Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,240 2017-05-18 2017-05-19 19110140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari. Fature nr 211344549320 dt.01.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,500 2017-05-15 2017-05-17 19010140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Autorizim 10.04.17;17.04.17;20.04.17. 27.04.2017 Bordero dt.15.05.2017, listpagese e bankes 20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 16,488 2017-05-12 2017-05-16 18510140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 31 dt.02.05.2017, proces verbal sherbimi dt.03.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 350,358 2017-05-12 2017-05-16 18710140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar prill 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 2478 dt. 26.04.2017 (44125778)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,798 2017-05-12 2017-05-16 18410140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise taksa vjetore per automjetet. Autorizim nr.2545 dt.14.04.2017, Fatura nr.1700162009,162038,162060,162088,162042,162083 dt.28.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INVICTUS Tirane 840,000 2017-05-12 2017-05-16 18810140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise hartim projekti per rikonstruksionin e pjesshem te godines. UP 443/7 dt.27.02.2017, PV nr.03 KBV dt.28.02.2017, kontrate nr.443/8 dt.01.03.2017, Fature 74 dt.03.05.2017 (33754824), proces verbal marrje ne dorezim dt.03.05.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,520 2017-05-12 2017-05-16 18610140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete prill 2017. Fature 84/s dt. 25.04.2017 (44113588)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 878,516 2017-05-12 2017-05-16 18910140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni, rezervim hoteli udhetim jashte vendit. UP 1816/2 dt.15.03.2017, Vleresim APP dt.16.03.2017, Fature 505 dt.17.03.2017 (4683508),nr. 514 dt.20.03.2017 (46835517)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 26,620 2017-05-05 2017-05-08 17110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.13 dt.06.04.2017 (10835811)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 10,560,000 2017-05-04 2017-05-08 18110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise rikonceptim, permiresim i sistemit ALBIS. UP 7260/6 dt.05.12.2016, Njoftim fituesi APP dt.06.02.2017, kontrate nr.7260/13 dt.09.02.2017, Fature 315 dt.11.04.2017 (42624490),PV dt.26.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 33,220 2017-05-05 2017-05-08 18010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.43 dt.06.04.2017 (11435663)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,773,797 2017-05-05 2017-05-08 16810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Bordero dt.11.04.2017; listpagesa e bankes 02.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 32,830 2017-05-05 2017-05-08 17310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.41 dt.05.04.2017 (8312545)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 57,560 2017-05-05 2017-05-08 17810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.10 dt.10.04.2017 (11777760)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 61,600 2017-05-05 2017-05-08 17710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.203 dt.04.04.2017 (9842218)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 120,600 2017-05-05 2017-05-08 17210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.1 dt.31.03.2017 (003826)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 8,970 2017-05-05 2017-05-08 17510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.6 dt.05.04.2017 (9361156)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Gentiana Hasko Tirane 10,800 2017-05-05 2017-05-08 17410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.3 dt.30.03.2017 (11321758)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 10,300 2017-05-05 2017-05-08 17910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.60 dt.05.04.2017 (7902966)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 42,800 2017-05-05 2017-05-08 16910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.08 dt.05.04.2017 (8531208)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 24,070 2017-05-05 2017-05-08 17610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.17 dt.10.04.2017 (9842218)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 13,800 2017-05-05 2017-05-08 17010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.27 dt.06.04.2017 (9718535)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 630,339 2017-05-02 2017-05-03 15910140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat prill 2017. Bordero dt 02.05.2017, listpagesa e bankes dt.02.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,482,859 2017-05-02 2017-05-03 16010140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat prill 2017. Bordero dt 02.05.2017, listpagesa e bankes dt.02.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,983,033 2017-05-02 2017-05-03 16210140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat prill 2017. Bordero dt 02.05.2017, listpagesa e bankes dt.02.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 259,498 2017-05-02 2017-05-03 16310140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat prill 2017. Bordero dt 02.05.2017, listpagesa e bankes dt.02.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 629,849 2017-05-02 2017-05-03 16610140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat prill 2017. Bordero dt 02.05.2017, listpagesa e bankes dt.02.05.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 177,288 2017-05-02 2017-05-03 16710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.02.05.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 338,396 2017-05-02 2017-05-03 16510140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.02.05.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 176,346 2017-05-02 2017-05-03 16110140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.02.05.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,835 2017-05-02 2017-05-03 16410140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate. Bordero dt.02.05.2017. Nr punonjesve me kontrate plan 22 fakt 21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 140,000 2017-04-27 2017-05-02 15110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1656/2 dt.29.03.2017, UP nt.1650/3 dt.11.04.2017, Vleresim APP dt.13.04.2017, Fature nr 254 dt.13.04.2017 (48380254)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 752,200 2017-04-27 2017-05-02 15410140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1441/1 dt.13.03.2017, UP nr.2262 dt.04.04.2017, PV nr.03 KBV dt.06.04.2017, Fature 253 dt.06.04.2017 (48380253)3.04.2017 (48380254)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 6,866 2017-04-27 2017-05-02 15610140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise kamatvonesa dhjetor 2014 - janar 2015. Raport OSHEE dt.26.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 376,182 2017-04-27 2017-05-02 15510140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji mars 2017. Fature 65256605 dt.31.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 164,000 2017-04-27 2017-05-02 15310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1200/7 dt.12.04.2017, UP nr.1200/8 dt.12.04.2017, PV nr.2 KBV dt.14.04.2017, fature nr.92 dt.18.04.2017 (39300792)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 790,000 2017-04-27 2017-05-02 15210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 909/24 dt.12.04.2017, UP nr.909/25 dt.12.04.2017, PV nr.3 KBV dt.14.04.2017, fature nr.95 dt.18.04.2017 (39300795)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,500 2017-04-26 2017-04-28 14510140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 1637/2 dt.20.03.2017, Autorizim 28.03.17;27.03.17;17.03.17. Bordero dt.20.04.2017, listpagese e bankes 20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-04-26 2017-04-28 14610140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 1286 21.02.2017 Bordero dt.20.04.2017, listpagese e bankes 20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2017-04-26 2017-04-28 14810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komiteti i Auditimit te Brendshem. Urdher 1650/1 dt.07.04.2017, bordero dt.20.04.2017, listpagesa dt.20.04.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave