09-24 24110130712012 SPITALI FATURE NR 351 DATE 21.05.2012
Laboratori i barnave (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 200,160 2012-09-27 2012-10-04 13610130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE BL PJ LLAMPA,UP 25 D 22/5/12,PV 22/5/12,FAT 25 D 30/5/12 S 87405125,FH 14 D 30/5/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,000,000 2012-10-02 2012-10-05 19810130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT qese gjakut,kontr vazh 97/7 d 21/5/12,fat 145 d 19/7/12 s 87405445,fh 40 d 19/7/12
Sp. Gramsh (0810) BIOMETRIC ALBANIA Gramsh 115,200 2012-10-08 2012-10-09 17010130692012 Sa paguar faturat tuaja nga Spitali Gramsh
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 6,430,200 2012-10-08 2012-10-09 4141013048 2012 1013048 602 ISHP kite reag up 401 dt 11.05.12 njf 401/10 dt 09.07.12 kont 401/13 dt 07.08.12 ft 220 dt 01.10.12 ser 03021620 fh 10 dt 01.10.12 pvmd 01.10.12
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 2,580,000 2012-10-10 2012-10-16 28410130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.317 DT.01.10.2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 6,740,880 2012-10-12 2012-10-17 35110130232012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 03021529 15.08.2012,03021540 11.09.2012
Sp. Mallakaster (0924) BIOMETRIC ALBANIA Mallakaster 13,200 2012-10-18 2012-10-24 17610130772012 PAGESE PER BEOMETRIC ALBANIA NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 820,080 2012-10-22 2012-10-24 30310130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE kite reag kont 68/5 d 3/9/12,up 68 d 18/7/12,njf app 10/9/12,fat 223 d 3/10/12 s 03021623,fh 41,41/1 d 3/10/12
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,000,000 2012-11-06 2012-11-14 32810130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI bl aksesor,kontr vazh 20/7/11,fat 36 d 6/9/11 s 71871686,fh 92 d 6/9/11