Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,185,664 2017-03-01 2017-03-02 6210140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat shkurt 2017. Bordero dt.28.02.2017, listpagesa dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 589,340 2017-03-01 2017-03-02 6110140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat shkurt 2017. Bordero dt.28.02.2017, listpagesa e bankes dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,381 2017-02-20 2017-02-21 5710140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz celulari. Fature nr.2077499313 dt.01.02.2017, kodi abonentit 544334, kontrate dt.21.12.2015T
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,510 2017-02-20 2017-02-21 5510140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz celulari. Fature nr.208217458 dt.02.02.2017, nr.abonenti 1018572
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 540,859 2017-02-20 2017-02-21 5810140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji elektrike janar 2017. Fature 650539446 dt.31.01.2017, kontrate nr.C-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A&T Tirane 453,600 2017-02-20 2017-02-21 6010140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise blerje karburant per ngrohje qendrore. UP dt.31.01.2017, PV KBV dt.01.02.2017, njoftim fituesi dt.01.02.2017, Fature 153 dt.03.02.2017 (42993269), PV furnizimi dt.03.02.2017, FH 5 dt.03.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 78,491 2017-02-20 2017-02-21 5910140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise telefoni fikse janar 2017. Fature 723160763,723090341 dt.31.01.2017. nr klienti 310001696716, 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,360 2017-02-20 2017-02-21 5610140012017 Sherbime telefonike Min drejtesise shpenz celulari. Fature nr.208222023 dt.02.02.2017, nr.abonenti 211344549320
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 144,367 2017-02-14 2017-02-17 4810140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagese leje vjetore 2016 dhe ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher 159/1 dt.10.01.2017. Bordero 13.02.2017, listpagesa e bankes dt.13.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 243,375 2017-02-14 2017-02-17 5310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. UP dt.25.01.2017, PV dt.26.01.2017, njoftim fituesi dt.26.01.2017, fature 21 dt.31.01.2017 (43088615)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,920 2017-02-14 2017-02-17 5110140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar. Fature 12/s dt.27.01.2017 (44113513)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 201,000 2017-02-14 2017-02-17 5210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni, akomodim ne hotel. UP 23.01.2017; Vleresim APP dt.24.01.2017, Fature 10 dt.25.01.2017 (39300711)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 41,700 2017-02-07 2017-02-09 4210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 164 dt.27.12.2016 (11435615)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 177,840 2017-02-07 2017-02-09 3710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 46 dt.23.12.2016 (9361097)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,386 2017-02-07 2017-02-09 4310140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate janar 2017. VKM nr.7 dt.16.01.2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa dt.06.02.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 22
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 17,000 2017-02-07 2017-02-09 4010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 03 dt.16.12.2016 (9793453)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 38,870 2017-02-07 2017-02-09 3810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 39 dt.16.12.2016 (9842190)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 75,400 2017-02-07 2017-02-09 3910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 187 dt.16.12.2016 (9222617)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 76,500 2017-02-07 2017-02-09 3410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 37 dt.22.12.2016 (08588438)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 51,500 2017-02-07 2017-02-09 3610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 62 dt.12.12.2016 (7646934)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 13,240 2017-02-07 2017-02-09 3510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 28 dt.20.12.2016 (8312530)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 46,340 2017-02-07 2017-02-09 3310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 46 dt.22.12.2016 (10289947)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,854 2017-02-07 2017-02-09 4410140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate janar 2017. VKM nr.7 dt.16.01.2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa dt.06.02.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 22
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 208,000 2017-02-07 2017-02-09 4110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 54 dt.22.12.2016 (7902958)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,915 2017-02-07 2017-02-09 4510140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate janar 2017. VKM nr.7 dt.16.01.2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa dt.06.02.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 22
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,617 2017-02-07 2017-02-08 4610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate janar 2017. VKM nr.7 dt.16.01.2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa dt.06.02.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 22
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Jetlir Avdulaj Tirane 135,190 2017-02-03 2017-02-07 3010140012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi per kreditor "Classic" sh.p.k. Vendim gjykate 8365 dt.23.07.2014, vendim ekz.detyrueshem 195 dt.30.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,925 2017-02-03 2017-02-06 2910140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim telefoni. Kontrate dt.04.11.2016, fature 722951902 dt.31.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 152,892 2017-02-03 2017-02-06 2810140012017 Sherbimet bankare Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per Gjykaten e Perhershme te Arbitrazhit shuma 1071 Euro. Shkresa MPJ nr.1052 dt.25.01.2017, kursi 1 euro = 139.5 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,695,403 2017-02-03 2017-02-06 2710140012017 Organizatat nderkombetare te tjera Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per Gjykaten Nderkombetare Penale shuma 19258 Euro. Shkresa MPJ nr.1052 25.01.2017. Kursi 1 euro = 139.5 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 84,600 2017-02-03 2017-02-06 3110140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise shtese kontrate blerje karburanti. UP 10.01.2017, kontrate shtese 139/3 dt.11.01.2017, Fature 471 11.01.2017 (39853721), Proces verbal furniz.11.01.2017, FH 1 11.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 592,377 2017-02-01 2017-02-02 2210140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise pagat janar 2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa e bankes dt.31.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,234,088 2017-02-01 2017-02-02 2310140012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise pagat janar 2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa e bankes dt.31.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,797,805 2017-02-01 2017-02-02 2510140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat janar 2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa e bankes dt.31.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 515,524 2017-02-01 2017-02-02 2410140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat janar 2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa e bankes dt.31.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,641 2017-02-01 2017-02-02 2610140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise pagat janar 2017. Bordero dt.31.01.2017, listpagesa e bankes dt.31.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,960 2017-01-26 2017-01-30 2110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit.( bordero shtese). Urdher 207/3 dt.17.01.2017. Bordero shtese dt.26.01.2017. Kursi 1 Euro=139.8 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,836 2017-01-25 2017-01-27 2010140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shp celulari nr abonenti 1064090. Fature 208193204 dt.01.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,340 2017-01-24 2017-01-25 1810140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shp celulari nr abonenti 211344549320. Fature 208198358 dt.01.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 323,610 2017-01-18 2017-01-25 1410140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise shpenzim posta. Fature 5672 dt.26.12.2016 (34517872)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave