Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BIOMETRIC ALBANIA All 679,984,471.00 183 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,716,230 2013-02-07 2013-02-08 8210130492013 QSUT barna kontv 2573/19 dt 5.09.12 ft 256 dt 6.11.12 ser 03021650 fh 983 dt 7.11.12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 70,200 2013-02-12 2013-02-18 3910130232012 SPITALI RAJONALSHKODER FAT. 03021685DT. 17.12.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 629,118 2013-02-12 2013-02-18 2110130512013 602,SUSM "SH NDROQI" barna,up 101 d 13/10/11,pv 13/10/11,fat 41 d 18/10/11 s 71871691,fh 127 d 18/10/11
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,538,040 2013-02-13 2013-02-18 2710130552013 602,Q.K.T GJAKUT,KITE,KONTR VAZH 167/1 D 16/7/12,FAT 293 D 6/9/12 S 87405493,FH 46 D 6/9/12,FAT 297 D 14/9/12,FH 49 D 14/9/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,568,019 2013-02-20 2013-02-20 5810130012013/ 602,MINISTRIA SHENDETESISE,KOSTO LOKALE,KONTR VAZH ,AUTRORIZIM 138/2 D 17/1/12,FAT 71 D 16/4/12 S 87405271,AKT KOLA 16/4/12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 474,000 2013-02-20 2013-02-20 4310130232012 SPITALI RAJONALSHKODER FAT. 71871611DT. 24.03.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 132,500 2013-02-21 2013-02-22 2910870102013 KOMISIONI PROK KTHIM TE ARDH OP EK UB 297 DT 17.12.2012 VEND KPP 1184/4 DT 7.12.2012
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 3,797,064 2013-03-18 2013-03-19 8410130232012 SPITALI SHKODER FATURE NR 03021870,03021871 DATE 31.01.2013
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 1,580,760 2013-03-18 2013-03-20 7810130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAMENTE FAT 7+9+DT 15.01.2013 SHTESE KONTRAT
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 450,600 2013-03-20 2013-03-21 8710130482013 ISHP 602bl kite kontr v 401/13 dt 7.08.12 ft 65 dt 14.12.12 ser 71871522 fh 15 dt 14.12.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 462,000 2013-03-25 2013-03-26 8510130482013 ISHP 602 kite reag up 25 dt 18.01.13 pv 18.01.13 ft 73 dt 22.01.13 ser 71871530 fh 1 dt 22.01.13
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 5,515,320 2013-04-03 2013-04-03 10410130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK mater dializ fat 34 dt 13.02.2013
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,100,480 2013-04-02 2013-04-03 4810130552013 602,Q.K.T GJAKUT,BL QESE GJAKU,UP 11/1 D 4/1/13,SHTES KONTR 1/3 D 4/1/13,FAT 14 D 24/1/13 S 03021864,FH 5 D 24/1/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,825,600 2013-04-11 2013-04-15 22910130492013 QSUT BL PAJISJE MJEKSORE UP DT18.10.2012 PV 14.11.2012 FAT 14.11.2012 KONTR 4818 DT 4.12.2012 FAT 53 DT 24.12.2012 SR 03021753 FH 24 DT 26.12.2012
Sherbimi mjeko ligjor (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 60,372 2013-04-16 2013-04-17 5510140442013 MJEKSIA LIGJORE bl mat laboratori up nr 26 dt 26/10/2012 pv dt 29/10/2012 fat dt 5/11/2012 fh dt 5/11/2012
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 129,600 2013-04-18 2013-04-19 6610130552013 602,Q.K.T GJAKUT,REAGENT,KONTR VAZH 167/1 D 16/7/12,FAT 30 D 7/2/13 S 03021880,FH 8 D 7/2/13
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,244,600 2013-04-29 2013-04-30 20210130482013 ISHP 602 barna urdher 174 dt 25.02.13 kont sht 174/2 dt 1.03.13 ft 70 dt 21.03.13 ser 03021971 fh 2 dt 21.03.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 24,560,810 2013-02-05 2013-02-06 4210130492013 QSUT barna up 20.06.12 v 7.08.12 njf 7.08.12 kontr 2573/19 dt 5.09.12 ft 196 dt 17.09.12 se03021646 fh 774 dt 20.09.12 ft 225 dt 3.10.12 ser 03021625 fh 877 dt 9.10.12
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 481,680 2013-05-13 2013-05-15 15510130882013/ 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',BL,UP 19 D 2/2/12,KONTR SHTESE 20% 2/2/12,FAT 11 D 3/4/12 S 87405111,FH 14 D 3/4/12
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,000,000 2013-05-13 2013-05-15 15510130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',BL,UP 38 D 13/6/12,NJF 38/3 D 8/8/12,KONTR 5/9/12,NJAPP 10/9/12,FAT 49 D 3/12/12 S 87405149,FH 37 D 3/12/12,FAT 44 D 5/11/12 S 87405144,FH 15 D 5/11/12
Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 478,680 2013-05-03 2013-05-10 9410130642013 mirrembajtje aparatura lik fat janar 2013 nga spitali berat 1013064
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 18,934,622 2013-05-07 2013-05-13 26310130492013 QSUT 602 barna sht kont 1173/3 dt 6.03.13 ft 67 dt 19.03.13 sert 03021967 fh 1294 dt 19.03.13 sht kontr 1207 dt 26.03.13 ft 45 dt 4.04.13 ser 03021895 fh 1261 dt 4.04.13 ft 49 dt 5.04.13 fh 1254 dt 5.04.13
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 808,080 2013-05-21 2013-05-23 10610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",blkite,up 29 d 18/3/13,shtes kontr 25/3 d 21/3/13,fat 76 d 27/3/13 s 03021976,fh 72,72/1 d 2/4/13
Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 508,800 2013-06-03 2013-06-07 13510130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.561 DT.22.05.2013 20% SHTES KONTRATE
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 1,010,748 2013-05-23 2013-06-12 17010130232012 SPITALI SHKODER FATURE NR 71871532 DT. 06.02.2013
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 3,502,968 2013-05-28 2013-06-12 18510130232012 SPITALI SHKODER FAT. 03021999,21996,2107 MUAJI PRILL 2013
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 86,400 2013-05-24 2013-06-12 8810130552013 602,Q.K.T GJAKUT,KITE,KONTR VAZH 167/1 D 16/7/12,FAT 95 D 17/4/13 S 03021995,FH 19 D 17/4/13
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,242,720 2013-05-28 2013-06-12 8910130552013 602,Q.K.T GJAKUT,QESE,UP 95 D 19/3/13,NJF 95/2 D 29/3/13,BULETIN 13/4/13,KONTR 95/5 D 20/5/13,FAT 144 D 23/5/13 S 06612144,FH 29 D 23/5/13
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,171,960 2013-06-05 2013-06-14 9510130552013 602,Q.K.T GJAKUT,barna,kontr vazh 95/9 d 20/5/13,fat 151 d 28/5/13 s 06612151,fh 33 d 28/5/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,374,210 2013-06-12 2013-06-19 35210130492013 QSUT 602 barna kont vazh 2430/11 dt 3.8.12 fat 226 dt 5.10.12 s 03021626 fh 856 dt 5.10.12 fat 237 dt 16.10.12 s 03021637 fh 895 dt 16010.12 fat 166 dt 7.8.12 s 030215126 fh 628 dt 20.8.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 10,642,726 2013-06-12 2013-06-19 35110130492013 QSUT barna kontv 2552/8 dt 3.10.11 fat 239 dt 4.10.11 s 71871839 fh 4.10.11 fat 294 dt 22.11.11 s 71871944 fh 838 dt 2.11.11
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 3,074,712 2013-06-12 2013-06-19 20110130232013 SPITALI SHKODER FAT. 06612116 DT. 30.04.2013
Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 25,082,400 2013-06-19 2013-08-01 23710130162013 Paisje mjeksore Spitali Civil Elbasan
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,067,310 2013-07-04 2013-08-19 12610130552013 602,Q.K.T GJAKUT,BARNA,KONTR VAZH 95/9 D 20/5/13,FAT 185 D 25/6/13 S 06612185,FH 41 D 25/6/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 15,849,400 2013-07-04 2013-08-19 412 10130492013 QSUT 602 barna kont v 2430 dt 3.08.12 ft 167 dty 7.08.12 ser 03021517 fh 627 dt 7.08.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 10,978,890 2013-07-04 2013-08-19 41210130492013 QSUT 602 barna kont v 2430 dt 3.08.12 ft 167 dty 7.08.12 ser 03021517 fh 627 dt 7.08.12
Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 500,000 2013-07-08 2013-09-23 22210130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',AKSESOR PER PAISJE MJEKSORE,KONTR VAZH 5/9/12,FAT 44 D 5/11/12 S 87405144,FH 15 D 5/11/12
Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 1,199,760 2013-07-09 2013-09-24 23610130232013 SPITALI SHKODER FAT. 71871527 DT. 31.12.2012
Sp. Kolonje (1514) BIOMETRIC ALBANIA Kolonje 315,960 2013-07-11 2013-09-26 15910130722013 spitali kolonje shpenzime per ilace dhe materiale mjekesore urdh.prok.nr.23 dt.20.06.2013 fatura nr.192 dt.01.07. dhe f.h.nr.6 dt.05.07.2013
Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 88,452 2013-09-16 2013-10-07 24310130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",mat konsumi,up 312 d 7/5/13,njf 1/7/13,kontr 581/2 d 31/7/13,njapp 9/9/13,fat 252 d 9/8/13 s 06612302,fh 106 d 9/8/13