Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 308,267 2017-07-07 2017-07-10 23110140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji maj 2017. Fature 655527883 dt.31.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,824,363 2017-07-07 2017-07-10 24010140012017 Sherbimet bankare Min Drejtesise pagese kontributi per Programin e BE "Justice for Europe". Marveshje ratifk. ligj 11/2017, Debit Note 3241706740 dt.23.05.2017. Kursi 1 euro = 134.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 69,089 2017-07-07 2017-07-10 23310140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature maj 2017. Fature 723786266 dt.31.05.2017 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,724 2017-07-07 2017-07-10 23410140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature maj 2017. Fature 723772997 dt.31.05.2017 nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,004,565 2017-07-05 2017-07-06 23010140012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise pagat qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 130,071 2017-07-03 2017-07-04 22510140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 791,175 2017-07-03 2017-07-04 22310140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,157,633 2017-07-03 2017-07-04 22410140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise pagat qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 819,835 2017-07-03 2017-07-04 22110140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 173,644 2017-07-03 2017-07-04 22810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 210,607 2017-07-03 2017-07-04 22910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,701 2017-07-03 2017-07-04 22610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 294,535 2017-07-03 2017-07-04 22710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate qershor 2017. Bordero dt 30.06.2017, listpagesa e bankes dt.30.06.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 336,800 2017-06-02 2017-06-06 21610140012017 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min Drejtesise blerje tonera. UP 15.05.2017, Proces verbal nr.3 KBV dt.15.05.2017, Fature 536,537 dt.23.05.2017 (47075989,47075990) FH 38,39 dt.23.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 190,000 2017-06-02 2017-06-06 21110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim bileta dhe hotel, udhetim jashte vendit. UP 05.05.2017, Proces verbal nr.2 KBV dt.09.05.2017, Fature 123 dt.15.05.2017 (39300924)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 312,900 2017-06-02 2017-06-06 21410140012017 Kancelari Min Drejtesise blere leter A4. UP 07.05.2017, Proces verbal nr 1 KBV dt.09.05.2017, fature 493 dt.12.05.2017 (47075896), FH 29 dt.12.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 370,188 2017-06-02 2017-06-06 21810140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar maj 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 2901 dt. 26.05.2017 (44123101)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,840 2017-06-02 2017-06-06 21710140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete maj 2017. Fature 108/s dt. 26.05.2017 (44113612)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2017-06-02 2017-06-06 21310140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.2907/1 dt. 09.05.2017, Shkresa MF 7141/1 dt.29.05.2017, listpagesa dt.01.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 17,500 2017-06-02 2017-06-06 21510140012017 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min Drejtesise materiale elektronike. UP 11.05.2017, Proces verbal form.5 dt.11.05.2017, fature 486 dt.11.05.2017 (47075889), FH 28 dt.11.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 46,200 2017-06-02 2017-06-06 21010140012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise sherbim riparim pajisje kondicionimi. UP 3303/1 dt.17.05.2017, PV form.5 dt.17.05.2017, Fature 70 dt.17.05.2017 (43015970), Proces verbal sherbimi dt.17.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 28,026 2017-06-02 2017-06-06 215/110140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime prill 2017. Kontrate sherbimi 8007/2 dt.05.01.2017, fature 282,283 dt.17.05.2017 (44118851,44118852)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 18,281 2017-06-02 2017-06-06 21210140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise siguracion TPL. UP 21.02.2017, Vleresim APP dt.22.02.2017, kontrate 23.02.2017, Fature 21450 dt.23.05.2017 (20067644)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 273,385 2017-06-01 2017-06-02 20510140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 680,433 2017-06-01 2017-06-02 20310140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,562,983 2017-06-01 2017-06-02 20210140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 763,980 2017-06-01 2017-06-02 20110140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise pagat maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,701 2017-06-01 2017-06-02 20610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 175,282 2017-06-01 2017-06-02 20810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,988,858 2017-06-01 2017-06-02 20410140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise pagat maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 292,879 2017-06-01 2017-06-02 20710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 176,444 2017-06-01 2017-06-02 20910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate maj 2017. Bordero dt 31.05.2017, listpagesa e bankes dt.31.05.2017.nr me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TIRANA PAPER PROVIDE Tirane 325,750 2017-05-18 2017-05-19 19610140012017 Kancelari Min Drejtesise materiale kancelarie. UP 1618/3 dt.21.04.2017, PV form.6 KBV dt.21.04.2017, Fature 1097,1098,1100 dt.21.04.2017. FH 23,24,25 dt.21.04.2017. PV dt.21.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,000 2017-05-18 2017-05-19 19810140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari. Fature nr.214261149 dt.30.04.2017, nr.klienti 450001111257
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 35,440 2017-05-18 2017-05-19 19510140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise riparim UPS serveri. UP 1892/1 dt.06.04.2017, PV form.5 KBV dt.06.04.2017, Fature 645 06.04.2017 (33849755), PV sherbimi dt.07.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OLSI VORBSI Tirane 6,000 2017-05-18 2017-05-19 19710140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise materiale hidraulike. UP 2360/1 dt.12.04.2017, PV form.5 KBV dt.12.04.2017, Fature 49 dt.12.04.2017 (29111449), FH 22 dt.12.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 261,904 2017-05-18 2017-05-19 19910140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji elektrike prill 2017. Kontrate C-110816, fature nr.654157175 dt.30.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 65,402 2017-05-18 2017-05-19 19310140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim telefoni fikse. Fature nr.723626591 dt.30.04.2017 nr.klientit 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 41,340 2017-05-18 2017-05-19 19410140012017 Uje Min Drejtesise fature prill 2017 nr.1704-159080-1-1 dt.28.04.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,480 2017-05-18 2017-05-19 19210140012017 Paga baze Min Drejtesise shpenzim celulari. Kontrate sherbimi dt.21.12.2015, fature 2078193378 dt.01.05.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave