Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BIOMETRIC ALBANIA All 679,984,471.00 183 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,852,010 2013-09-19 2013-10-07 16810130552013 602,Q.K.T GJAKUT,BARNA,KONTR VAZH 95/9 D 20/5/13,FAT 237 D 1/8/13 S 06612287,FH 51 D 2/8/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 14,570,799 2013-08-07 2013-10-07 43210130492013 QSUT 602 barna kontv 2691/3 dt 30.04.13 ft 136 dt 20.05.13 ser 06612136 fh 1528 dt 21.05.13 ft 167 dt 12.06.13 ser 06612167 fh 1649 dt 12.06.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 7,429,201 2013-08-07 2013-10-07 51210130492013 QSUT 602 barna kontv 2691/3 dt 30.04.13 ft 141 dt 22.05.13 ser 06612141 fh 1534 dt 22.05.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,074,770 2013-09-03 2013-10-07 54310130492013 QSUT 602 bl barna kopntr vazhdim 2112/9 dt 5.04.13 ft 137 dt 20.05.13 ser 06612137 fh 1527 dt 20.05.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,116,831 2013-09-04 2013-10-07 56510130492013 QSUT 602 barna up 9.5.12 v 21.6.12 njf 21.6.12 kontr 2105/18 dt 11.7.12 ft 274 dt 26.11.12 s 03021674 fh 1032 dt 26.11.12 ft 181 dt 15.8.2 s 03021531 fh 621 dt 17.8.13 kont v 2112/9 dt 5.4.13 ft 154 dt 29.5.13 fh 1579 dt 29.5.13 ft 126 dt d
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,000,000 2013-08-14 2013-10-17 26110130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',bl aksesor,kontr vazh 5/9/12,fat 440 d 5/11/12 s 87405144,fh 15 d 5/11/12
Sp. Kucove (0217) BIOMETRIC ALBANIA Kuçove 469,800 2013-10-02 2013-10-17 16610130742013 pages per ilace e materiale mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.03021919
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 273,940 2013-09-10 2013-10-17 29010130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',BL AKSESOR,KONTR VAZH 5/9/12,FAT 44 D 5/11/12 S 87405144,FH 15 D 5/11/12 PJESOR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 10,705,312 2013-10-21 2013-10-22 60310130492013 QSUT 602 barna up 19.07.13 njf 22.08.13 kontr 4170/8 dt 29.08.13 ft 298 dt 27.09.13 ser 06612348 fh 2085 dt 27.09.13 ft 299 dt 27.09.13 ser 06612349 fh 2082 dt 27.09.13
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 14,500,000 2013-10-04 2013-10-22 18010130552013 602,Q.K.T GJAKUT,QESE GJAKU,KONTR VAZH95/9 D 20/5/13,FAT 237 D 1/8/13 S 0661228,FH 51 D 2/8/13
Sp. Tropoje (1836) BIOMETRIC ALBANIA Tropoje 40,752 2013-10-11 2013-10-24 18110130872013 Sherbimi Sitalor Tropoje, likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas kontrates 11.7.2013, ft. 797 dt. 8.10.2013
Sp. Durres (0707) BIOMETRIC ALBANIA Durres 455,280 2013-09-30 2013-10-24 210130682013 TDO 0707 SPITALI DURRES 1013068 SA LIG GARANCI 5% PAISJE PER LABORATORIN
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 60,552 2013-10-11 2013-10-24 28010130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",mat mjek,kontr vazhd 581/2 d 31/7/13,fat 312 d 4/10/13 s 11025512,fh 136 d 4/10/13
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 500,000 2013-10-18 2013-10-24 33110130232012 SPITALI SHKODER FAT.03021779 DT. 15.08.2013
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 500,000 2013-10-16 2013-10-24 34110130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',BL AKSESOR,UP 17 D 23/1/13,NJF 17/3 D 23/1/13,MKONTR SHTES 20% 23/1/13,FAT 67 D 30/5/13 S 03021767,FH 87 D 30/5/13
Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 92,052 2013-10-10 2013-10-24 38710130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 2,580,000 2013-10-14 2013-10-24 29410130212013 SPITALI LEZHE LIK MATERIALE ORTOPEDIKE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 637,512 2013-10-25 2013-10-28 63210130492013 QSUT 602 BARNA KONTR 4727/2 DT 13.09.2013 FAT 294(06612344) DT 27.09.2013 FH 2 DT 2108 DT 27.09.2013
Sp. Mirdite (2026) BIOMETRIC ALBANIA Mirdite 107,400 2013-09-11 2013-10-21 14010130792013 spitali mirdite per shpenzime ilacesh
Sp. Tropoje (1836) BIOMETRIC ALBANIA Tropoje 109,788 2013-09-13 2013-10-21 15210130872013 Sherbimi Sitalor Tropoje, likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas kontrates dt.11.7.2013, FT. 5300,5301 dt.23.7.2013
Sp. Kavaje (3513) BIOMETRIC ALBANIA Kavaje 75,360 2013-09-16 2013-10-21 22610130712013 SPITALI LIKUIDIM MIREMBAJTJE APARATURASH FAT 3 DT 09.02.2013
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,178,400 2013-10-25 2013-11-12 42510130482013 ISHP 602 kite reagente up 21.06.13 njf 564/7 dt 26.08.13 kontr 564/10 dt 30.08.13 ft 304 dt 30.09.13 ser 11025204 fh 13 dt 30.09.13
Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 626,040 2013-11-08 2013-11-15 31110160592013 spitali berat lik fat korrik- tetor 2013 medikamente
Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 682,080 2013-11-07 2013-11-15 43010130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIR
Sp. Kavaje (3513) BIOMETRIC ALBANIA Kavaje 166,044 2013-11-14 2013-11-15 29210130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 733 DT 04.09.2013 KONTRATE 478/4 02.09.2013
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 343,644 2013-11-12 2013-11-15 31310130502013 602,SUOBGJ"M.GERALDINE",MAT MJEKESORE,KONTR VAZH 581/2 D 31/7/13,FAT 365 D 30/10/13 S 11025616,FH 150 D 30/10/13
Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 82,560 2013-11-08 2013-11-15 50410130192013 SPITALI KORCE PJESE PER APARATURA MJEKESORE FAT.86 DT 21.10.13
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 19,842,000 2013-11-01 2013-11-15 40310130232012 SPITALI SHKODER FAT. 06612188,71871534, DT. 27.06.2013,FAT. 06612267 DT. 17.07.2013,06612285 DT. 1.08.2013,
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 251,560 2013-11-15 2013-11-18 38510130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',BL AKSESOR,KONTR SHTES 20% 23/1/13,FAT 67 D 30/5/13 S 03021767,FH 87 D 30/5/13
Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 730,224 2013-11-14 2013-11-18 44010130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Spitali Lushnje (0922) BIOMETRIC ALBANIA Lushnje 116,964 2013-11-11 2013-11-19 277/10130222013 1013022 SPITALI mat.mjekimi 2013
Sp. Skrapar (0232) BIOMETRIC ALBANIA Skrapar 105,240 2013-11-20 2013-11-21 17610130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.747(06612447)403(11025703)Kontrata dt.26/07/2013
Sp. Kucove (0217) BIOMETRIC ALBANIA Kuçove 137,580 2013-11-20 2013-11-21 195/10130742013 shpenzime per ilace drejt. spitalore kod.1013074 fat.11025590 dt.01.11.2013
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,865,024 2013-11-20 2013-11-21 32710130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",kite,up 42 d 31/7/13,njapp 7/10/13,kontr 42/7 d 1/10/13,fat 366 d 30/10/13 s 11025617,fh 154 d 30/10/13
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 9,186,798 2013-11-21 2013-11-22 27510130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER pages kontrat 11 dt 7.01.2013 fat 77+784+681+190+648+728+212+529 medikamente
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 423,273 2013-11-22 2013-11-25 33810130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE" mat mjeksore,kontr 581/2 d 31/7/13,fat 396 d 14/11/13 s 11025647,fh 158 d 14/11/13
Sp. Sarande (3731) BIOMETRIC ALBANIA Sarande 198,168 2013-11-20 2013-11-25 26310130842013 SHP ILACE NGA SPITALI SR
Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 83,400 2013-11-25 2013-11-26 32810130642013 spitali berat lik fat gusht 2013 medikamente
Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 1,429,010 2013-11-26 2013-11-26 24210130242013 MATERIALE MJEKIMI SPITALI 1013024 KONTRAT 1826
Sp. Kruje (0716) BIOMETRIC ALBANIA Kruje 441,360 2013-12-02 2013-12-03 25310130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 650,240,758,386,857,861