Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2017-04-26 2017-04-28 14910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komiteti i Auditimit te Brendshem. Urdher 1650/1 dt.07.04.2017, bordero dt.20.04.2017, listpagesa dt.20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 4,440,000 2017-04-25 2017-04-28 13410140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise rikonceptim, permiresim i sistemit ALBIS. UP 7260/6 dt.05.12.2016, Njoftim fituesi APP dt.06.02.2017, kontrate nr.7260/13 dt.09.02.2017, Fature 201 dt.27.03.2017,PV dt.29.03.2017, FH 20 dt.27.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 49,400 2017-04-26 2017-04-28 15010140012017 Shpenzime per pritje e percjellje MIn Drejtesise pritje delegacion i huaj. Urdher 1500/2 dt.06.04.2017, program dt.06.04.2017, fature nr.04 dt.10.04.2017 (44312804)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2017-04-26 2017-04-28 14710140012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Min Drejtesise shperblim pjesemarrje ne mbledhjen e KKT. Shkresa AZHT nr.970/1 dt.18.04.2017, bordwero dt.21.04.2017, listpagese e bankes dt.21.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 312,000 2017-04-24 2017-04-26 13710140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise materiale pastrimi. UP 1485/1 dt.16.03.2017, Proces verbal nr.1 KBV dt.17.03.2017, Njoftim fituesi dt.17.03.2017. Fature 6,7 dt.23.03.2017 (41810606,41810607); FH 17,17/1 dt.23.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 71,133 2017-04-24 2017-04-26 14310140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim telefoni fikse mars 2017. Fature nr.723469459 dt.31.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 16,488 2017-04-24 2017-04-26 13810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 23 dt.03.04.2017, proces verbal sherbimi dt.03.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,492 2017-04-24 2017-04-26 14210140012017 Paga baze Min Drejtesise shpenzim celulari. Kontrate sherbimi dt.21.12.2015, fature 2077963961 dt.01.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,196 2017-04-24 2017-04-26 13610140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime mars 2017. Kontrate sherbimi 8007/2 dt.05.01.2017, fature 221,222 dt.12.04.2017 (44113439,44113440)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,379 2017-04-24 2017-04-26 14010140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari mars 2017, fature nr.214241077 dt.31.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 70,800 2017-04-24 2017-04-26 13910140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise shpenzime pritje percjellje, uje. UP 1679/1 dt.05.04.2017,PV form.5 dt.05.04.2017, Fature 5328 dt.05.04.2017 (46111728), FH 20 dt.05.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,260 2017-04-24 2017-04-26 14110140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari. Fature nr 208269590 dt.02.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 409,721 2017-04-24 2017-04-26 13510140012017 Karburant dhe vaj Min Drejtesise karburant per automjetet. Urdher nr.849/2 dt.16.02.2017, kontrate shtese 849/3 dt.16.02.2017, fature 93 dt.11.04.2017 (45414093), FH 21 dt.11.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 33,060 2017-04-24 2017-04-26 14410140012017 Uje Min Drejtesise fature mars 20417 nr.1703-159080-1-1 dt.28.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 488,891 2017-04-19 2017-04-20 13110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher nr.909/24 dt.12.04.2017, 1656/2 dt.29.03.2017, 1441/1 dt.13.03.2017 bordero dt.18.04.2017, shuma 3535 Euro, kursi dt.19.04.2017 1EURO= 138.3 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RATECH Tirane 150,000,000 2017-04-18 2017-04-20 12910140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise permiresim i sistemit te mbikqyrjes elektronike ne fushen penale. UP dt.29.12.2016, Botim njoftim fituesi buletin APP dt.20.02.2017, Kontrate nr.8383/10 dt.21.02.2017. Fature 31 dt.21.03.2017 (33183442), Akt marrje ne dorezim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-04-12 2017-04-18 12110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise zhvillim permiresim sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim nr 1766/14 dt.05.11.2015. Fature 1026 dt.05.01.2017 (39788434), Proces verbal pranim sherbimi dt.20.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-04-12 2017-04-18 12310140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise zhvillim permiresim sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim nr 1766/14 dt.05.11.2015. Fature 1047 dt.06.03.2017 (39788483), Proces verbal pranim sherbimi dt.20.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-04-12 2017-04-18 12210140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise zhvillim permiresim sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim nr 1766/14 dt.05.11.2015. Fature 1047 dt.06.02.2017 (39788457), Proces verbal pranim sherbimi dt.20.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 8,500 2017-04-11 2017-04-13 12810140012017 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min Drejtesise materiale elektronike. UP dt.13.03.2017, PV form.5 dt.13.03.2017, Fature 242 dt.13.03.2017 (36592545), FH 16 dt.13.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,504 2017-04-11 2017-04-13 12610140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete mars 2017. Fature 62/s dt. 27.03.2017 (44113565)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 17,689 2017-04-11 2017-04-13 12710140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise sigurim TPL. UP dt.21.02.2017, Vleresim APP dt.22.02.2017. Kontrate 1255/3 dt.28.03.2017. Fature 19526 dt.28.03.2017 (200674523)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 320,202 2017-04-11 2017-04-13 12410140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar mars 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 2065 dt. 26.03.2017 (4412365)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,928,008 2017-04-03 2017-04-05 11510140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat mars 2017. Bordero dt 31.03.2017, listpagesa e bankes dt.31.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 631,264 2017-04-03 2017-04-05 11410140012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise pagat mars 2017. Bordero dt 31.03.2017, listpagesa e bankes dt.31.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 390,241 2017-04-03 2017-04-05 11810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.31.03.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 633,427 2017-04-03 2017-04-05 11210140012017 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise pagat mars 2017. Bordero dt 31.03.2017, listpagesa e bankes dt.31.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,953 2017-04-03 2017-04-05 11710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.31.03.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,541,719 2017-04-03 2017-04-05 11310140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat mars 2017. Bordero dt 31.03.2017, listpagesa e bankes dt.31.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 146,598 2017-04-03 2017-04-05 11910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.31.03.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 255,498 2017-04-03 2017-04-05 11610140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat mars 2017. Bordero dt 31.03.2017, listpagesa e bankes dt.31.03.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 177,075 2017-04-03 2017-04-05 12010140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.31.03.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 54,580 2017-03-16 2017-03-31 9310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 36 dt.22.02.2017 (8312539)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,012,034 2017-03-16 2017-03-31 9010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji dhjetor 2016. Urdher 1391 dt.27.02.2017; Bordero dt.03.03.2017; listpagesa e bankes 15.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 14,170 2017-03-16 2017-03-31 9110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji dhjetor 2016. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 20 dt.23.02.2017 (9718528)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERGENTIAN SOTA Tirane 8,700 2017-03-16 2017-03-31 7910140012017 Kancelari Min Drejtesise kartvizita. UP 23.02.2017, PV form 5 KBV dt.23.02.2017, Fature 4 dt.23.02.2017 (11485904), FH 15 dt.23.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 215,900 2017-03-16 2017-03-31 10110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 40 dt.23.02.2017 (11793576)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 35,950 2017-03-16 2017-03-31 9810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 05 dt.23.02.2017 (11777755)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 20,020 2017-03-16 2017-03-31 9610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 06 dt.22.02.2017 (9842206)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 74,770 2017-03-16 2017-03-31 9210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 7 dt.24.02.2017 (10835805)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave