Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BIOMETRIC ALBANIA All 679,984,471.00 183 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,193,560 2012-11-12 2012-12-04 34010130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,kite,kontr vazh,fat 252 d 5/11/12 s 03021652,fh 54 d 5/11/12,fat 339 d 24/10/12 s 03021589,fh 47 d 24/10/12
Sp. Kolonje (1514) BIOMETRIC ALBANIA Kolonje 166,680 2012-11-12 2012-12-04 24110130722012 SPITALI KOLONJE ILACE E MAT,MJEKESORE FAT.NR.342DT.25.10 ET.URDH.PROK NR.53 DT.04.10.2012 F.H.25DT.26.10
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,394,760 2012-11-13 2012-12-07 4921013048 2012 1013048 602 ISHP bl kite reag kont v 401/13 dt 7.08.12 ft 57 dt 6.11.12 ser 71871514 fh 13 dt 6.11.12
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 159,840 2012-11-13 2012-12-07 27010130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes MIREMB APARAT DIALIZE
Sp. Kolonje (1514) BIOMETRIC ALBANIA Kolonje 166,680 2012-11-12 2012-12-10 24110130722012 SPITALI KOLONJE ILACE E MAT,MJEKESORE FAT.NR.342DT.25.10 ET.URDH.PROK NR.53 DT.04.10.2012 F.H.25DT.26.10
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,548,000 2012-11-16 2012-12-13 35710130502012 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE bl aparatura,up 70 d 1/8/12,njfapp 20/8/12,kontr 704 d 6/8/12,fat 253 d 5/11/12 s 02021653,fh 26 d 5/11/12,fat 243 d 29/10/12 s 02021643,fh 24 d 29/10/12
Sp. Mirdite (2026) BIOMETRIC ALBANIA Mirdite 2,158,800 2012-11-16 2012-12-13 17710130792012 spitali mirdite per blerje echo
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,192,800 2012-11-15 2012-12-13 23510130882012 ,602 SUOGJ KOCO GLOZHENI ,paisje,autorizim 1992/8 d 13/9/12,njfapp 17/9/12,kontr 28/8/12,fat 356 d 9/11/12 s 03021706,fh 19 d12/11/12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 2,517,420 2012-11-16 2012-12-13 42010130232012 SPITALI SHKODER KONTRATE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 03021654 06.11.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 273,600 2012-12-07 2012-12-18 5551013048 2012 231 ISHP pajisje laboratori up 152 dt 29.10.12 pv 3.12.12 ft 63 dt 3.12.12 ser 71871520 fh 113 dt 3.12.12
Sp. Librazhd (0821) BIOMETRIC ALBANIA Librazhd 1,368,000 2012-12-07 2012-12-18 305101307612 SPITALI LIK APARAT ENESTEZIE
Laboratori i barnave (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 13,077,600 2012-12-07 2012-12-18 18410130562012 231 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE BL PAISJE,UP 2/8 D 15/5/12,NJF 1992/17 D 30/7/12,BULETIN 13/8/12,KONTR 4286/1 D 12/9/12,FAT 369 D 19/11/12 S 03021719,FH 32/26 D 26/11/12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 4,579,200 2012-12-07 2012-12-18 48310130232012 SPITALI SHKODER PAJISJE MJEKSORE KODI M133157 LIKUJ FAT NR 03021733 DT 23.11.2012
Sp. Tropoje (1836) BIOMETRIC ALBANIA Tropoje 8,020,800 2012-12-07 2012-12-18 19710130872012 Sherbimi Spitalor Tropoje, kontrata 381 dt. 16.8.2012, FT. 255 dt.6.11.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,793,709 2012-12-07 2012-12-18 32810130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,TVSH,AUTORIZIM 138/2 D 17/1/12,KONTR NEGOC G-ICB-8/2011/ALB D 25/1/12,FAT 71 D 16/4/12 S 87405271
Sp. Skrapar (0232) BIOMETRIC ALBANIA Skrapar 2,124,000 2012-11-27 2012-12-17 18410130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.249(03021649);ECHHO-Gjinekologjike;Kontrate dt.04/09/2012
Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 2,495,880 2012-12-06 2012-12-17 53210130192012 MIREMBAJTJE APARATURA FAT.48 SPITALI KORCE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,111,674 2012-12-06 2012-12-17 354 10130492012 602 QSUT barna kontv 2552/8 dt 3.10.11 ft 279 dt 10.11.11 ser 71871929 fh 819 dt 10.11.11
Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 33,600 2012-11-23 2012-12-17 17310130702012 1812 mat spitali has 1013070 fat 375 dt 21.11.2012
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 2,781,600 2012-12-06 2012-12-17 34910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.278 DT.05.12.2012 BLERJE APARATURE CITOSKOPIKE
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 50,400 2012-11-23 2012-12-17 36710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE BL KITE,KONTR VAZH 68/5 D 3/9/12,FAT 60 D15/11/12 S 71871517,FH 58 D 15/11/12,FAT 58 D 15/11/12 S 71871515,H 59 D 15/11/12
Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 3,840,000 2012-12-05 2012-12-17 37010130642012 eko kardiake likujdim fatura 248 dt 01.11.2012 nga spitali berat 1013064
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,790,537 2012-11-23 2012-12-17 36210130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE TVSH,KOSTO, URDHER 352 D 14/9/12,AUTORIZIM 138 D 27/2/12,KONTR G-ICB-08/2011/ALB D 28/2/12,FAT 52 D 11/6/12 S 71871509,AKT KOL 12/6/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 300,000 2012-12-08 2012-12-19 25510130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT REAGENT,UP 245 D 5/6/12,NJF 2241/4 D 20/6/12,BULETIN 23/7/12,KONTR 167/1 D 16/7/12,FAT 154 D 24/7/12 S 03021504,FH 41 D 24/7/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 43,200 2012-12-08 2012-12-19 25710130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT REAGENT,KONTR VAZHZH 167/1 D 16/7/12,FAT 265 D 13/11/12 S 03021665,FH 62 D 13/11/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 7,153,066 2012-12-08 2012-12-19 390 10130492012 602 QSUTmiremb aparatura kont v 2250/7 dt 30.04.10 ft 1100 dt 31.12.10 ser 41679200 rel 30.12.10,kon v 2246/7 dt 30.04.10 ft 1099 dt 31.12.10 ser 41679199 rel 31.12.10.kontv 2355/6 dt 30.06.11 ft 30 dt 1.08.11 ser 71871680 rel 1.08.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,289,789 2012-12-08 2012-12-19 391 10130492012 602 QSUTmiremb aparatura kont v 293/1 dt 20.01.11 ft 11 dt 9.03.11 ser 71871661 rel 9.03.11 sh kont 294/1 dt 20.01.11 ft 12 dt 9.03.11 ser 71871662 rel 9.03.11up 28.03.11 njf 8.04.11 kont 15.04.11 ft 20 dt 9.05.11 ser 71871670 pvmd 11.05.11
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,080,000 2012-12-08 2012-12-20 38110130882012 231 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL PAISJE,KONTR VAZH 28/8/12,FAT 62 D 25/11/12 S 71871519,FH 12,14 D 25/11/12D 1/10/12
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 6,852,000 2012-12-08 2012-12-20 37810130882012 231 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL PAISJE,KONTR VAZH 28/8/12,FAT 378 D 22/11/12 S 03021728,FH 25 D 25/11/12,FAT 61 D 25/11/12 S 71871518,FH 24 D 25/11/12
Laboratori i barnave (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,188,000 2012-12-09 2012-12-20 18710130562012 231 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE BL PAISJE,KONTR VAZH 4286/1 D 12/9/12,FAT 52 D 4/12/12 S 03021752,FH 32 D 26/11/12
Sp. Kucove (0217) BIOMETRIC ALBANIA Kuçove 3,349,200 2012-12-12 2012-12-27 21910130742012 blerje paisje mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.03021647 dt.01.11.2012
Sp. Peqin (0827) BIOMETRIC ALBANIA Peqin 16,680,000 2012-12-28 2012-12-28 139/110130802012 Paisje laboratori ECHo nga Spitali Peqin ne favor Biometrik Albania Tirane
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 3,131,028 2012-11-15 2012-12-12 40410130232012 spitali shkoder likuj fat nr 03021506 26.07.2012,kontrate ne vazhdim
Sp. Mat (0625) BIOMETRIC ALBANIA Mat 2,124,000 2012-12-10 2012-12-24 25010130782012 Spitali (10130078) Lik Blerje ECHO fFat.nr.259 dt.8.11.2012
Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 10,800 2012-12-10 2012-12-24 28610130672012 SPITALI PER BIOMETRIC ALBANIA BLERJE MATERIALE
Sp. Permet (1128) BIOMETRIC ALBANIA Permet 3,840,000 2012-12-10 2012-12-24 39710130812012 SPITALI FAT NR 262DT 12.11.2012
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 7,932,240 2012-06-06 2012-06-11 11510130182012 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK KONRTAT 53/2 DT 4.05.2012
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 999,600 2012-04-20 2012-04-25 7710130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes kontrat e prapamb viti 2010 fat 39 dt 31.12.2010 nr ser 41679489
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 260,670 2012-02-07 2012-02-16 1210130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER pages medikamente fat 57 dt 30.11.2011 nr ser 87405007 up 69 dt 22.10.2011
Sp. Librazhd (0821) BIOMETRIC ALBANIA Librazhd 316,920 2012-02-03 2012-02-16 21101307612012 SPITALI KITE DHE REAGENTE LABARATORI JANAR 2012